Newsy

Akademia Filmowa Multikina – nowości na nowy rok szkolny

Akademia Filmowa Multikina – przekazujemy wartości poprzez potęgę opowieści

W AFM oglądasz z uczniami wartościowe filmy niezależnie od bieżącego repertuaru i przez cały rok szkolny. Starannie selekcjonujemy najlepsze tytuły i oferujemy szereg materiałów dydaktycznych, które pomogą Ci połączyć naukę z przyjemnością w codziennej pracy z uczniami.

 • Najbardziej rozbudowany program edukacji filmowej w polskich sieciach kinowych!
 • Ponad 60 różnorodnych filmów o wysokiej wartości edukacyjnej!
 • Filmy uporządkowane w 8 pakietach tematycznych i dla 5 grup wiekowych (przedszkola, klasy 1-3, 4-6, 7-8 i szkoły średnie).
 • Dla każdego pedagoga bezpłatne scenariusze lekcji i materiały edukacyjne, a przed seansem filmu w kinie: tematyczna lekcja video zamiast reklam.
 • Indywidualne podejście do nauczyciela: wybierasz z oferty film, który cię interesuje i termin, który ci pasuje. Nie musisz deklarować, jak często chcesz korzystać z programu. Wszystkie tytuły są dostępne przez cały rok szkolny, na zamówienie.

Nowości w AFM na rok szkolny 2022/2023!

Stale aktualizujemy i rozbudowujemy program naszej Akademii. Na nowy rok szkolny przygotowaliśmy dla Was mnóstwo interesujących nowości!

