Newsy

5 rzeczy, które warto wiedzieć o „Hotelu Transylwania 3”

Przeczytaj, zanim wybierzesz się do kina!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników bajek z dreszczykiem. Wasza ulubiona upiorna rodzinka rodem z Transylvanii powraca na ekrany kin po wielu miesiącach oczekiwania! Tym razem Paka Draka zmieni całkowicie znaną sobie scenerię i wybierze się w końcu na zasłużony urlop. Rejs ekskluzywnym statkiem będzie wydawał się idealnym sposobem spędzania wolnego czasu, jednak – jak to we współczesnych bajkach bywa - nie wszystko ułoży się tak gładko, jak można by się było spodziewać. Kłopoty zaczną się na dobre w momencie, kiedy Drak zadurzy się po uszy w atrakcyjnej pani kapitan. Zakochany jak nastolatek nawet nie będzie się spodziewał, że kobieta skrywa pewien mroczny sekret, który może zagrozić wszystkim żyjącym na świecie potworom. Co z tego wyniknie? O tym przekonacie się już podczas seansu „Hotelu Transylvania 3” (premiera 12 października). A tymczasem mamy dla Was kilka ciekawostek, które warto poznać przed wycieczką do kina. Czy wiedzieliście, że:

# 1 Adam Sandler maczał w tym palce

 Hotel Transylwania 3

Za scenariuszami dwóch pierwszych części „Hotelu Transylvania” stoi znany na całym świecie aktor komediowy, Adam Sandler. Gwiazdor współtworzył obie historie, jednak przy części nr 3 przerósł go nawał innych obowiązków i musiał oddać pracę twórczą Gendy’emu Tatarkovsky’emu, reżyserowi filmu. Na szczęście nie porzucił głównej roli w „Hotelu Transylvania” i po raz trzeci wciela się w przesympatycznego Draka. W filmie można również usłyszeć głosy żony i dzieci aktora. Trzeba przyznać, że to naprawdę fajna rodzinna pamiątka!

# 2 Ten film to maszynka do zarabiania pieniędzy

 Hotel Transylwania 3

Choć mało kto wróżył „Hotelowi Transylvania” sukces komercyjny na miarę „Iniemamocnych” okazało się, że film podbił serca i… portfele widzów na całym świecie. Jego pierwsza część przebojem wdarła się na listę największych hitów kasowych 2012 roku. Dlatego nie powinno Was dziwić, że co kilka lat powstają kolejne części upiornej sagi, a w USA można kupić m.in. piórniki w kształcie małej trumienki z wizerunkami bohaterów filmu na wieczku.

# 3 Film bazuje na wydarzeniach historycznych

 Hotel Transylwania 3

„Hotel Transylvania” nawiązuje do opowieści o Hrabim Drakuli. Miasteczko, w którym znajduje się hotel nazywa się Wallachia – tak samo jak rodzinne strony Vlada Drakuli, rumuńskiego szlachcica żyjącego w XV wieku. Co więcej, w pierwszej części filmu stratowana przez tłum ginie Martha, mama małej Mavis. To smutne wydarzenie ma miejsce w 1895 roku, a otwarcie hotelu w 1898. Książka Brama Stokera „Drakula” została wydana w 1897 roku, a film „Hotel Transylvania” nawiązuje do historii w niej zawartych w taki sposób, jakby opowiadał o wydarzeniach, które miały miejsce w prawdziwym życiu.

# 4 Na ekranie widać twarze gwiazd

 Hotel Transylwania 3

Bohaterowie „Hotelu Transylvania” są narysowani tak, by przypominać gwiazdy, które użyczają im swojego głosu. Drak ma sporo z Adama Sandlera, a Mavis to kopia Seleny Gomez. Andy Samberg, który gra Jonathana twierdzi, że jego bohater dostał od rysowników nie tylko jego twarz, ale też wszystkie cechy charakteru.

# 5 Film pokazuje wspaniałe rodzinne wartości

 Hotel Transylwania 3

„Hotel Transylvania” to wprawdzie bajka o potworach, ale trzeba przyznać, że przemyca również bardzo pozytywny przekaz dotyczący więzów rodzinnych. Szczególnie pięknie pokazuje samotne rodzicielstwo i radzenie sobie ze smutkiem po utracie jednego z rodziców. No i porusza również problem układania sobie życia na nowo po tym, jak zabraknie kogoś bliskiego. To naprawdę wartościowe treści, z którymi warto zaznajamiać dzieciaki od najmłodszych lat.

Jeśli wybieracie się do kina na „Hotel Transylvania 3” pamiętajcie, że obejrzycie film w Multikinie taniej, dzięki naszej megakarcie rodzinnej – Rodzina do kina. Szczegółów promocji szukajcie tutaj: https://multikino.pl/rodzina 

Katarzyna Domagalska

Hotel Transylwania 3

Hotel Transylwania 3

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 97 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 rzeczy, które warto wiedzieć o „Hotelu Transylwania 3”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.