Recenzje

"Psy 3. W imię zasad" | Powrót Franza Maurera

25 lat później

Długo czekaliśmy na powrót tej sfory. "Psy 3. W imię zasad" to kontynuacja serii, która ukształtowała polskie kino wczesnych lat 90. Reżyser i scenarzysta Władysław Pasikowski czerpał pełnymi garściami z amerykańskich produkcji sensacyjnych i jednocześnie prezentował widzom gorzki obraz rodzimej rzeczywistości po zmianach systemowych.

Pierwsze "Psy" opowiadały historię byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, którzy albo zostali przeniesieni do policji, albo pozostawieni sami sobie. Franz Maurer (Bogusław Linda) stał się gliną. Wyzbyty złudzeń mężczyzna z oporem bierze pod skrzydła "Nowego" (Cezary Pazura), młodego funkcjonariusza stojącego w rozkroku między lojalnością do przełożonych i nowych kolegów. Osią fabuły był konflikt między Franzem a Olem (Marek Kondrat), który po wyrzuceniu na bruk znalazł sobie robotę w mafii. Między nimi staje młoda dziewczyna, Angela (Agnieszka Jaskółka), z którą finalnie Franzowi i tak "nie chce się gadać". Dlaczego? Wiadomo, "bo to zła kobieta była".

"Psy 2. Ostatnia krew" porzuca wątek esbecki i skupia się na gangsterskich porachunkach. Franz wychodzi z więzienia i zostaje zwerbowany przez Wolfa (Artur Żmijewski), handlarza bronią, który dopiero co wrócił z Serbii. Panowie zakładają gang, a Franz wciąga "Nowego" w przestępczy biznes. Panowie dostają odpowiedzialne zadanie - przewiezienie 21 milionów dolarów. Całość szybko wymyka się spod kontroli, "Nowy" trafi kciuk, wiele osób traci życie, a Franz (prawdopodobnie) znowu trafia do pudła.

Tutaj na scenę wkracza najnowsza produkcja Władysława Pasikowskiego, czyli "Psy 3. W imię zasad". Mija 25 lat, Franz wychodzi z więzienia. Nowa rzeczywistość nie przypada do gustu byłemu esbekowi. Pojawiają się pytania o milion dolarów, który zaginął gdzieś po wydarzeniach sprzed ćwierć wieku. Franz nie odpuszcza. Nawiązuje kontakt z Nowym i postanawia odnaleźć Wolfa, zaś całości bacznie przygląda się policja.

Władysław Pasikowski w nowych "Psach" skompletował imponującą obsadę. Przed kamerę wrócili oczywiście Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski jako Franz, Nowy i Wolf. Zobaczymy także znanego z poprzednich filmów kapitana Stopczyka, w którego ponownie wcielił się Edward Linde-Lubaszenko. Sforę trzecich"Psów" zasilą nowe nazwiska - Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Jan Frycz, Mirosław Baka, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik i wielu innych. Na "Psy 3. W imię zasad" zapraszamy już od piątku. Na pohybel wszystkim!
Psy 3. W imię zasad

Psy 3. W imię zasad

Akcja Sensacyjny Od lat: 15 126 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Psy 3. W imię zasad" | Powrót Franza Maurera

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.