Newsy

8 powodów, dla których warto obejrzeć „Ocean’s Eight”

Ocean’s 8

Fot. Plakaty promujące film „Ocean’s Eight”

Aż trudno w to uwierzyć, ale filmy spod znaku „Ocean’s Eleven” rozbijają filmowe box office’y już od 2011 roku. Na pewno jest to zasługa świetnego scenariusza, przewrotnej intrygi, ale nie czarujmy się – magnesem dla fanów byli przede wszystkim pierwszoligowi hollywoodzcy przystojniacy. W genialnych złodziei za każdym razem wcielali się George Clooney, Brad Pitt i Matt Damon, a partnerowały im takie tuzy jak Andy Garcia i Al Pacino. Jeśli na ekranie pojawiały się kobiety, to jednak głównie jako ozdobniki. Bo choć miło było popatrzeć na piękną Julię Roberts i równie urodziwą Catherine Zetę-Jones, to jednak cała złodziejska saga opierała się raczej na męskim czarze.

Ale czasy się zmieniają, kobiety konsekwentnie robią w kinie rewolucję i w końcu nadszedł czas, kiedy zaczęły odbierać facetom nie tylko ich pewność siebie, ale również kultowe role. Tak właśnie jest w przypadku „Ocean’s Eight”. Tym razem to ósemka niezwykłych dam zrobi skok, jakiego w kinie jeszcze nie było. A tymczasem my prezentujemy Wam osiem powodów, dla których warto wybrać się do kina, by to zobaczyć.

Zwiastun i opis filmu znajdziecie TUTAJ.

#1 Trzy Oscary na pokładzie
Taki skład aktorski na ekranie to prawdziwy rarytas. W „Ocean’s Eight” występują aż trzy zdobywczynie Oscara – Cate Blanchett („Aviator” i „Blue Jasmin”), Sandra Bullock („Wielki Mike”) i Anne Hathaway („Nędznicy”). Partnerują im nieco mniej utytułowane, ale nie mniej utalentowane koleżanki – Sarah Paulson, Helena Bonham Carter, Mindy Kaling, Awkwafina i Rihanna. Gwarantujemy, że cała ta ósemka skradnie Waszą uwagę i serca na niemal dwie godziny seansu.

Ocean’s 8

Fot. Kadr z filmu „Ocean’s Eight”

#2 Wielka moda
„Ocean’s 8” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy wypłakują oczy z tęsknoty za „Seksem w wielkim mieście”. W filmie – obok pięknych kobiet – drugoplanową, ale kluczową rolę grają wspaniałe kostiumy. Styl każdej z bohaterek to mistrzostwo świata, a tłem dla całej historii jest słynna Met Gala, czyli modowy odpowiednik Oscarów. Co tu dużo mówić, jeśli odróżniacie Burberry od Blackberry, ten film jest dla Was!

Ocean’s 8

Fot. Kadry z filmu „Ocean’s Eight”

#3 Sandra Bullock udowadnia, że fontanna wiecznej młodości istnieje
Nie wiemy, jak ona to robi, ale mniej więcej od 20 lat zupełnie się nie zmienia. Tak, tak, słyszeliśmy, że 50-tka to teraz nowa 30-stka, ale serio – dziewczyno, zdradź swój sekret, bo wyglądasz zabójczo! Jako dowód pokazujemy Wam zdjęcie Sandy z 1994 roku z filmu „Speed” i z 2018 z „Ocean’s Eight”… No, dla nas bomba!

Ocean’s 8

Fot. Kadry z filmów „Speed. Niebezpieczna prędkość” i „Ocean’s Eight”

# 4 Diamenty
O tym, że „diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny” wiadomo nie od dziś. Złotą sentencję wyśpiewała sama Marilyn Monroe, a w filmie „Ocean’s Eight” udowadnia to Anne Hathaway. Gwiazda nosi na sobie jedną z najpiękniejszych kolii, jakie kiedykolwiek pojawiły się na dużym ekranie. Ten mieniący się dekolt mówi więcej niż tysiąc słów, prawda?

Ocean’s 8

Fot. Kadr z filmu „Ocean’s Eight”

# 5 James Corden
Na ekranie pojawia się gospodarz programu „Late Late Show” i świetny wokalista, James Corden. Gra niewielką rolę, ale dla wszystkich miłośników jego „Carpool Karaoke” z gwiazdami, będzie to niezły smaczek. Mamy nadzieję, że niebawem do swojego rozśpiewanego auta zaprosi koleżankę z planu „Ocean’s Eight”, Rihannę. A tymczasem zobaczcie, jak śpiewał w towarzystwie Adele.

 

Ocean’s 8

Fot. Kadr z filmu „Ocean’s Eight”

# 6 Grzywka Cate Blanchett
Widzieliśmy już Cate Blanchett w wielu dramatycznych rolach, a każda z nich bez wątpienia wymagała od niej wielu poświęceń. Jednak aktorka jeszcze nigdy nie zmagała się na ekranie z takim wyzwaniem jakim była… grzywka z „Ocean’s Eight”. Gratulacje, Cate! Przecież od tej fryzury można było oślepnąć! ;)

Ocean’s 8

Fot. Kadry z filmu „Ocean’s Eight”

# 7 Rihanna
Nie jest tajemnicą, że kino działa na piosenkarki jak lep na muchy. Rihanna postanowiła pójść w ślady m.in. Madonny i Whitney Houston. A ponieważ nie uznaje półśrodków, zaistniała na ekranie od razu w towarzystwie największych gwiazd światowego kina. Czy ukradła im show? O tym już musicie przekonać się sami.

Ocean’s 8

Fot. Kadr z filmu „Ocean’s Eight”

# 8 Kobieca przyjaźń rządzi!
Gwiazdy „Ocean’s Eight” zaprzyjaźniły się podczas kręcenia filmu i od tamtej pory dają temu często wyraz. Podczas wywiadu z Ellen DeGeneres Anne Hathaway przytoczyła pewną historię z planu filmowego, która wyjątkowo nas rozczuliła. Dziewczyny, pamiętajcie, trzeba się wspierać!

 

Ocean’s 8

Fot. Kadry z programu „Ellen DeGeneres Show”

Katarzyna Domagalska

Ocean’s 8

Ocean’s 8

Akcja Od lat: 15 110 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 8 powodów, dla których warto obejrzeć „Ocean’s Eight”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Anna

Anna

02.07.2018, 14:45:03

W opisie Rihanny autorka artykułu sugeruje, że to jej pierwsza rola filmowa: "... zaistniała na ekranie od razu w towarzystwie największych gwiazd światowego kina. Czy ukradła im show?". Jest to nieprawda, Riri ma już na koncie kilka ról. Ja pamiętam ją z udziału w filmach "Battleship" i "Valerian i Miasto Tysiąca Planet", gdzie również występowała u boku "gwiazd światowego kina". Jej grę aktorską w obu przypadkach oceniam maksymalnie na średnią, więc i tym razem zapewne "show" nie skradnie. Nie przy tak świetnych aktorkach występujących w pozostałych rolach.

Robert

Robert

29.06.2018, 22:12:33

Jezeli to są powody zeby obejrzec film to musi on być bardzo słaby.