TOP Multikino

5 amerykańskich komiczek i komików, których kojarzycie z twarzy, ale nie pamiętacie ich nazwisk

Adam Sandler spuchł, posiwiał i zaczął grywać w dramatach, Chris Rock trochę wycofał się z głównego obiegu, a Jim Carrey… stał się po prostu dziwny. Ale w ich miejsce pojawili się nowi rozśmieszacze.

MELISSA MCCARTHY

Rozpruci na śmierć

 
Pamiętacie Jenny McCarthy, blondwłosego, 90’sowego anioła z rozkładówek magazynów dla mężczyzn? Melissa jest jej kuzynką. Ale kiedy Jenny święciła największe sukcesy, Melissa trudniła się dorywczymi pracami, stawiała pierwsze - podobno bardzo niezgrabne - kroki w stand-upie i mieszkała w kuchni mieszkania swojej przyjaciółki. Karierę zaczęła dopiero w nowej dekadzie, gdy widzowie pokochali ją w roli Sooki, bohaterki serialu „Kochane kłopoty”. A potem był serial „Mike and Molly”, gdzie McCarthy regularnie obśmiewała swoją… tuszę. Co prawda nie tak dawno temu schudła aż 30 kilogramów, ale nie można tego pominąć; przez lata była tzw. aktorką fizyczną, której żarty obracały się zwykle wokół jej „nadbagażu”. Od czasu „Druhen” kino upomina się o nią regularnie i dziś Melissa McCarthy jest jedną z filmowych ulubienic Ameryki. Bezczelna, wygadana, dowcipna… i dająca dobry przykład temu, że nawet mając talię bliższą całemu ulowi aniżeli osie, też można zrobić karierę w Hollywood. A już 31 sierpnia będziecie mogli obejrzeć ją w przezabwnym i dość nieprzyzwoitym filmie Rozpruci na śmierć”: https://multikino.pl/filmy/rozpruci-na-smierc 
 
 
AMY SCHUMER

Rozpruci na śmierć

Jedna ze stu najbardziej wpływowych kobiet świata według magazynu Time. Na czym polega jej siła? Na łamaniu konwenansów. Dla Schumer, 37-latki, która wydeptywała sobie ścieżkę kariery na coraz to kolejnych scenach stand-upowych, nie ma tematów tabu. I jeśli jej tato zmagał się z ciężką chorobą, matka odeszła do ojca jej najlepszej przyjaciółki, a jej pierwszy raz przypominał scenariusze filmów Ingmara Bergmana - ona i tak jest w stanie to obśmiać. W kinie widzieliście ją m.in. w „Wykolejonej”, „Babskich wakacjach”, a niedawno w obsadzie „Jestem taka piękna” - filmie, który pokochała polska publiczność.
 
 
ED HELMS

Rozpruci na śmierć

 
Dla Amerykanów Helms jest kojarzony przede wszystkim z programem satyrycznym „The Daily Show”, gdzie przez lata był jednym z najbardziej znanych korespondentów. Tam zresztą pracował wspólnie ze Steve’em Carellem, z którym grał też w amerykańskiej wersji serialu komediowego „The Office”. Dla reszty świata to oczywiście poczciwy Stu z „Kac Vegas” - człowiek, na którego spadały wszystkie możliwe problemy i przypały; to on po kilku głębszych stracił uzębienie i obudził się z tatuażem na twarzy. Na początku wydawało się, że większą karierę w kinie zrobią jego koledzy od filmowego kieliszka, Bradley Cooper i Zach Galifianakis, ale i Helms sobie poradził; grał głowy rodziny w „Millerach” oraz „W nowym zwierciadle: wakacje”, teraz możemy oglądać go w „Berku”. Bo i Ed Helms ma aparycję typowego amerykańskiego taty - gdyby teraz ktoś nakręcił nową wersję „Alfa”, rola Willy’ego Tannera byłaby już zaklepana.
 
 
KUMAIL NANJIANI

Rozpruci na śmierć

 
Wychowany w Pakistanie, wychowany popkulturowo w Stanach Zjednoczonych - młody i zapatrzony w komedie romantyczne lat 90. Kumail Nanjiani od zawsze marzył o karierze aktorskiej. I też, podobnie jak wielu innych bohaterów tego zestawienia, zaczynał od stand-upów. Podczas jednego z nich poznał swoją przyszłą żonę, Emily V. Gordon, a historia ich związku stała się podstawą do scenariusza „I tak cię kocham”, jednej z najlepszych komedii ostatnich lat. Kumaila kojarzycie też z „Doliny Krzemowej” (Dinesh, informatyk - napaleniec) oraz „Portlandii”. Aktor mocno charakterystyczny, ale jak na razie nie ma problemów z tym, by odnajdywać się w pozornie dalekich od siebie kreacjach.
 
 
BILL HADER

Rozpruci na śmierć

 
To jest podręcznikowy wręcz przykład aktora, którego wszyscy kojarzycie z twarzy, ale żeby znaleźć jego nazwisko, trzeba szukać po zdjęciach filmów, w których występował. Bill Hader. Gwiazda „Saturday Night Live”, człowiek, który mozolnie pracował na drugim planie bo w końcu, jako 40-latek, złapać pierwszą wielką rolę w komediowym serialu „Barry”. Hader jest jednym z największych beneficjentów popularności nowej fali amerykańskiej komedii ze stajni Judda Apatowa; rozbawiał m.in. we „Wpadce”, „Supersamcu”, „Do zaliczenia”, „Wykolejonej” czy „40 lat minęło”. Ale, co ciekawe, jest też niezłym aktorem dramatycznym - polecamy mocno niedoceniony „The Skeleton Twins”, gdzie razem z Kristen Wiig wcielili się w dysfunkcyjne rodzeństwo. 
Rozpruci na śmierć

Rozpruci na śmierć

Komedia Od lat: 18

Więcej o filmie
Rozpruci na śmierć – specjalny pokaz dla posiadaczy M!Karty

Rozpruci na śmierć – specjalny pokaz dla posiadaczy M!Karty

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do 5 amerykańskich komiczek i komików, których kojarzycie z twarzy, ale nie pamiętacie ich nazwisk

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.