Zamknij
Złota dama
Złota dama
Premiera
22 maj 2015
Czas trwania
109 minut
Produkcja
USA, Wielka Brytania, 2015
Reżyseria
Simon Curtis
Obsada
Tatiana Maslany
Helen Mirren
Antje Traue
Daniel Brühl
Max Irons
Pełny opis
7,04

Średnia ocena

Złota dama

Dramat Obyczajowy Od lat: 15 109 minut

„Złota dama” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która w kontrowersyjnej i bezprecedensowej sprawie pozwała do sądu rząd Austrii. W głównej roli wystąpiła Helen Mirren, która od czasu Oscara za „Królową” rywalizuje z nieocen...

Pełny opis

„Złota dama” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Marii Altmann, która w kontrowersyjnej i bezprecedensowej sprawie pozwała do sądu rząd Austrii. W głównej roli wystąpiła Helen Mirren, która od czasu Oscara za „Królową” rywalizuje z nieocenioną Meryl Streep o miano najlepszej aktorki świata. Rolą w „Złotej damie” rozpoczyna tegoroczny wyścig po najważniejsze nagrody filmowe. W brawurowej obsadzie znaleźli się także Ryan Reynolds i Katie Holmes.


Maria Altmann (Mirren) to pozornie skromna kobieta, której życiorys skrywa jednak wiele tajemnic. Losy jej zamożnej rodziny żyjącej w przedwojennym Wiedniu wiążą się bowiem z jedną z najbardziej zuchwałych grabieży w historii, dokonaną przez nazistowskie władze Austrii. Kilkadziesiąt lat później Maria wspierana przez młodego adwokata (Ryan Reynolds) rozpoczyna heroiczną walkę o rodzinną kolekcję. Jej częścią jest wart ponad 100 mln dolarów obraz Gustava Klimta „Złota Adela”. Dla Marii portret ciotki stanowi ważną rodzinną pamiątkę, lecz dla Austrii jest najcenniejszą narodową relikwią. Czy słynny obraz Klimta, zwany „austriacką Moną Lisą”, wróci do prawowitej właścicielki?

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
67

Głosów

7,04

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Złota dama
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Złota dama

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Wujek Zdzich

Wujek Zdzich

01.06.2015, 09:44:07

Film cudowny, moja dziewczyna na samym końcu się rozpłakała :)

Monika

Monika

31.05.2015, 12:15:11

Film o pokrzywdzonych podczas II wojny światowej Żydach, którym odebrano majątek, a oni uciekli do USA. Temat holocaustu w tym roku jest bardzo popularny.

Wiki

Wiki

28.05.2015, 11:40:30

Rewelacyjny film. Ciekawie opowiedziana historia, piękne zdjęcia i muzyka, bardzo dobra gra aktorów, subtelny humor. Zagwarantowane wzruszenie.

Paulina

Paulina

27.05.2015, 22:48:11

Absolutnie fantastyczny film, gra aktorska na najwyższym poziomie, z zaciekawieniem czeka sie na rozwiazanie filmu. W bardzo lekki i ciekawy sposób pokazany kawałek historii. Polecam!

Katarzyna

Katarzyna

27.05.2015, 21:37:00

Rewelacyjny film. Obsada brawurowa!. Ciekawa historia pokazana w wyśmienity sposób. Warto było zobaczyć