Zamknij
Wojna płci
Wojna płci
Premiera
8 gru 2017
Czas trwania
121 minut
Produkcja
USA, Wielka Brytania, 2017
Reżyseria
Jonathan Dayton
Valerie Faris
Obsada
Emma Stone
Steve Carell
Andrea Riseborough
Sarah Silverman
Alan Cumming
Pełny opis
6,17

Średnia ocena

Wojna płci

Komedia Biograficzny Sportowy Od lat: 15 121 minut

Najnowszy film Jonathana Daytona i Valerie Faris, twórców oscarowej “Małej miss”. Legendarny mecz tenisowy z 1973 pomiędzy liderką światowych rankingów Billie Jean King (Emma Stone) i bezczelnie pewnym siebie byłym mistrzem Bobby Riggs (Steve Carrell), zwany „Wojną płci”, stał się najbardziej oglądanym wydarzeniem sportowym w historii telewizji.

Pełny opis

Podczas gdy media kreowały King i Riggsa na zaciętych przeciwników, poza kortem każde z nich stawiało czoło skomplikowanym przeciwnościom losu. King miała u swego boku kochającego męża, który zachęcał ją do walki o równe prawa dla obu płci, zmagała się jednak z prawdą o własnej seksualności. Riggs ryzykował wszystko, stawiając na jedną kartę całą swą reputację, by pokazać światu, że stać go na tryumfalny powrót. Wspólnie dali popis, którego skutki wykroczyły daleko poza arenę zmagań sportowych, a konsekwencje trwają po dziś dzień. W pozostałych rolach: Elisabeth Shue, Alan Cumming, Andrea Riseborough i Bill Pullman.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
48

Głosów

6,17

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Wojna płci
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Wojna płci

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Piotr

Piotr

17.12.2017, 02:51:56

emma stone w kazdym filmie gra tak samo...

Artur

Artur

16.12.2017, 17:02:19

Film który pokazuje ze warto mieć marzenia i je spełniać bez względu na płeć pochodzenie czy orientacje a główny motyw to taki że równość = równość i to w każdym aspekcie tego słowa. Każdy do każdego powinien podchodzić z takim samym szacunkiem bo w dzisiejszych czasach nadal jest tak że to ojciec przegrywa w sądzie , że dla dobra dziecka matka ma większe prawa. A gdzie tu równowaga? Tak samo jest z pensjami są zróżnicowane dlaczego? Wiek emerytalny też powinien być ujednolicony tylko dlatego by pokazać że wszyscy jesteśmy równi Film naprawdę w fajny sposób to ukazuje że każdy powinien mieć jednakowe szanse a wygra wiadomo i tak lepszy bez względu na to jakiej jest płci czy orientacji bo ten watek też się pojawił a wiadomo w latach 70-ych było to temat tabu. Motto na koniec było dość wymowne i z przesłaniem "Za kilka lat i tak będziemy kochać tych których naprawdę chcemy kochać" No i czyż tak już nie jest w dzisiejszych czasach? Jest. Tylko wciąż jeszcze zbyt wielu ludzi którzy deklarują się katolikami a nie maja szacunku do innych ze względu na orientacje czy pochodzenie Uważam że warto obejrzeć gdyż to film na faktach i z przesłaniem