TOP Multikino

5 powodów, dla których warto obejrzeć „Iniemamocnych 2”

Wasi ulubieni kreskówkowi herosi powracają w wielkim stylu!

Iniemamocni to typowa rodzinka z sąsiedztwa. Miewa problemy dnia codziennego, zalicza wzloty i upadki, ale kiedy trzeba – potrafi trzymać się razem. Jedyne, co wyróżnia Państwa Parr i ich dzieci, to fakt posiadania supermocy i chęć ratowania świata przed geniuszami zła. Tyle dowiedzieliśmy się o Iniemamocnych z pierwszej części ich filmowych przygód. Teraz cała familia powraca na ekrany kin, by zrobić jeszcze większe zamieszanie niż ostatnim razem. Sprawdźcie, dlaczego warto to zobaczyć!

#1 Silna kobieta daje czadu

Iniemamocni 2

Fot. Kadr z filmu „Iniemamocni 2”

W „Iniemamocnych 2” odwracają się klasyczne role męskie i żeńskie. Tym razem to Helen spełnia się zawodowo, a jej ukochany mąż, Bob, przejmuje obowiązki domowe, a w szczególności opiekę nad dziećmi. Współcześnie taka sytuacja raczej nie wywołuje zdziwienia, jednak akcja filmu osadzona jest w konserwatywnych latach 60-tych, kiedy to podobna męska postawa nie była traktowana jak wzór małżeńskiego partnerstwa, a… czyste szaleństwo. Warto zobaczyć, jak stuprocentowy facet poradzi sobie z byciem nianią, kucharzem i sprzątaczem w jednym. Już teraz możemy Wam zdradzić – łatwo nie będzie!

Natomiast bardzo nas cieszy, że „Iniemamocni 2” to jedna z tych nowoczesnych bajek, które pokazują małym dziewczynkom, że nie muszą być tylko niemrawymi księżniczkami czekającymi na księcia. Mogą wyrosnąć na kochające mamy, które spełniają się zawodowo i przy okazji mają też u boku fajnych partnerów. Pokrzepiające, prawda?


#2 Czekaliśmy na nich latami!

Iniemamocni 2

Fot. Kadr z filmu „Iniemamocni 2”

Trudno w to uwierzyć, ale od premiery filmu „Iniemamocni” minęło aż… 14 lat! Twórca filmu, Brad Bird, mówił w wywiadach, że nie zabierze się za dugą część przygód Parrów, dopóki w jego ręce nie trafi równie ciekawy scenariusz, jak to miało miejsce w przypadku pierwowzoru. I trzeba przyznać, że ten ruch się opłacił, bo „Iniemamocni 2” to jeden z lepszych filmów animowanych ostatnich lat, oceniany wysoko zarówno przez widzów i krytyków.


#3 Mistrzowska animacja

Iniemamocni 2

Fot. Kadr z filmu „Iniemamocni 2”

Przez 14 lat od premiery „Iniemamocnych” bardzo dużo zmieniło się w świecie technik komputerowych. Twórcy studia Pixar udoskonalili swój warsztat, co znajduje swoje odzwierciedlenie na ekranie. Widać to bardzo wyraźnie np. we fryzurach bohaterów. Pixar stworzył specjalny program do animacji włosów szczególnie na potrzeby „Iniemamocnych 2”. Każdy włosek na głowie bohaterów reaguje naturalnie, poddając się prawom grawitacji. Ale nie tylko fryzury dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach. Wygląd kostiumów również stał się bardziej realistyczny. Jeśli przyjrzycie się uważnie, zobaczycie grubszy splot tkanin na kombinezonach „Iniemamocnych”, a także więcej pofałdowań materiału, gdy postacie się poruszają. A to przecież tylko drobne smaczki. Teraz wyobraźcie sobie, jak mistrzowsko są narysowane i zaanimowane sceny akcji!


#4 Niespodzianka dla uważnych

Studio Pixar nie byłoby sobą, gdyby nie przemyciło w filmie niespodzianki dla fanów swojej twórczości. „Iniemamocni 2” zawierają tajemnicze nawiązanie do „Toy Story 4”, którego premiera przewidziana jest na 2019 rok. Twórcy twierdzą, że tzw. „michałek” nabierze sensu dopiero po premierze nowego filmu o przygodach zabawek. Ale może Wy wypatrzycie go już teraz?


#5 Ponad pół miliarda dolarów

Iniemamocni 2

Fot. Kadr z filmu „Iniemamocni 2”

„Iniemamocni 2” zdążyli już zarobić w Stanach Zjednoczonych ponad 500 milionów dolarów, co daje im 11 miejsce na liście najbardziej kasowych filmów wszech czasów w tym kraju. Równocześnie zajmują pierwsze miejsce w rankingu najbardziej dochodowych filmów animowanych w USA, deklasując takie hity jak „Gdzie jest Dory” i „Shrek 2”. Dodajmy tylko, że „Iniemamocni 2” dopiero zaczynają swój pochód po świecie, który może znacznie podnieść kwotę, którą zarobią. Jak do tej pory poza granicami swojej ojczyzny zgarnęli już niemal 300 milionów dolarów.

Co z tego wynika? Miliony widzów na całym świecie nie mogą się mylić. Dlatego zapraszamy Was do Multikina na „Iniemamocnych 2”!

Zwiastun i opis filmu znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/iniemamocni-2

Autor: Katarzyna Domagalska

Iniemamocni 2

Iniemamocni 2

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 126 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 powodów, dla których warto obejrzeć „Iniemamocnych 2”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.