Newsy

Almodóvar już bije rekordy

Najnowsza komedia Pedra Almodóvara „Przelotni kochankowie” nie dość, że zbiera świetne recenzje, to również zachwyca publiczność, bijąc rekordy otwarcia poprzednich filmów hiszpańskiego reżysera.

Wierni fani Almodóvara, którzy potajemnie marzyli o jego powrocie do szalonych komedii, z których zasłynął, będą zachwyceni „Przelotnymi kochankami” - niesamowicie śmieszną, poprawiającą samopoczucie celebracją ludzkiej seksualności – pisał recenzent „Variety”. Wtórował mu krytyk ze „Screen Daily”: Wyborna zabawa: kultowy hiszpański reżyser powraca do swoich komediowych korzeni. Ta lekka, pikantna komedia pulsuje seksem i seksualnością. 

Entuzjastyczne głosy krytyki przełożyły się na frekwencję „Przelotnych kochanków” w Hiszpanii, gdzie tylko podczas premierowego weekendu film zobaczyło blisko 250 tysięcy widzów. Wpływy do kas wyniosły prawie dwa miliony euro i tym samym najnowsza komedia Almodóvara może pochwalić się najlepszym otwarciem w karierze reżysera, o 100 tysięcy euro pobijając wynik „Volver”.    

„Przelotni kochankowie” opowiadają o feralnym locie relacji Madryt – Meksyk. Na pokładzie samolotu spotkają się m.in. biznesmen uciekający z kraju przed policją, młoda para w podróży poślubnej, nienasycony playboy z setką romansów na koncie i bohaterka plotkarskich magazynów, mająca haka na każdego polityka w kraju. Towarzyszy im trzech szalonych stewardów, którzy zrobią wszystko – dosłownie WSZYSTKO - aby umilić pasażerom każdą chwilę lotu. 

W rolach głównych największe gwiazdy hiszpańskiego kina, a zarazem ulubieni aktorzy reżysera: Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”), Javier Cámara („Porozmawiaj z nią”), Blanca Suarez („Skóra, w której żyję”), Lola Dueñas („Volver”), Paz Vega („Sex i Lucia), Carmen Machi („Porozmawiaj z nią”), a także Penélope Cruz i Antonio Banderas. 

Polska premiera nowego filmu Almodóvara odbędzie się 10 maja.

Źródło: Gutek Film

Przelotni kochankowie

Przelotni kochankowie

Komedia Od lat: 15 96 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Almodóvar już bije rekordy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.