Newsy

5 powodów, dla których warto zobaczyć nowe przygody rezolutnej Basi

Zapraszamy przedszkola od 5 kwietnia!

Już od 5 kwietnia na ekranach kin zagoszczą kolejne – zupełnie nowe i nieprezentowane dotąd, odcinki polskiego serialu o przygodach Basi, rezolutnej i ciekawskiej pięciolatki. Dlaczego warto pokazać je przedszkolnym podopiecznym? Przynajmniej z pięciu powodów!

1. UWIELBIANA BOHATERKA

Basia pewnie jest dobrze znana niejednemu przedszkolakowi. Dzieci mogły ją spotkać na kartach książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak albo na ekranach kin i telewizorów. Wiedzą, że pięcioletnia bohaterka ma charakterek i pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, że uwielbia żelki i ubrania w paski. I że codziennie wymyśla coś nowego! A może Państwa podopieczni jeszcze jej nie znają? Nic straconego! Rezolutna Basia w mgnieniu oka podbije serca kolejnych małych widzów.

2. BASIA ZACHĘCA DO POZNAWANIA ŚWIATA

Pięcioletnia bohaterka uczy, jak z codzienności zrobić wielką przygodę. Kreatywność, ciekawość i upór Basi sprawiają, że każdy dzień wiąże się ze zdobywaniem nowych umiejętności. Każdy pomysł może przerodzić się w wielkie odkrycie! A każde pytanie prowadzi do coraz ciekawszych odpowiedzi. Czy to nie wspaniała inspiracja dla intensywnie rozwijających się kilkulatków?

3. MOŻNA SIĘ SPORO NAUCZYĆ

W nowej odsłonie serialowych przygód Basia uczy się tańca – zapoznaje się z dyscypliną i aktywnością fizyczną; w gotowaniu szuka nie tylko smaku, ale uczy się współpracy i pracy w zespole; podczas zakupów poznaje wartość pieniądza i mierzy się z trudną sztuką oporu przed reklamą, a w epizodzie o telewizorze – przekonuje się, że istnieje świat ekranu, który może zastąpić wyobraźnię. Każda kolejna przygoda przynosi więc nie tylko wspaniałą zabawę, ale także przydatne wskazówki dla małych odkrywców. Ponadto, ma wyraźny walor wychowawczy, gdyż w przyjemny i przystępny sposób wprowadza dzieci w świat wartości.

4. Z BASIĄ MOŻE UTOŻSAMIĆ SIĘ KAŻDE DZIECKO

Kolejną zaletą Basi jest to, że każdy przedszkolak z łatwością się z nią utożsami. Jest zwykłą dziewczynką, która żyje w znajomym, prawdziwym świecie. Zdarza się jej posprzeczać z rodzeństwem albo mieć problem z podporządkowaniem się rodzicom. Zupełnie prawdopodobne przygody i zaskoczenia odkrywa w bliskiej nam codzienności. Pytania, które rozważa, będą istotne dla każdego dziecka, bo wiążą się z ich własnymi doświadczeniami. Może nawet już się pojawiły w rozmyślaniach Państwa podopiecznych?

5. PIĘKNA ANIMACJA

Serialowe fabuły to nie wszystko! Animacja trafia do wyobraźni dzieci również z powodu przyjemnej estetyki. Znany z książek o Basi styl prostych, uroczych rysunków o żywych kolorach, autorstwa nagradzanej graficzki Marianny Oklejak, został zachowany przez reżyserów serialu, Marcina Wasilewskiego i Łukasza Kacprowicza, i jest niewątpliwie jego ogromnym walorem!

Serial Basia będzie dostępny w ramach projektu edukacyjnego Moja Pierwsza Wizyta w Kinie, dzięki któremu dzieci mogą zwiedzić kino i poznać je od podszewki. Zachęcamy do kontaktu z lokalnym specjalistą do spraw rezerwacji grupowych.

 

Agnieszka Powierska

Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 powodów, dla których warto zobaczyć nowe przygody rezolutnej Basi

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.