Recenzje

Jak wytresować smoka 3 [RECENZJA]

Smocza trylogia dobiega końca…

Pierwsze dwa filmy z serii "Jak wytresować smoka" od dawna uważane są za jedne z najlepszych animacji 3D, jakie stworzyło studio Dream Works. Były nie tylko rywalami Pixara w wyścigu po Oscara, ale także przedstawiły światu przesympatycznego i przyjaznego dzieciom bohatera. Chodzi oczywiście o Szczerbatka, szczenięco rozkosznego, niewinnego młodego smoka, który stopił serca publiczności nie wydychając przy tym z paszczy ani jednego płomyka.

W filmie „Jak wytresować smoka 3” Szczerbatek i jego ludzki kompan, Czkawka, stają przed bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Młody Wiking zdążył już dorosnąć i wraz z ukochanym smokiem będzie musiał odnaleźć swoje miejsce w niebezpiecznym świecie, w którym pokój stoi pod dużym znakiem zapytania. Ale zacznijmy od początku…

 Jak wytresować smoka 3

Fot. Kadr z filmu „Jak wytresować smoka 3”

Spotykamy ten duet w momencie, w którym Wódz Czkawka zdążył przekształcić wioskę Wikingów w pierwszą na świecie smoczą utopię, gdzie kolorowe stwory wirują w przestworzach, żyjąc szczęśliwie i w pełnej harmonii. Wraz z matką i przyjaciółmi utworzył grupę smoków-ratowników. Podczas jednej z misji banda niespodziewanie napotyka rzadkiego błyszczącego smoka, bardzo podobnego do Szczerbatka. I tu czeka Was jedna z najlepszych scen w filmie, czyli… smocze zaloty. Uwierzcie nam, po obejrzeniu serii prześmiesznych umizgów pokochacie tego gagatka Szczerbatka jeszcze bardziej.

 Jak wytresować smoka 3

Fot. Kadr z filmu „Jak wytresować smoka 3”

Ale – jak to zwykle bywa - nie może być zbyt różowo. Podczas gdy Wódz Czkawka musi podejmować dorosłe decyzje proporcjonalne do swojego królewskiego statusu, poczucie wartości Szczerbatka dołuje. Dylematy, trudne wybory i ból towarzyszący dorastaniu to tematy, które zna każdy z nas, a filmy z serii "Jak wytresować smoka" na szczęście nigdy nie stroniły od poważniejszych zagadnień. Pacyfizm, złożone relacje rodzinne i problem dyskryminacji zostają przemycone do końcowej części tej animowanej trylogii w bardzo mądry i zarazem nienachalny sposób. Choć Czkawka i Szczerbatek będą musieli przejść bardzo podobną drogę: obydwaj zakochają się i odkryją, do jakich poświęceń są zdolni, by dowodzić swoim ludem, odkryją, że nie ma większej potęgi niż miłość.

 Jak wytresować smoka 3

Fot. Kadr z filmu „Jak wytresować smoka 3”

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że film „Jak wytresować smoka 3” jest zacnym zakończeniem historii dorastania Czkawki i Szczerbatka. Opowieść o chłopcu i jego najlepszym przyjacielu niesie ze sobą ponadczasowe wartości, zgrabnie doprawione poczuciem humoru i widowiskowymi scenami akcji. Po tych trzech filmowych przejażdżkach na smoczych barkach z żalem żegnamy się z jedną z najlepszych animowanych trylogii wszechczasów. My będziemy tęsknić. A Wy?

Jak wytresować smoka 3

Jak wytresować smoka 3

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 104 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Jak wytresować smoka 3 [RECENZJA]

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.