Newsy

Agata Kulesza w roli innej niż wszystkie

Agata Kulesza – nagrodzona przez Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Los Angeles (LAFCA) – to obecnie najgorętsze nazwisko na mapie polskiego show-biznesu! Według prognoz już w styczniu, znana w doskonałej intuicji w wyborze ról aktorka, stanie do walki o Oscary, mając za rywalki takie hollywoodzkie sławy, jak Patricia Arquette, czy Julianne Moore. Wcześniej jednak (25 grudnia) zaskoczy widzów kreacją inną niż wszystkie w „Pani z przedszkola” Marcina Krzyształowicza.

W inteligentnej, pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji komedii, twórcy wielokrotnie nagrodzonej „Obławy”, odtwórczyni „Krwawej Wandy” z „Idy” wcieli się w uosobienie łagodności i kobiecości. Zapraszamy do obejrzenia wideo-wywiadu z aktorką.  

„Gdy dostałam ten scenariusz, byłam nim zachwycona” – mówi Agata Kulesza. „Przeczytałam go niczym dobrą książkę, dużo się śmiałam i reagowałam. Spodobało mi się to, że Marcin Krzyształowicz pomyślał o mnie na przekór, dając do zagrania kobietę łagodną, postać, w jaką jeszcze się nie wcielałam. Zazwyczaj jestem obsadzana w rolach silnych ofiar, a tutaj jest i łagodność, i jakaś poetyckość. Historia opowiada o rodzinie, więzach, miłości i jej poszukiwaniu. Ale nie chcę zdradzać widzom zbyt wiele z fabuły. Wolę, by poszli do kina i sami ten film obejrzeli. A mogą spodziewać się samych przyjemnych rzeczy. Tu nie będzie „doła”, tylko moc rozśmieszeń i wzruszeń.”

„Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem (Agatę Kuleszę wspierają Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Karolina Gruszka, Łukasz Simlat i Krystyna Janda), niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

W pełnej humoru i zapadających w pamięć dialogów „Pani z przedszkola”, stanowiącej żywy dowód na talent i wszechstronność warsztatową Krzyształowicza, występują m.in. dwukrotna zdobywczyni Polskiej Nagrody Filmowej – Agata Kulesza, laureaci tej nagrody – Adam Woronowicz i Marian Dziędziel, nagrodzona Złotymi Lwami – Karolina Gruszka, a także Łukasz Simlat, Maja Bohosiewicz i legenda polskiego kina – Krystyna Janda, która pokazuje tu zupełnie nowe, komediowe wcielenie.„Pani z przedszkola” w kinach od 25 grudnia 2014
 

Źródło: Kino Świat

Pani z przedszkola

Pani z przedszkola

Komedia Od lat: 15 93 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Agata Kulesza w roli innej niż wszystkie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.