Newsy

5 powodów, dla których warto obejrzeć „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”

Przeczytaj, zanim pójdziesz do kina!

 Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3

Fot. Kadr z filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”

Trzecia część kultowych komedii spod znaku „Kogla Mogla” wkracza do kin! „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” to kontynuacja losów bohaterów znanych z poprzednich filmów, tak lubianych przez polskich widzów. Dlatego na ekranie zobaczycie dobrze znane twarze, wokół których zdążyła już utkać się legenda serii. Wcale to jednak nie oznacza, że w „Miszmaszu” zabraknie nowych, bardzo soczystych postaci. Co to, to nie! Ale zacznijmy od początku…

 Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3

Fot. Kadr z filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”

Po rozwodzie z mężem Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki. Prowadzi spokojne życie w domu mamy (Katarzyna Łaniewska), kiedy do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki). Przystojny chłopak ma pomysł na dość ryzykowny biznes, w którego szczegóły nie chce wtajemniczać ani swojej mamy ani babci. Zdradzimy tylko, że ma ku temu poważne powody… Równolegle w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha afera. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – obecnie bywalczyni programów śniadaniowych i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy, mąż Marian (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało), mają już powyżej uszu jej ekscesów, buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), wiodącego wygodne życie u boku zamożnej żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Jest to jednak dopiero początek tej szalonej podróży, która okaże się jedną z najważniejszych w ich życiu…

 Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3

Fot. Kadr z filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”

My już widzieliśmy „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”, dlatego możemy z pełną odpowiedzialnością wymienić Wam 5 powodów, dla których warto wybrać się do kina na ten film. Zaczynamy nasz mały, subiektywny ranking!

# 5 Nóżka sama chodzi

Możecie być pewni, że w filmie „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” każdy znajdzie coś dla siebie - nie tylko aktorsko, ale i muzycznie. Ilustracją do wartko płynących wydarzeń są stare, dobre popowe hity. Nie zabrakło szlagierów Andrzeja Zauchy, Wilków i Krzysztofa Zalewskiego, ale też hitów disco polo w wykonaniu samego króla tego gatunku – Zenka Martyniuka.

Bardzo dobrze brzmi również utwór „Szukaj mnie” w odświeżonej aranżacji, tym razem wyśpiewany przez Anię Rusowicz i Sławka Uniatowskiego. Postarajcie się posłuchać i nie zacząć nucić. To niemożliwe!

#4 Celne nawiązania do polskiej rzeczywistości

Od premiery „Kogla Mogla” minęło już przeszło 30 lat. Świat zdążył się zmienić, tak samo jak znani z filmu bohaterowie. W „Miszmaszu” roi się od nawiązań do obecnej sytuacji politycznej, pojawia się kontrowersyjna tęcza i historia spod znaku LGBT. Ważne miejsce w scenariuszu znalazł też wątek seksualności kobiet po 50-tce. Ten ostatni w wykonaniu Ewy Kasprzyk prezentuje się „jakby” smakowicie.

# 3 Złote myśli

Film „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” pędzi od gagu do gagu, od złotej myśli do zabawnego powiedzonka. W filmie pojawia się oczywiście kultowe „jakby”, ale też kilka innych tekstów, które – jeśli film okaże się sukcesem frekwencyjnym – mają szansę wejść na stałe do języka potocznego. Co ciekawe parę, która przoduje w rzucaniu najlepszych tekstów stworzyli wcale nie Wolańscy seniorzy, a ich syn Piotruś (Maciej Zakościelny) z ukochaną żoną, Marlenką (Katarzyna Skrzynecka). Więcej o nich w punkcie #2.

 Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3

Fot. Kadr z filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”

# 2 Skrzynka i Zako

Ten duet wymiata! Kasia Skrzynecka w roli majętnej żony, utrzymującej leniwego Piotrusia (Maciej Zakościelny) to istny aktorski majstersztyk. Odziana w panterkę i brokat Marlenka wyjaśniająca, że jej mąż nie musi iść do pracy, bo przecież w domu ma wszystko, czego mu do szczęścia potrzeba (ze wskazaniem na jej obfity biust), to postać, która – naszym zdaniem – powinna dostać swój własny film. Rzecz jasna pospołu z odzianym w dresik i klapki mężem. Może kolejna część sagi będzie nazywać się „Marlenka i Piotruś, czyli Kogel Mogel 4”? Tak tylko sugerujemy, bo w „Miszmaszu” zdecydowanie za mało tej przebojowej pary!

# 1 Starszyzna jak wino

To właśnie starsze pokolenie „robi” ten film. Ale nie ma co się dziwić - takie nazwiska jak Łaniewska, Kasprzyk, Wardejn, Nowisz i Rożniatowska mówią same za siebie. Nieważne, czy ich bohaterowie jeżdżą traktorem pod wpływem środków odurzających, odkrywają punkt G, czy dają się wodzić za nos wnukom – są bezbłędni! Stara gwardia potrafi wybronić czasami dość toporne żarty i bez trudu żegluje po pojawiających się znienacka mieliznach scenariuszowych. Klasa sama w sobie!

Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3

Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3

Komedia Od lat: 12 93 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 powodów, dla których warto obejrzeć „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.