TOP Multikino

5 ciekawostek o filmie „Miłość jest wszystkim”

Sprawdź, co warto wiedzieć o najbardziej magicznym filmie tej zimy!

Film „Miłość jest wszystkim” to propozycja dla tych, którzy uwielbiają komedie romantyczne z motywem świątecznym w tle. A jeśli jeszcze do tego wszystkiego dodamy smaczki w postaci ról zagranych przez świetnych polskich aktorów - sukces murowany. Ta magiczna historia rozpoczyna się w momencie, kiedy w Gdańsku pojawia się bardzo nietypowy Święty Mikołaj. Wkrótce tajemniczy jegomość wywróci do góry nogami, ale też zmieni na lepsze na pozór poukładane życie wielu niczego się niespodziewających ludzi.

Na ekranie pojawia się śmietanka polskich gwiazd - z Olafem Lubaszenko, Mateuszem Damięckim, Agnieszką Grochowską, Janem Englertem i Joanną Kulig na czele. Jeśli te nazwiska nie są dla Was wystarczającym „wabikiem” i gwarancją doskonałej kinowej zabawy, poniżej zebraliśmy dla Was 5 ciekawostek o filmie. Przeczytajcie i napiszcie na naszym forum, czy wybieracie się do kina na „Miłość jest wszystkim”!

# 5 Plejada największych gwiazd

Miłość jest wszystkim
Fot. Kadry z filmu „Miłość jest wszystkim”. Na zdjęciu Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Leszek Lichota, Mateusz Damięcki, Joanna Kulig, Maciej Musiał i Olaf Lubaszenko.

Rzadko się zdarza, żeby w jednym filmie pojawiało się aż tyle gorących nazwisk. Film „Miłość jest wszystkim” to zdecydowany rekordzista pod tym względem. Na ekranie zobaczycie co najmniej 15 pierwszoligowych nazwisk, które – co tu dużo kryć – „robią robotę”. Grafika powyżej doskonale pokazuje, jak gwiazdorsko i… tłoczno jest na ekranie. Ale ten tłok to tylko dodatkowa korzyść dla widza!

# 4 Pocztówkowy Gdańsk

Miłość jest wszystkim
Fot. Kadr z filmu „Miłość jest wszystkim”

Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie i w Gdańsku, ale to ta ostatnia lokalizacja zrobi na Was największe wrażenie. Nadmorskie miasto jeszcze nigdy nie zostało tak pięknie pokazane na ekranie. Przykład na zdjęciu powyżej.

# 3 Kto za tym stoi

Miłość jest wszystkim
Fot. Kadr z filmu „Miłość jest wszystkim”

Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński – szef Akson Studio, polskiej wytwórni filmów fabularnych, dokumentalnych i spektakli teatralnych. Na swoim koncie ma takie filmy jak m.in. „Jutro idziemy do kina” i „Bodo”. Za produkcję odpowiada z kolei Dorota Chamczyk, odpowiedzialna za takie hity jak m.in. „Magda M.” i „Lekarze”. Co tu dużo mówić – ten duet zna się na rzeczy!


# 2 Komedia nie tylko romantyczna

Miłość jest wszystkim
Fot. Kadr z filmu „Miłość jest wszystkim”

Mateusz Damięcki w jednym z wywiadów udzielonych przy okazji promocji filmu powiedział: „Ten film to dość duża dawka refleksji. Komedia jest przede wszystkim bożonarodzeniowa, a czy romantyczna? W przypadku niektórych bohaterów na pewno tak.”
Jednym słowem fani tzw. „rom-comów” i filmów z magią Świąt w tle będą w pełni usatysfakcjonowani. W „Miłość jest wszystkim” każdy z nich znajdzie coś dla siebie.

# 1 Ta piosenka wpada w ucho
I na koniec podrzucamy piosenkę, która towarzyszy filmowi i pomaga budować jego nastrojowy klimat. Igor Herbut skomponował i napisał tekst (do spółki z Małgorzatą Dacko) do utworu pod wiele mówiącym tytułem „Miłość jest wszystkim”. Piosenka ma już prawie 1,5 mln odtworzeń na You Tubie. A Wam, jak się podoba? Czujecie w niej magię Świąt?
Miłość jest wszystkim

Miłość jest wszystkim

Familijny Komedia Od lat: 12 130 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 ciekawostek o filmie „Miłość jest wszystkim”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.