Newsy

„Agentka”: Bond w spódnicy

Melissa McCarthy („Druhny”) jako pracowniczka CIA, która dostaje szansę pracy w terenie.

Nic dziwnego, że Susan Cooper (Melissa McCarthy) brakuje pewności siebie. Matka od małego powtarzała jej dwie formułki: nie wolno i nie dasz rady. Marzenia o zmianie posady i bujnym życiu towarzyskim powoli znikają, niczym torty, które Susan piecze kolegom z pracy na urodziny. Kobieta pracuje w CIA jako analityk - jest cichą bohaterką biura, bo choć nie bierze udziału w niebezpiecznych misjach, wykonuje bardzo ważne zadanie. Kiedy jej partner (Jude Law - „Panaceum”) zalicza wpadkę, a najlepszy agent (Jason Statham - „Niezniszczalni”) zostaje rozpracowany, Susan postanawia wejść do świata handlarzy bronią i zapobiec katastrofie, pracując pod przykrywką. Akcja filmu rozgrywa się głównie w Europie („Agentkę” kręcono m.in. w Budapeszcie, który „zagrał” też Rzym i Paryż). Nowe środowisko to dla Susan dodatkowy czynnik stresujący - nie dość, że musiała wyjść zza biurka, to jeszcze trafiła za granicę.

„Agentka” to trzeci film, przy którym spotkali się Melissa McCarthy i reżyser Paul Feig („Gorący towar”, „Druhny”). „Uwielbiam kino szpiegowskie i marzyłem o nakręceniu komedii, będącej hołdem dla klasycznych filmów tego gatunku. To nie parodia, tylko trzymające w napięciu kino akcji, w którym nie brakuje poczucia humoru. Zależało mi na tym, by widzowie identyfikowali się z Susan i zastanowili się, jak by się zachowali, gdyby nagle mieli pracować pod przykrywką”, mówi reżyser. Na ekranie oprócz McCarthy, Lawa i Stathama zobaczymy także Rose Byrne („Naznaczony”) w roli tajemniczej Rayny Boyanov. Absolwentka Oxfordu i córka niedawno zmarłego handlarza bronią odziedziczyła po ojcu niewielką broń nuklearną, za pomocą której można wysadzić miasto. Rayna współpracuje z Sergio DeLucą (Bobby Cannavale - „Blue Jasmine”) - egocentrycznym przestępcą, który marzy o bogactwie. W rolach epizodycznych wystąpili zaś między innymi Allison Janney („Najlepsze najgorsze wakacje”) jako szefowa CIA i Curtis „50 Cent” Jackson, który podczas sceny koncertu wykonuje swój nowy utwór - „Twisted”.

„Agentka”, reż. Paul Feig, wyst. Melissa McCarthy, Jason Statham, Jude Law, Rose Byrne, Bobby Cannavale, Allison Janney, 50 Cent, Miranda Hart

Agentka

Agentka

Komedia Od lat: 15 120 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Agentka”: Bond w spódnicy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.