Newsy

5 powodów, dla których warto obejrzeć „Mission: Impossible – Fallout”

Tom jest w naprawdę dobrej formie!

„Mission: Impossible – Fallout” zbliża się do kin sprintem godnym Toma Cruise’a. Jest to już szósta część przygód agenta do zadań specjalnych, Ethana Hunta, i trzeba przyznać, że mimo upływu lat, 56-latek nie traci nic ze swojego młodzieńczego wigoru. W filmie „M:I – Fallout” Hunt (Tom Cruise) i jego zespół muszą zjednoczyć siły po tym, jak jedna z zabójczo niebezpiecznych akcji kończy się niepowodzeniem. Tym razem nie pójdzie jednak gładko, bo ekipa będzie stale monitorowana przez agenta CIA (Henry Cavill) nasłanego przez nowego szefa organizacji.

W filmie nie zabraknie też czystego plutonu, mrocznej intrygi anarchistów grożących światu nuklearnym Armagedonem, pościgów samochodowych, nurkowania po niebie, podwodnych akcji ratunkowych, pojedynków helikopterów, Londynu, Paryża, Kaszmiru… Ufff!

Jeśli wciąż Wam mało atrakcji, specjalnie dla Was zebraliśmy poniżej sześć powodów, dla których warto obejrzeć „Mission: Impossible – Fallout”. Przeczytajcie i piszcie, który z nich najbardziej Was przekonuje!

Przeczytajcie też recenzję „Mission: Impossible – Fallout”

# 1 Sceny kaskaderskie

O tym, jak genialne są sceny kaskaderskie z udziałem Toma Cruise’a, pisaliśmy w artykule – 7 niemożliwych wyczynów kaskaderskich w „Mission: Impossible”

I oczywiście poszło już w świat, że podczas kręcenia jednej z karkołomnych sekwencji do „M:I – Fallout” Tom złamał nogę. Wiadomym jest również, że nauczył się pilotować helikopter i skakał z niemal 8 kilometrów ponad 100 razy, żeby jego filmowy skok z samolotu wyglądał najbardziej wiarygodnie, jak to tylko możliwe. Taki jest Tom – profesjonalista w każdym calu.

Zdążył nas już przyzwyczaić, że w każdym filmie spod znaku „M:I” pojawia się jedna tak epicka scena, że można śmiało o niej opowiedzieć kumplowi, polecając nową część sagi. W „Mission: Impossible – Fallout” mamy co najmniej pięć takich scen. Widać to zresztą w zwiastunie filmu. Nawet to kilka minut ogląda się z wypiekami na twarzy.

# 2 Vanessa Kirby

Każdy, kto oglądał serial „The Crown” na Netflixie wie, że z Księżniczki Małgorzaty niezłe ziółko. W „Mission: Impossible – Fallout” Vanessa Kirby zagrała równie temperamentną i do tego trzęsącą półświatkiem Białą Wdowę. W filmie wygląda pięknie, kiedy pojawia się w satynowej sukni na imprezie w Paryżu, ale bardzo szybko udowadnia też, że jest fantastyczną heroiną kina akcji. A kiedy już dobywa nóż z pasa do pończoch i rzuca się na bandę facetów, myślimy tylko jedno: spin-off!

 

Mission: Impossible - Fallout

 

# 3 Bójka w łazience

Scena odbywa się w Grand Palais w Paryżu, a udział w niej biorą Tom Cruise, Henry Cavill i kaskader chińskiego pochodzenia, Liang Yang. Śmiało można powiedzieć, że jest to uczta dla fanów filmowych bójek - z ciałami obijającymi się o ściany i miotającymi między lustrami, co daje jeszcze lepszy filmowy efekt. Jasne, widzieliście już to wcześniej, ale w kontekście tych wszystkich sztucznych, komputerowych efektów specjalnych z filmów o superbohaterach, ta scena zachwyca swoją naturalnością. I – szczerze mówiąc – nowe „M:I” jest miłym powrotem do starego, dobrego kina akcji, w którym bohaterowie nie biegali w trykotach…

Przy okazji mamy też dla Was prawdziwego „Michałka”. Zobaczcie, jak w scenie w łazience Henry Cavill w ułamku sekundy wyhodował brodę i… kieszonkę w koszuli.

 

Mission: Impossible - Fallout

 

# 4 Tom Cruise w roli instruktora

W ramach promocji nowego „Mission: Impossible” Tom Cruise wystąpił w programie „The late, late show”. Gwiazdor namówił na wspólny skok ze spadochronem gospodarza show, Jamesa Cordena. Przy okazji pokazał, że jest nie tylko twardzielem znanym z filmów akcji, ale również fajnym, ciepłym facetem. Obejrzyjcie koniecznie i sprawdźcie, jak wygląda nurkowanie w przestworzach od kuchni.

# 5 Top Gun

Wygląda na to, że po latach aktorskiej zapaści i po kilku finansowych wtopach Tom Cruise w końcu wraca na szczyt. Jego następnym filmem ma być nowa wersja „Top Gun”. Jeśli ten film będzie równie dobry, jak „Mission: Impossible – Fallout”, drobny Scjentolog może na nowo rozgrzewać showbiznes. Tego mu życzymy!

 

Mission: Impossible - Fallout

 

Katarzyna Domagalska

Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

Sensacyjny Od lat: 15 147 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 powodów, dla których warto obejrzeć „Mission: Impossible – Fallout”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.