Recenzje

„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”: Miłosny miszmasz

W tym miłosnym koktajlu Mołotowa najbardziej do głowy uderza postać zniewieściałego „artysty”, wybornie zagrana przez Zbigniewa Zamachowskiego.

Bohaterowie spotykają się czasem na siłowni, jeden jest sąsiadem drugiego, a trzeci znajomym czwartego, łączy ich to, że na polu miłosnym nie radzą sobie zbyt dobrze. „7 rzeczy...” to rozgrywający się na dużym ekranie serial, zlepek historii, które przewinęły się w takiej lub innej formie przez „M jak miłość”, „Barwy szczęścia” i tym podobne telewizyjne tasiemce (po więcej przykładów odsyłam do filmografii reżyserki filmu Kingi Lewińskiej) oraz komedie romantyczne. Mamy więc Filipa (Paweł Domagała), który właśnie dowiedział się, że zostanie ojcem, ale poza biznesplanem nie za wiele ma do zaproponowania; cierpiącego na zespół stresu pourazowego kierowcę autobusu Stefana (Leszek Lichota), który za wszelką cenę stara się wskrzesić małżeństwo; marzącego o udanej randce pracownika sanitarnego Jarosława (Piotr Głowacki); pewnego siebie w pracy, ale panikującego przed ślubem Tomasza (Mikołaj Roznerski); niemogącego zapomnieć o starej miłości z młodości managera muzycznego Kordiana (Maciej Zakościelny); i wreszcie gwiazdę estrady Ricky’ego (Zbigniew Zamachowski) wyznającego na każdym kroku miłość do ojczyzny.

Cóż to za rzeczy, których rzekomo nie wiemy o facetach, ciężko stwierdzić. Może to taki niewinny żarcik ze strony twórców czy rodzaj prowokacji, bo panowie zachowują się raczej dość sztampowo i przewidywalnie: duszą w sobie uczucia, cierpiąc w samotności, nie dochowują wierności, siłą rozwiązują problemy i za dużo mówią wtedy, gdy trzeba być cicho i ładnie się uśmiechać. Panie za to - m.in.: Hamkało, Kluźniak i Bachleda-Curuś - z gracją rugają zagubionych w meandrach uczuć panów. W tym miłosnym koktajlu Mołotowa zdecydowanie najbardziej do głowy uderza postać Ricky’ego, lekko zniewieściałego „artysty”, którego kiczowate teksty piosenek o tęsknocie za ojczyzną w ustach Zbigniewa Zamachowskiego brzmią wybornie. Jest jeszcze smakowity epizod z Grzegorzem Małeckim w roli księdza-kusiciela. Zapamiętamy też niewielką rólkę zawsze wyrazistego Roberta Górskiego oraz Piotra Głowackiego, który niczym DiCaprio dzielnie stawia czoła niedźwiedziowi. Zarówno o facetach, jak i kobietach niczego nowego raczej się nie dowiemy, ale czas w kinie miło spędzimy.

„7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, reż. Kinga Lewińska, wyst. Alicja Bachleda-Curuś, Dominika Kluźniak, Aleksandra Hamkało, Zbigniew Zamachowski, Maciej Zakościelny, Mikołaj Roznerski, Leszek Lichota, Piotr Głowacki, Paweł Domagała

Jerzy Wasowski

 

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

7 rzeczy, których nie wiecie o facetach

Komedia Od lat: 15 115 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”: Miłosny miszmasz

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

jolka

jolka

27.02.2016, 11:41:55

średni, bez szału

ide

ide

26.02.2016, 18:41:02

e to nie ide