TOP Multikino

7 rzeczy, które warto wiedzieć o filmie „7 uczuć”

Sprawdź, zanim pójdziesz do kina!

Film „7 uczuć” to gratka, na którą czekają od wielu lat fani talentu (a jak twierdzi wielu – wręcz geniuszu) reżyserskiego Marka Koterskiego. Ten zdobywca Nagrody Specjalnej na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zabiera widza w pasjonującą podróż do krainy dzieciństwa Adasia Miauczyńskiego. Sztandarowy bohater filmów Koterskiego powróci do dziecięcych lat, żeby przeanalizować i nauczyć się jeszcze raz przeżywać wszystkie towarzyszące mu wtedy emocje. Będzie to niosło ze sobą oczywiście cały szereg komicznych, ale też pouczających i pełnych refleksji sytuacji. My zebraliśmy dla Was 7 rzeczy, które warto wiedzieć o „7 uczuciach” przed obejrzeniem filmu. Sprawdźcie, zanim wybierzecie się do kina!
 
 
# 1 Plejada gwiazd na ekranie
 

7 uczućKadr z filmu „7 uczuć”

Na ekranie obok Michała Koterskiego, czyli kultowego Adasia Miauczyńskiego, wystąpiła cała plejada pierwszoligowych aktorów na czele z Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Katarzyną Figurą, Robertem Więckiewiczem, Joanną Kulig i Adamem Woronowiczem. To chyba jeden z najbardziej „wypchanych” gwiazdami filmów ostatnich lat. Ale nic dziwnego – w środowisku aktorskim wiadomym jest, że propozycji od Marka Koterskiego się nie odrzuca, a w jego filmach warto pojawić się choć w epizodycznej roli. Koterski tak mistrzowsko pisze scenariusz i prowadzi aktorów, że nawet niewielka rola jest w stanie przemienić się w perełkę, która przejdzie do historii.
 
# 2 Dorośli aktorzy grają dzieci
 
7 uczuć 

Kadr z filmu „7 uczuć”

„7 uczuć” to obraz niezwykły w formie. A wszystko to za sprawą zabiegu reżysera, który powierzył role dzieci dorosłym aktorom. Efekt jest zadziwiająco dobry, choć koncept - wielce ryzykowny. I trzeba przyznać, że szczególnie Michał Koterski, znany ze swojego wizerunku wiecznego chłopca, odnajduje się w tej konwencji bezbłędnie.
 
# 3 Reżyser przygotowywał się latami
 

7 uczućKadr z filmu „7 uczuć”

Marek Koterski przygotowywał się i pracował nad filmem „7 uczuć” całe siedem lat. Trudno nam powiedzieć, czy były to dla niego chude lata, ale po premierze najnowszego dzieła na pewno przyjdą lata tłuste, bo widzowie już nie mogą doczekać się premiery i z całą pewnością będą szturmować kasy kin. Zapowiada się sukces artystyczny i komercyjny, co w polskim kinie wcale nie jest takie oczywiste.
 
# 4 Ukochana Michała Koterskiego pojawia się w filmie

7 uczućOficjalne konto na Instagramie Marceli Leszczak

W „7 uczuciach” zagrała również partnerka życiowa Michała Koterskiego, Marcela Leszczak. Piękna modelka specjalnie dla roli zdemontowała na jeden dzień swój aparat nazębny i wystąpiła w malutkim, acz soczystym epizodzie. Nie możemy zdradzić jakim, ale ujawnimy dodatkowo malutki smaczek – Marcela grała, będąc w 4 miesiącu ciąży. Kiedy mały Fryderyk Koterski dorośnie, będzie miał niezłą pamiątkę.
 
 
# 5 Czytała Krystyna Czubówna

7 uczućKadr z filmu „7 uczuć”

W filmie zagrał też głos Krystyny Czubówny. Legenda polskiej sztuki lektorskiej opisuje życie Adasia Koterskiego, jak gdyby przyglądała się dzikiej zwierzynie w filmie przyrodniczym. Cóż, bardzo ciekawy zabieg.

 
# 6 Wyjątkowy język Koterskiego
 
W filmie nie zabrakło błyskotliwych dialogów i specyficznej składni znanej z dotychczasowych filmów Marka Koterskiego. Mały przedsmak mogliśmy podziwiać, oglądają pierwszy teaser „7 uczuć”. Opowieść o teorii względności zabija absurdem. Zobaczcie sami!
# 7 Uczucia, o których opowiada film

7 uczuć7 uczućKadr z filmu „7 uczuć”

 Tytułowe „7 uczuć” to: strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość i wstyd. Każde z nich uczymy się przeżywać w dzieciństwie, a ich wspomnienie nosimy ze sobą do końca życia. Nowy film Koterskiego zabierze widzów jeszcze raz do krainy, gdzie wszystko było pierwsze i bardziej intensywne. Skusicie się, żeby zanurkować w ten świat?
 
 
Autor: Katarzyna Domagalska
7 uczuć

7 uczuć

Komedia Dramat Od lat: 15 118 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 7 rzeczy, które warto wiedzieć o filmie „7 uczuć”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.