Newsy

"355" oraz inne KOBIETY-PISTOLETY

Kto mógłby dołączyć do drużyny?

"355" to film, który udowadnia, że najlepiej zapobiega się wybuchowi III wojny światowej za pomocą kobiecej ręki. Silnej kobiecej ręki, dodajmy. W najnowszym filmie Simona Kinberga panie przejmują nie tylko ekran, ale i inicjatywę, by zadawać pytania, kopać tyłki i ratować świat. I to nie byle jakie panie, bo takiej obsady dawno w kinie nie oglądaliśmy. W najlepsze agentki specjalne z całego świata wcielają się Jessica Chastain, Lupita Nyong'o, Penélope Cruz, Diane Kruger oraz Fan Bingbing. Aktorki wspomaga męski duet w postaci Sebastiana Stana i Edgarda Ramireza. W ramach ciekawostki warto dodać, że tytuł „355” pochodzi od tajemniczej „Agentki 355”, która wsławiła się swoim szpiegowskim kunsztem podczas walk o niepodległość Ameryki. Tożsamości tej pani nigdy nie poznaliśmy, ale kto wie, może w filmie pojawi się jakaś jej waleczna pra-pra-pra-pra-pra-prawnuczka? Jesteśmy pewni, że pięć filmowych agentek poradzi sobie z powierzonym im zadaniem. Ale nikt nie zabronił nam popuścić wodze fantazji, więc zastanówmy się, kto mógłby dołączyć do zacnego grona bohaterek "355"? Mamy kilka propozycji...

ATOMOWA BLONDYNA
Charlize Theron wie, jak kopać zadki. Robi to tak dobrze, że jeszcze w tym artykule powróci. Ale na razie skupmy się na jej efektownej roli w "Atomic Blonde". Ten świetny film akcji z 2017 roku pozwolił nam zapoznać się z osobą Lorraine Broughton, potrójną (!) agentką, która w Berlinie skąpanym chłodem zimnej wojny rozpracowuje siatkę szpiegów. Lorraine jest osobą o specyficznej zdolności rozkładania na kawałki każdego, kto spróbuje przeszkodzić jej w pracy. Agentka nie jest niezniszczalna, czasem zbiry z KGB dają jej popalić, ale koniec końców to nasza platynowa killerka wychodzi ze starć obronną ręką.

TRINITY
"Matrix Zmartwychwstania" udowodnił, że nawet po dwudziestu latach Trinity wciąż potrafi dawać czadu. W najnowszym "Matriksie" musimy trochę poczekać, by potencjał Trinity został ukazany w pełnej krasie. Ale gdy kultowa miłośniczka czarnych okularów, czarnych płaszczy i czarnego pasa wreszcie postanawia pokazać pazurki, to magia kina zaczyna działać na pełnych obrotach. Paradoksalnie to właśnie Trinity, a nie Neo skrywa największą moc w najnowszym "Matriksie", ale film jest wciąż na ekranach Multikina, więc cicho, sza! Nie będziemy spoilerować. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to wybierzcie się na seans i zobaczcie sami.

ELLEN RIPLEY
Ta babka jest tak zadziorna w walce z Obcymi, że nawet śmierć nie przeszkodziła jej w późniejszym eksterminowaniu kosmicznej zarazy. Porucznik Ripley na pokładzie Nostromo była odważną, ale i śmiertelnie przerażoną ostatnią pasażerką, która dzikim fartem pozbyła się niezniszczalnej istoty. Ale w "Obcym: Decydującym starciu" nasza bohaterka zmieniła się w totalnego zakapiora, który w imię macierzyństwa wyrusza na niemal samobójczą misję, by uratować małą Newt. Później, pozbawiona broni, postawiła się Obcemu w pewnym zatęchłym więzieniu i zginęła za rodzaj ludzki. Ten sam rodzaj ludzki, który później sklonował bohaterkę i znów zestawił ją z kosmicznym nemezis. Ripley jest nieustraszona, zaprawiona w boju i zawsze gotowa za nas walczyć.

FURIOZA
Przeżyła apokalipsę, to przeżyje wszystko. Mówiłem, że Charlize Theron jeszcze powróci do naszego zestawienia i proszę - oto ona, cała na... brudno. I w dodatku bez włosów. Oraz bez ręki. Ale nie dajcie się zwieźć pozorom, bo długo tu nie zabawicie. Furioza z "Mad Max: Na drodze gniewu" nie przejmuje się swoim kalectwem, nawet nie bierze go pod uwagę. Tak samo, jak nie bierze jeńców i zrobi wszystko, by jej przyjaciółkom nie spadł nawet jeden włos z głowy. Sama tych włosów nie posiada, więc to zmartwienie ma z głowy. W prequelu tego wysokooktanowego filmu rolę Theron przejmie Anya Taylor-Joy i już wiemy, że to będzie faktycznie joy dla naszych zmysłów.

WONDERKA
Na koniec faktycznie popuścimy wspomniane we wstępie wodze fantazji. Więcej, lejce odrzucamy całkowicie i wznosimy się ponad ten cały bałagan. Diana Prince poradziłaby sobie z III wojną światową w pojedynkę, a gdyby tylko spiknęła się z ekipą z "355", to z pewnością zapobiegłaby także wszystkim innym przyszłym wojnom na świecie. Superbohaterka "Wonder Woman" i "Ligi Sprawiedliwości" jest niemal niezniszczalna, ma lasso prawdy, potrafi latać i buja się z Supermanem. Taki sojusznik jest na wagę złota!

Piękne agentki z "355" czekają na Was na ekranach Multikina. To co, widzimy się na seansie? Do zobaczenia!

355

355

Akcja Thriller Od lat: 15 123 min

Więcej o filmie