Zamknij
Zjednoczone stany miłości
Zjednoczone stany miłości
Premiera
29 lip 2016
Czas trwania
104 minuty
Produkcja
Polska, Szwecja, 2015
Reżyseria
Tomasz Wasilewski
Obsada
Julia Kijowska
Magdalena Cielecka
Dorota Kolak
Marta Nieradkiewicz
Tomasz Tyndyk
Andrzej Chyra
Łukasz Simlat
Małgorzata Majerska
Pełny opis
5,18

Średnia ocena

Zjednoczone stany miłości

Dramat obyczajowy Od lat: 15 104 minuty

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lę...

Pełny opis

Jest początek 1990 roku. Mimo że nastała już wolność, cały czas czuć ducha poprzedniej epoki. Cztery pozornie szczęśliwe kobiety w różnym wieku łączy nieodparte pragnienie zmiany swojego życia. Nowy świat w transformacji budzi w nich lęki, ale też wyzwala tłumione pragnienia.

Agata, młoda matka uwięziona w pozbawionym namiętności małżeństwie, szuka ucieczki w niemożliwej do spełnienia miłości. Renata jest nauczycielką zafascynowaną swoją młodszą sąsiadką Marzeną - prowincjonalną królową piękności, której mąż pracuje w RFN. Siostra Marzeny, Iza, jest dyrektorką szkoły i sekretną kochanką ojca jednej z uczennic.

Kameralny wielki film. Entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i doceniony przez jury Berlinale. Kobiece kino, mistrzowsko wyreżyserowane przez Tomasza Wasielewskiego, który jak Ozon, Dolan, Almodovar czy Szumowska, doskonale czuje emocjonalność kobiet. Wyjątkowe kobiece portrety, w rewelacyjnej odsłonie kwartetu aktorskiego Magdaleny Cieleckiej, Marty Nieradkiewicz, Julii Kijowskiej i Doroty Kolak, z uniwersalnym przekazem zrozumiałym pod każdą szerokością geograficzną. Samotność, niespełnienie, marzenia i namiętności.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
39

Głosów

5,18

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Zjednoczone stany miłości
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Zjednoczone stany miłości

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kinia

Kinia

22.09.2016, 23:09:14

Polskie kino w ostatnim czasie bez golizny lub wulgaryzmów ma problem z wyrażeniem czegokolwiek. Szkoda. Tu akurat jedynie Cielecka "ocalała".