Newsy

„Anatomia strachu”: gra o wszystko

Nicolas Cage i Nicole Kidman to główni bohaterowie kryminału psychologicznego Joela Schumachera („Telefon). Autorem zdjęć jest Andrzej Bartkowiak („Upadek”).

Kyle (Nicolas Cage) jest handlarzem diamentów. Wraz z żoną Sarah (Nicole Kidman) i nastoletnią córką Avery (Liana Liberato) mieszka w ultranowoczesnej posiadłości ze szkła, kamienia i stali zaprojektowanej przez jego drugą połówkę. Pewnego dnia do ich drzwi puka dwóch mężczyzn podających się za policjantów. Kyle orientuje się w progu, że to bandyci, ale jest już za późno. Są w środku. Każą mu otworzyć sejf. Kyle wie, że jeśli ich posłucha – zostanie zabity. Rozpoczyna się gra o wszystko.

Mimo poważnego tematu, w „Anatomii starchu” jest także szczypta humoru. „Tak jak w filmach Upadek, Telefon, nawet Osiem milimetrów, myślę, że jest w tym wszystkim trochę czarnego humoru – zapewnia reżyser - Mam nadzieję, że ludzie zdają sobie sprawę z tego, że głównym zadaniem tego filmu jest rozrywka i nigdy nie ma tak, żeby wszystko było na serio. Ludzie mówią czasem bardzo śmieszne rzeczy, kiedy wokół dzieje się coś strasznego, w tym przypadku też tak jest.”

„Anatomia strachu”, reż. Joel Schumacher, wyst. Nicolas Cage, Nicole Kidman, Ben Mendelsohn, Liana Liberato

Jerzy Wasowski

Anatomia strachu

Anatomia strachu

Dramat Thriller Kryminał 91 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Anatomia strachu”: gra o wszystko

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.