Newsy

Polskie hity w Multikinie

Miłośnicy polskich filmów – ruszajcie do kina!

Marzec to miesiąc, w którym fani polskiego kina będą mieli używanie. Dawno już nie mieliśmy miesiąca, w którym można było obejrzeć komedię romantyczną, thriller, film akcji i historyczny – każdy ze stemplem „made in Poland”. Na który tytuł się zdecydujecie? Sprawdźcie poniżej, jak szeroki macie wybór!

Całe szczęście (premiera 8 marca)

Historia bohaterów „Całego szczęścia” rozpoczyna się w Pucku, gdzie spokojne życie prowadzi wdowiec Robert (Piotr Adamczyk) wraz ze swoim 10-letnym synkiem Filipem (Maks Balcerowski). I choć w domu się nie przelewa, panów – młodszego i starszego - łączy bardzo silna więź. Robert jest muzykiem orkiestry symfonicznej, a świat Filipa kręci się wokół sportu. Chłopiec gra w piłkę, pływa, a wieczorami ćwiczy przed telewizorem do programów treningowych topowej trenerki fitness, Marty (Roma Gąsiorowska). Jakież będzie zdziwienie ojca i syna, kiedy w ich uporządkowane życie pewnego dnia wkroczy właśnie owa gwiazda. Szybko okaże się, że jest pewien bardzo ważny powód, dla którego wielkomiejska fit-celebrytka wybierze ich męski duet.

Kurier (premiera 15 marca)

Samotna misja Jana Nowaka-Jeziorańskiego miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady spotyka na swojej drodze ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie i wypływają na sytuację ojczyzny. „Kurier” to nowy film Władysława Pasikowskiego, reżysera takich hitów jak „Jack Strong” i „Pitbull. Ostatni pies”. Jest to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”.
Ciemno, prawie noc (premiera 22.03)

„Ciemno, prawie noc” to nowy film Borysa Lankosza, twórcy m.in. „Rewersu” i „Ziarna prawdy”. Tym razem reżyser wziął na warsztat powieść Joanny Bator, „Ciemno, prawie noc”, a w rolach głównych obsadził Magdalenę Cielecką i Marcina Dorocińskiego.
Akcja thrillera rozgrywa się w Wałbrzychu, którym wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci. Wtedy do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. 
 
Królowe polskiej mafii powróciły, by zrobić w kinach jeszcze większe zamieszanie niż ostatnio! Po przejęciu władzy nad stolicą, gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej w dziejach kraju. Tym razem chodzi o przemycenie do kraju tony kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika w podejrzanych okolicznościach, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika – Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką – Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku ogólnopolskich mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. 
 
„Planeta singli 3” to dość nietypowe domknięcie romantycznej trylogii, bo film wymyka się stereotypom dotyczącym komedii romantycznych. Tym razem jego akcja rozgrywa się na mazurskiej wsi podczas przygotowań do ślubu i wesela, które – jak to zwykle w komediach bywa – łamią wszystkie lukrowane schematy (aktywny link do recenzji Piotrka). Ania (Agnieszka Więdłocha) i Tomek (Maciej Stuhr) będą musieli zmierzyć się z całą serią niefortunnych zdarzeń i spotkań po latach. Dość wspomnieć, że rodzinka warszawskiego showmana okaże się nie końca tak idealna jak na obrazku. Po latach pojawi się na weselu ojciec Tomka – lekkoduch i podróżnik (Bogusław Linda), a swojej niechęci do pana młodego nie będzie specjalnie krył jego brat, niespełniony piłkarz (Borys Szyc). Na deser mamy jeszcze wątek świeżo upieczonych rodziców, którzy nie do końca potrafią ogarnąć swojego bobaska. Weronika Książkiewicz i Tomek Karolak są w ich rolach bezbłędni. Obejrzyjcie zwiastun i sprawdźcie, czego spodziewać się po tej smakowitej mieszance wybuchowej!
Na który film planujecie wybrać się do kina w marcu? A może widzieliście już któryś z nich? Piszcie na naszym forum!
Całe szczęście

Całe szczęście

Komedia romantyczna Od lat: 13 109 min

Więcej o filmie
Kurier

Kurier

Sensacyjny Od lat: 12 114 min

Więcej o filmie
Ciemno, prawie noc

Ciemno, prawie noc

Thriller Kryminał Od lat: 15 114 min

Więcej o filmie
Kobiety mafii 2

Kobiety mafii 2

Sensacyjny Od lat: 15 138 min

Więcej o filmie
Planeta Singli 3

Planeta Singli 3

Komedia romantyczna Od lat: 12 103 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Polskie hity w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.