 • Pakiet edukacji psychologicznej: „Nasze magiczne Encanto” (przedszkola, 1-3). Pełna chwytliwych piosenek animacja o niezwykłej rodzinie, w której każdy ma jakąś magiczną moc. Co jednak ma począć główna bohaterka, Mirabel, która nie posiada żadnego szczególnego talentu?
 • Pakiet wychowanie do wartości: „Naprzód” (klasy 1-3, 4-6). Hit Pixara opowiada o radzeniu sobie ze stratą w przystępny dla młodego widza sposób. Fantazja, humor i ważna tematyka w jednej animacji.
 • Pakiet edukacji historycznej: „Gdzie jest Anne Frank” (klasy 4-8). Wspaniała animacja na podstawie słynnego „Dziennika” autorstwa Anne Frank – żydowskiej dziewczynki dokumentującej swoją codzienność w czasach II wojny światowej. Reżyser Ari Folman, twórca m.in. „Walca z Baszirem”, nadaje historii Anne uniwersalną wymowę i współczesny kontekst.
 • Pakiet edukacji historycznej: „Wszyscy za jednego” (klasy 4-8). Emocjonująca, trzymająca w napięciu opowieść oparta na faktach. Historia dzieci, które przemierzają ogarniętą II wojną światową Europę w poszukiwaniu obiecanego ratunku.
 • Pakiet edukacji zdrowotnej: „Za duży na bajki” (klasy 4-8). Świetny polski film familijny na podstawie uwielbianej książki Agnieszki Dąbrowskiej i kopalnia inspiracji do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu. Zdrowe odżywianie, sport, samodzielność, motywacja i domowe obowiązki przemienią Waldka w najfajniejszego chłopaka na świecie.
 • Pakiet wychowanie do wartości: „Mecz życia” (klasy 7-8). Anja uwielbia piłkę nożną i żaden tekst typu „to nie dla dziewczyn” nie zniechęci jej do tego sportu! Może ją jednak powstrzymać zdiagnozowana u niej białaczka…
 • Pakiet wychowanie do wartości: „Co w duszy gra” (klasy 7-8, szkoły ponadpodstawowe). Animacja Pixara, którą można potraktować jako swoistą wariację na temat „Opowieści wigilijnej”. Muzyk jazzowy zostaje przeniesiony w zaświaty i dzięki ponocnym duszkom przypomina sobie o tym, co w życiu najważniejsze.
 • Pakiet edukacji psychologicznej: „To nie wypanda” (klasy 7-8). Nastoletnia Mei Mei pewnego dnia zamienia się w pandę wielką. Okazuje się, że w jej rodzinie ten problem występuje od wieków. Czy dziewczynce uda się złamać pokoleniową klątwę? Kluczem do sukcesu okaże się… oswojenie swoich negatywnych emocji, symbolizowanych przez dzikie zwierzę.
 • Pakiet edukacji ekologicznej: „Wiki i jej sekret” (klasy 7-8). Pokrzepiająca familijna opowieść o przyjaźni dziewczynki i wilka. Lekcja empatii i umiejętności patrzenia na zwierzę jak na równego sobie partnera.
 • Pakiet edukacji ekologicznej: „Serce dębu” (klasy 7-8, szkoły ponadpodstawowe). Niezwykła opowieść o zwierzęcych bohaterach zamieszkujących dąb i jego okolice. Doskonałe pokazanie cykliczności przyrody i uzmysłowienie, że wszystko w naturze jest ze sobą powiązane.
 • Pakiet edukacji ekonomicznej: „Bigger Than Us” (klasy 7-8, szkoły ponadpodstawowe). Portrety młodych aktywistów z całego świata, którzy na różne sposoby zmieniają swoje lokalne społeczności na lepsze. Inspirująca podróż po najróżniejszych zakątkach Ziemi.
 • Pakiet edukacji polonistycznej: „Paterson” (szkoły ponadpodstawowe). Urocza historia kierowcy autobusu piszącego wiersze to najlepsza zachęta do spróbowania własnych sił w poezji.
 • Pakiet edukacji polonistycznej: „Ennio” (szkoły ponadpodstawowe). Dokument o życiu i twórczości Ennia Morricone to historia kina i muzyki w pigułce, a także inspirujący portret wielkiego artysty i skromnego człowieka.
 • Pakiet edukacji historycznej: „Dunkierka” (szkoły ponadpodstawowe). Pełen rozmachu film Christophera Nolana („Incepcja”, „Interstellar”) o kluczowym wydarzeniu z przebiegu II wojny światowej.
 • Pakiet edukacji historycznej: „Ostatni pojedynek” (szkoły ponadpodstawowe). Epickie widowisko Ridleya Scotta („Gladiator”, „Obcy”) o rywalizacji dwóch rycerzy, feudalizmie i sytuacji kobiet w średniowieczu – z aktualnym komentarzem.
 • Pakiet edukacji historycznej: „Aida” (szkoły ponadpodstawowe). Wstrząsająca opowieść o wojnie w Jugosławii, która pokazuje, jak niewiele potrzeba, by doprowadzić do eskalacji politycznych konfliktów.
 • Pakiet edukacji historycznej: „I młodzi pozostaną” (szkoły ponadpodstawowe). Unikatowy film Petera Jacksona (trylogia „Władca pierścieni”) w całości zmontowany z archiwalnych nagrań i wypowiedzi weteranów I wojny światowej, który ogląda się jak trzymające w napięciu kino akcji. Przenosi odbiorcę wprost do okopów po angielskiej linii frontu.
 • Pakiet edukacji ekologicznej: „Duch śniegów” (szkoły ponadpodstawowe). Unikalna możliwość spotkania z dziką przyrodą i pięknem krajobrazu, oferująca refleksję na temat nierozerwalnego związku człowieka z naturą.
 • Pakiet edukacji ekonomicznej: „McImperium” (szkoły ponadpodstawowe). Wartka opowieść o bezwzględnych początkach największej sieci fast-food na świecie.

Skontaktuj się ze swoim specjalistą ds. kluczowych klientów i zarezerwuj termin dla swojej grupy!

Więcej o Akademii Filmowej Multikina na podstronie
https://multikino.pl/wydarzenia/filmowe/akademia-filmowa-multikino

Pobierz katalog repertuarowy z pełną ofertą AFM [PDF]

Akademia Filmowa Multikino

Akademia Filmowa Multikino

Więcej o filmie