Newsy

5 powodów, dla których warto obejrzeć „Ant-Mana i Osę”

Numer 3 Was zaskoczy…

 

Ant-Man i Osa

Miłośnicy superbohaterów ze stajni Marvela mają powody do radości. Na ekrany powraca Ant-Man (Paul Rudd), najmniejszy twardziel w panteonie gwiazd obdarzonych supermocami. Tym razem jednak nie będzie działał w pojedynkę. W kolejnym wyzwaniu wesprze go Osa (Evangeline Lilly), czyli córka genialnego profesora Hanka Pyma (Michael Douglas). Całe trio znamy doskonale z pierwszej części przygód „Ant-Mana”, gdzie udowodniło, że razem działa tak sprawnie, jak dobrze naoliwiona maszyna. Nie inaczej będzie też w „Ant-Manie i Osie”. Zapewniamy Was również, że po pełnym dramatyzmu filmie „Avengers: Wojna bez granic” nowe przygody człowieka mrówki zadziałają kojąco na skołatane nerwy fanów sagi. Film ma w sobie humor i wdzięk oraz nawiązania do czwartej części „Avengersów”. Jeśli jednak samo hasło Marvel nie działa na Was jak kinowy magnes, przeczytajcie, dlaczego warto wybrać się na kolejną część przygód Ant-Mana.

Opis filmu i zwiastun „Ant-Mana i Osy” znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/filmy/ant-man-i-osa

# 1 Osa

 Ant-Man i Osa

Fot. Kadr z filmu „Ant-Man i Osa”

 

„Ant-Man i Osa” to pierwszy marvelowski sequel, który wprowadza na plakat imię superbohaterki. I słusznie, bo seksowna Osa w kilku scenach „kradnie show” głównemu bohaterowi. Nie dość, że posiada umiejętność zmiany rozmiaru i parę skrzydełek, to jeszcze nie boi się stanąć do walki z czarnymi charakterami i – w razie potrzeby – skopać kilka męskich tyłków. Możemy tylko bić brawo, bo charyzmatycznych kobiet w komiksowym kinie nigdy dość!

 

# 2 Michelle Pfeiffer

 Ant-Man i Osa

Fot. Plakat filmu „Ant-Man i Osa”

Do ekipy „Ant-Mana” dołączyła jedna z najbardziej utalentowanych i urodziwych aktorek wszech czasów. Michelle Pfeiffer gra w filmie żonę profesora Pyma, Janet VanDyne. Jak wiemy z pierwszej części przygód człowieka mrówki – podczas jednej ze swoich misji Janet poszła o krok za daleko i zmniejszyła się do rozmiaru atomu, przepadając w mikroświecie. Na szczęście Ant-Man pokazał, że wyjście z fazy cząsteczkowej i powrót do życia są możliwe. Warto pójść do kina, żeby sprawdzić, co działo się z Osą seniorką przez wszystkie lata nieobecności.

# 3 Nawiązanie do nowych „Avengesów”

Ant-Man i Osa

Fot. Kadr z filmu „Ant-Man i Osa”

Pamiętajcie, żeby obejrzeć „Ant-Mana i Osę” do końca. A mówiąc to, mamy na myśli, że nie wolno Wam wyjść z kina wraz ze startem napisów końcowych. Twórcy filmu na zakończenie przygotowali soczyste nawiązanie do „Avengersów 4” i zasugerowali, jaką rolę może odegrać Ant-Man w ponurej rzeczywistości, jaką zgotował widzom film „Avengers: Wojna bez granic”.

# 4 Luis nie zawodzi

 Ant-Man i Osa

Fot. Kadr z filmu „Ant-Man i Osa” i oficjalne konto na Instagramie Agustina Egurroli

Michael Peña w „Ant-Manie i Osie” po raz kolejny wciela się w rolę pociesznego Luisa. W pierwszym filmie błyskawicznie podbił serca publiczności, a w drugiej części już tylko rozwinął skrzydła. Dobrze napisany fajtłapowaty bohater, który potrafi rozładować atmosferę zabawną puentą, jest na wagę złota w każdym filmie o ratowaniu świata. A jeszcze, gdy wygląda jak nasz Agustin Egurrola… Wtedy efekt jest jeszcze bardziej zabawny.

# 5 Gigantyczny Ant-Man i Hello Kitty

Ant-Man i Osa

Fot. Kadr z filmu „Ant-Man i Osa”

„Ant-Man” nie byłby tym filmem, który uwielbiamy, gdyby nie surrealizm wywołany ciągłymi zmianami rozmiaru głównego bohatera. Warto go obejrzeć chociażby dla ujęć z gigantycznym człowiekiem mrówką, który szokuje pasażerów promu, albo dla pędzącej ulicą ogromnej maszyny z gumami Hello Kitty. Co tu dużo mówić, efekty specjalne dają radę. Ale nie jest to chyba zaskoczenie dla wszystkich, którzy w marvelowskich filmach szukają przede wszystkim uczty dla oka i doskonałej rozrywki. Gwarantujemy, nie zawiedziecie się!

Jeśli nabraliście ochoty, by wybrać się do kina, bilety na mini-maraton „Ant-Mana” znajdziecie tutaj: https://multikino.pl/kupbilet/6891

Katarzyna Domagalska

Ant-Man i Osa

Ant-Man i Osa

Akcja Familijny Science-Fiction Od lat: 12 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 powodów, dla których warto obejrzeć „Ant-Mana i Osę”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.