Newsy

"Czarna wdowa" | Co wiemy o głównej bohaterce?

Agentka bez tajemnic

Zniewalająco piękna. Zabójczo niebezpieczna. Kochająca... wizyty u fryzjera. Agentka Natasha Romanoff to jedna z barwniejszych postaci zasilających Kinowe Uniwersum Marvela. Na ekranie zadebiutowała już w trzecim filmie serii, czyli w "Iron Man 2". Mimo to wciąż posiadamy mało informacji o jej przeszłości. Film "Czarna Wdowa" uchyli nieco rąbka tajemnicy, ale zanim to nastąpi, to podsumujmy co wiemy o jedynej kobiecie z pierwszego składu Avengersów? Uwaga na potężne spoilery do poprzednich części cyklu.

Zaczniemy od absolutnej podstawy - z Czarną Wdową lepiej nie zadzierać. Natasha Romanoff przeszła rygorystyczny trening w sowieckiej Rosji, które trwale odbiło się nie tylko na jej ciele, ale i w psychice. Agentka jest niezwykle zwinna, świetnie posługuje się wszelkiego rodzaju orężem i potrafi bez reszty skupić się na swojej misji. Niestety okupiła to wszystko bezpłodnością wymuszoną na niej w ramach ceremonii zakończenia szkolenia (dowiedzieliśmy się z tego z "Avengers: Czas Ultrona"). Tego faktu Natasha bardzo żałuje, ale wściekłość na swój stan przelewa, a raczej przekopuje na wrogów w doraźny sposób.

Jest odważna i skora do poświęceń. Bandziory z "Hydry"? Terroryści wspomagani cybernetycznie? Zagrożenie z kosmosu? Agentka Romanoff wzrusza ramionami i rusza do akcji. W obronie swoich przyjaciół, a czasem i nawet całego świata puści manto każdemu typowi spod ciemnej gwiazdy. Rzucała się w sam środek walki, pilotowała pozaplanetarne rydwany, cofała się w czasie. Nie zawahała się także postawić swojego życia na szali, gdy w jednym z najbardziej emocjonalnych momentów "Avengers: Koniec gry" poświęciła się dla całego wszechświata.

Kolor włosów zmienia równie szybko, co magazynki w pistoletach. W każdym filmie Romanoff ma inną fryzurę. Poznaliśmy ją jako zakręconego rudzielca, później miewała włosy dłuższe, krótsze, proste, jasne, ciemne, spięte, rozpuszczone...! Cóż, i agentki mają prawo do zabójczych stylizacji. 

Kręci ją kolor zielony. Mimo wymuszonej sterylizacji Czarnej Wdowie nie są obce miłostki. W ramach kamuflażu całowała się ze Steve'em Rogersem w "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", ale szczere uczucia ulokowała w doktorze Brusie Bannerze. Gdy Banner zamieniał się w Hulka, to ona jedna potrafiła uspokoić go i utulić do snu. Prawdopodobnie tych dwoje łączy jeszcze jedna cecha - oboje są zawsze wkurzeni. Niestety miłość nie przetrwała próby czasu. Gdy po kosmicznych przygodach w "Thor: Rangarok" Bruce wrócił na ziemię, to akurat w tym samym czasie pojawił się na naszej planecie Thanos, rozpoczęła się "Wojna bez granic" i zmieniły się priorytety. 

"Czarna Wdowa" opowie o radzieckiej rodzinie Natashy, wypełni kilka luk z przeszłości bohaterki oraz dostarczy nam rozrywki na najwyższym poziomie. W roli głównej wystąpi oczywiście niezawodna Scarlett Johansson. Partnerować jej będą między innymi Florence Pugh, David Harbour, Ray Winstone oraz Rachel Weisz. Do swoich słynnych kreacji powrócą także William Hurt jako Thaddeus Ross oraz sam Tony Stark, w którego ponownie wcieli się Robert Downey Jr. Film już wkrótce zobaczycie na ekranach Multikina!

Czarna Wdowa

Czarna Wdowa

Akcja Science-Fiction

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Czarna wdowa" | Co wiemy o głównej bohaterce?

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.