Newsy

„22 Jump Street”: Jak Bogart i Bacall

Jonah Hill i Channing Tatum znów pod przykrywką. Tym razem w college’u.

Schmidt (Jonah Hill) i Jenko (Channing Tatum) po wydarzeniach z pierwszej części pt. „21 Jump Street” stali się partnerami na dobre i na złe, w najnowszej odsłonie odkrywają jednak, że świat nie kończy się na ich przyjaźni. Szkołę średnią mają już za sobą. Teraz przyszedł czas na college. „Jenko i Schmidt doświadczają czegoś nowego i zaczynają się zastanawiać czy rzeczywiście przyjaźnią się z odpowiednimi osobami”, mówi jeden z reżyserów. „Kiedyś Schmidt definiował siebie poprzez swoje relacje z Jenko. Teraz stara się dowiedzieć, kim tak naprawdę jest”, dodaje Jonah Hill, który wraz z Nealem H. Moritzem i Channingiem Tatumem zdecydował się wyprodukować komedię.

Bohaterowie zaczynają się od siebie oddalać: w trakcie śledztwa Jenko odnajduje bratnią duszę w głównym rozgrywającym drużyny futbolowej Zooku (Wyatt Russell), Schmidt z kolei nie potrafi nawiązać nowych znajomości. „Jest tak bardzo natrętny, że odpycha od siebie ludzi,” mówi Christopher Miller, który wspólnie z Philem Lordem (panowie wyreżyserowali także „LEGO® przygodę” oraz „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe”) ponownie stanął za kamerą filmu. „Sprawia, że się przy nim duszą. I właściwie to jego zachowanie popycha Jenko prosto w ramiona Zooka”. Czy zatem przyjaźń Jenko i Schmidta odchodzi w przeszłość? To chyba przedwczesna teza. Jak bowiem dodaje Lord, bohaterowie „są jak Bogart i Bacall. Jest między nimi naturalna chemia. Bardzo różnią się od siebie, ale szanują i podziwiają. Są jak yin i yang”.

„22 Jump Street”, reż. Phil Lord, Christopher Miller, wyst. Jonah Hill, Channing Tatum, Peter Stormare, Wyatt Russell, Amber Stevens, Jillian Bell, Ice Cube, The Lucas Brothers   

Jerzy Wasowski

21 Jump Street

21 Jump Street

Akcja Komedia kryminalna 109 min

Więcej o filmie
22 Jump Street

22 Jump Street

Akcja Komedia Od lat: 15 112 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „22 Jump Street”: Jak Bogart i Bacall

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

kinomaniaczka

kinomaniaczka

26.06.2014, 15:47:13

Jak Bogart i Bacall? Haha co za porównanie!