Zamknij
Wojna o planetę małp
Wojna o planetę małp
Premiera
28 lip 2017
Czas trwania
143 minuty
Produkcja
USA, 2017
Reżyseria
Matt Reeves
Obsada
Judy Greer
Woody Harrelson
Andy Serkis
Ty Olsson
Max Lloyd-Jones
Alessandro Juliani
Pełny opis
7,96

Średnia ocena

Wojna o planetę małp

Od lat: 13 143 minuty

W trzecim filmie z przebojowej serii, która cieszy się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków, Cezar i jego małpy uwikłane zostają w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik.

Pełny opis

Małpy ponoszą straszliwe straty, podczas gdy Cezar zmaga się z mrocznymi instynktami i wyrusza w drogę, by pomścić swych pobratymców. Gdy Cezar i Pułkownik stają twarzą w twarz, dochodzi do spektakularnej bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków i całej naszej planety. 

Reżyseria: Matt Reeves, w rolach głównych: Andy Serkis, Woody Harrelson, Steve Zahn i Toby Kebbell.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
160

Głosów

7,96

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Wojna o planetę małp
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
„Wojna o planetę małp”: Hail, Ceasar! [RECENZJA]

Dodany przez: Piotr Olczyk

Małpy razem silne.

A więc wojna. Próby zawieszenia broni nie dały rezultatów. Ludzie i małpy nie potrafią żyć w zgodzie. Konflikt podszyty wzajemną nienawiścią osiąga decydujące stadium. Cezar (Andy Serkis), dowódca małpiej armii i Pułkownik (Woody Harrelson), dowódca wojsk ludzkich już wkrótce zmierzą się w starciu, które zadecyduje o losie naszej planety. Obaj mają rachunki do wyrównania i obaj nie cofną się przed niczym, by zmieść drugi gatunek z powierzchni Ziemi…

„Wojna o planetę małp” to sequel doskonały i zwieńczenie jednej z najlepszych filmowych trylogii XXI wieku. To także rzadki przykład serii, w której każda kolejna część jest jeszcze lepsza od poprzedniej. „Geneza planety małp” była widowiskiem akcji, w której zobaczyliśmy, jak młody szympans Cezar wyrósł na istotę równą człowiekowi i poprowadził swoich człekokształtnych braci ku wolności. W „Ewolucji planety małp” zgrabnie połączono emocjonujący spektakl z ambicjami opowiedzenia fascynującej historii o żądzy władzy. „Wojna o planetę małp” to już złożone i odnoszące się do wielu tekstów kultury dzieło o zbrodni, karze i zemście. Niech was nie zmyli tytuł mogący obiecywać rozmach i ogromną skalę. Nie brakuje tu efektownych scen, ale czasem o losach nawet największej wojny może zdecydować jedna krótka rozmowa.

Przecierałem oczy ze zdumienia oglądając tak realistycznie wykreowany świat naczelnych. Nie traktujemy Cezara, Maurice’a czy Rocketa jak grup pikseli przechadzających się po ekranie. Małpy być może i zostały stworzone w komputerach, ale trudno skupić się na warstwie technicznej, gdy bohaterowie wyglądają i zachowują się tak… ludzko. Wyrażają emocje, są integralną częścią kadru. Ogromna w tym zasługa aktorów – Andy Serkis to klasa sama w sobie, zaś fenomenalny Steve Zahn w roli Złej Małpy kradnie show – ale film jest także pomnikiem możliwości speców od efektów specjalnych. W czasach, gdy blockbustery pełne są widowiskowych, ale pozbawionych ciężaru scen destrukcji, „Wojna o planetę małp” dowodzi, że mądre korzystanie z dobrodziejstw komputerów potrafi nie tylko zachwycać widzów, ale także służyć ambicjom twórców w opowiedzeniu historii opierającej się na czymś więcej, niż tylko eksplozjach i pogoniach.

Matt Reeves i cała ekipa odpowiedzialna za tę produkcję mogą być z siebie dumni. Stworzyli uniwersalną  opowieść, w której wybrzmiewają echa „Czasu apokalipsy”, „Mostu na rzece Kwai” i „Wielkiej ucieczki”, ale także historii biblijnych o powstawaniu świata. „Wojna o planetę małp” to godne zwieńczenie świetnej trylogii i jednocześnie punkt wyjścia dla przyszłych filmów serii. Małpy naprawdę są silne!

Hołd Cezarowi złożył
Piotr Olczyk

Ocena 9/10
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Wojna o planetę małp

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Patrycjusz

Patrycjusz

04.08.2017, 14:25:33

Jeśli ktoś wybiera się na film z oczekiwaniami (zwłaszcza wysokimi), to prawie pewnym jest, że wyjdzie z niego zawiedziony. Jakiś czas temu nauczyłem się nie mieć oczekiwań przed seansem i sprawdza się to doskonale. Gwoli puenty: szukasz mega akcji? - Idź na Transformery, chcesz dobrego kina - Małpy razem silne!

Tomasz

Tomasz

30.07.2017, 12:33:31

Jeśli ktoś nudził się na filmie Dunkierka, to na tym będzie się nudził 10 razy bardziej. Twórcy chcieli pokazać że relacje między małpami są takie jak między ludźmi ale przesadzili. Zbyt dużo tego, a za mało akcji. Pierwsze 15 minut i ostatnie 10 minut są godne obejrzenia reszta nuda. Nie tego się spodziewałem po poprzednich częściach. Nie polecam.

Marek

Marek

29.07.2017, 02:50:37

Czekałem na tą część i jestem zaskoczony że taki słaby film .Szkoda bo lubię planetę małp a ta część jest najgorsza.

Malgoska Vel Margot

Malgoska Vel Margot

28.07.2017, 21:53:56

oglądałam dzisiaj, mnie wcisnęło w fotel, film doskonały ! WARTO !!!!!!!!!!

Patrycjusz

Patrycjusz

13.07.2017, 09:27:01

Byliśmy na pokazie przedpremierowym. Jesteśmy z narzeczoną zachwyceni tym filmem. Coś wspaniałego! Szczerze polecam!