Zamknij
Wyblakłe marzenia
Wyblakłe marzenia
Premiera
26 lis 2015
Produkcja
Polska, 2015
Reżyseria
Ewa Babicka
Obsada
Tomasz Sapryk
Julia Kamińska
Adaobi Sonsowska
Pełny opis
8,2

Średnia ocena

Wyblakłe marzenia

Dramat obyczajowy

Waldemar po 10 latach wybudza się ze śpiączki. Mężczyzna małymi krokami wraca do życia. Na nowo uczy się mówić, chodzić. Poznaje swoją nastoletnią już córkę. Słucha opowieści żony, która nie przestała go kochać i pielęgnować. Powoli, z upływem czasu ...

Pełny opis

Waldemar po 10 latach wybudza się ze śpiączki. Mężczyzna małymi krokami wraca do życia. Na nowo uczy się mówić, chodzić. Poznaje swoją nastoletnią już córkę. Słucha opowieści żony, która nie przestała go kochać i pielęgnować. Powoli, z upływem czasu przypominają mu się niektóre sytuacje sprzed wypadku. Szczególnie wyraźnie pamięta piąte urodziny córki, kiedy to ona wręczyła mu prezent – bluzkę z ich rodzinnym zdjęciem, która miała mu przypominać o domu.

Gdy Waldemar zdaje sobie sprawę ze swojej nieporadności i konsekwencji, jakie przez jego wypadek poniosła rodzina (finansowych i emocjonalnych), załamuje się. Obwinia się za wypadek, któremu uległ. Nie może także przeboleć, że w przeszłości skupiał się głównie na pracy zawodowej (był wziętym architektem), spychając rodzinę na bok.

Niespodziewanie córka odnajduje wyblakłą bluzkę i wręcza ojcu. To dla niego pierwszy impuls do rozpoczęcia nowego życia i wybaczenia sobie przeszłości. Rzeczywistość okazuje się jednak trudniejsza, niż się spodziewał. Czy uda mu się odzyskać rodzinę?

*
Ewa Babicka - absolwentka PWSF w Łodzi (1982), od lat mieszkająca w Nowym Yorku. Jej produkcje nacechowane są symbolami i odniesieniami do innych dziedzin artystycznych, wzbudzają emocje i skłaniają odbiorcę do refleksji nad własnym życiem. Wyblakłe Marzenia to jej najnowsza i najbardziej polska produkcja.

Cieszymy się, że zainteresował Cię film „Wyblakłe marzenia”.
Pewnie zastanawiasz się dlaczego nie możesz na niego zarezerwować ani kupić biletu.
Niestety tej produkcji nie będzie można zobaczyć na wielkim ekranie. Jej scenariusz, to prawdziwa historia rodziny, którą możesz wesprzeć w tym roku wraz ze Szlachetną Paczką, Magdaleną Schejbal, Tomaszem Schimscheinerem i siecią Multikino.
Nie bądź tylko widzem. Zostań reżyserem. Tu znajdziesz więcej informacji o rodzinie oraz jej potrzebach: www.szlachetnapaczka.pl

W kampanii filmowej wzięli udział: Piotr Adamczyk, Jarosław Boberek, Agnieszka Dygant, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Królikowski, Julia Kamińska, Jan Nowicki, Tomasz Sapryk, Magdalena Schejbal, Anna Seniuk i Tomasz Schimscheiner.
15. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:
 
- Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!
- Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki
- Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę
- Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie
- Nowa propozycja dla firm – zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie
- Zostań wolontariuszem  – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl
 
Twórca kampanii: Biuro Podróży Reklamy, Stowarzyszenie WIOSNA
Patroni medialni akcji:
Gutek Film, Multikino, WP, FIlmbox, Kino Polska, Metro Cafe, RMF FM, Legalna Kultura, Ströer, Newsweek, TVP 1, agencja reklamowa: Biuro Podróży Reklamy.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
5

Głosów

8,2

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Wyblakłe marzenia
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Wyblakłe marzenia

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

pawel

pawel

26.11.2015, 08:35:03

Nie widzę tego filmu w repertuarze w Poznaniu :(