Zamknij
Więzień labiryntu: Próby ognia
Więzień labiryntu: Próby ognia
Premiera
18 wrz 2015
Czas trwania
132 minuty
Produkcja
USA, 2015
Reżyseria
Wes Ball
Obsada
Dylan O'Brien
Ki Hong Lee
Kaya Scodelario
Thomas Brodie-Sangster
Dexter Darden
Alexander Flores
Jacob Lofland
Rosa Salazar
Pełny opis
8,39

Średnia ocena

Więzień labiryntu: Próby ognia

Akcja Science-Fiction Thriller Od lat: 12 132 minuty

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała w...

Pełny opis

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia.


Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko – najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać – chyba, że chce się być więźniem do końca życia.


Reżyseria: Wes Ball, w rolach głównych: Dylan O’Brien (”Stażyści”), Patricia Clarkson (”Wyspa tajemnic”), Lili Taylor (”Nawiedzony: Niektóre domy rodzą się złe”) i Barry Pepper (”Jeździec znikąd”). Film w cyfrowym 3D i w wersji 2D.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
220

Głosów

8,39

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Więzień labiryntu: Próby ognia
Recenzja redakcji
Jerzy Wasowski
„Więzień labiryntu: Próby ognia”: DRESZCZ emocji

Dodany przez: Jerzy Wasowski

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera.

Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie - inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać - chyba że chce się być więźniem do końca życia. Akcja zaczyna się w miejscu, w którym skończyła się poprzednia część. Streferzy wysiadają z helikoptera, który zabrał ich z labiryntu, a zamaskowani żołnierze wprowadzają ich do podziemnego bunkra. Poznają Jansona (Aidan Gillen) - przywódcę bazy - który informuje ich, że świat jest w rozsypce, a to, że przetrwali wirusa jest ewenementem.

Pierwszy tom „Więźnia labiryntu” wydano w 2009 roku - książka od razu trafiła na listę bestsellerów. Czytelnicy okrzyknęli ją fenomenalnym połączeniem „Władcy much”, „Igrzysk śmierci” i serialu „Zagubieni”. Ekranizacja pierwszej części podbiła serca fanów i zarobiła 340 milionów dolarów. „Próby ognia” odpowiadają na ważne pytania zadane w poprzedniej części. Dowiadujemy się, że Streferzy trafili do labiryntu w ramach próby przeprowadzanej przez tajemniczą organizację naukowo-rządową o nazwie DRESZCZ. „Powoli odsłaniamy tajemnicę dotyczącą tego, co się stało z naszą planetą. Bohaterowie zastanawiają się, czy dobrze zrobili, uciekając z labiryntu. To metafora wchodzenia w dorosłość. Jako nastolatki nie możemy się doczekać, aż wyprowadzimy się z domu rodzinnego i świat stanie przed nami otworem. Kiedy ten moment wreszcie nadejdzie, uświadamiamy sobie z iloma problemami i trudnościami wiąże się dorosłe życie i samodzielność”, mówi producent Wyck Godfrey.

Bohaterowie stawiają czoło chorym na Pożogę Poparzeńcom. Jeszcze większym przeciwnikiem jest tajemnicza organizacja DRESZCZ. „To metafora władzy, według której jednostka nie jest ważniejsza od ogółu. Społeczeństwo buntuje się przeciw takiemu modelowi rządzenia, bo każdy pragnie żyć po swojemu i podejmować własne decyzje”, mówi Godfrey i dodaje: „Organizacja nie jest w stu procentach zła. Szuka lekarstwa na wirusa, który powoli zabija ludzkość. Niestety, prowadząc swoje badania, zabija ludzi odpornych na śmiertelną chorobę”. James Dashner przyznaje, że stworzenie tej historii i postaci było dla niego wyzwalające: „Są na świecie miejsca, które nie odbiegają od tego, co opisałem. Inspirowałem się rzeczywistością, bo pragnąłem zabrać głos w ważnych sprawach - głównie w rozważaniach na temat tego, dokąd zmierza świat”. Film w cyfrowym 3D i w wersji 2D.

 

„Więzień labiryntu: Próby ognia”, reż. Wes Ball, wyst. Dylan O'Brien, Ki Hong Lee, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Dexter Darden, Alexander Flores, Jacob Lofland, Rosa Salazar        

 

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Więzień labiryntu: Próby ognia

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

sarna

sarna

22.11.2015, 14:49:24

książka jest 100 razy lepsza od filmu jeżeli zrobiliby film chociaż w połowie podobny do książki był by znakomity a teraz film z książką ma tylko wspólną nazwę , film bardzo ale to bardzo mnie rozczarował nie było w tm sensu . Polecam przeczytać książkę nie rozczarujecie się

bejbemadafaka

bejbemadafaka

29.10.2015, 13:21:15

Dlaczego film ten nie jest wyświetlany w Rybnickim Multikinie od ponad tygodnia?

Cocochanel

Cocochanel

21.10.2015, 19:25:37

Super film tak jak 1 pierwsza cześć polecam :))

Ani@

[email protected]

12.10.2015, 12:30:10

Przeczytałam 1wszy i 2gi tom tej wspaniałej trylogii :) - bardzo dobra książka! Teraz zabieram się za tom 3 - Lek na śmierć. Wczoraj byłam w kinie na 2 części-Próby ognia (pierwszej części nie widziałam) i niestety film bardzo różni się od książki :/ Książka o wieeeeele lepsza!!!!

czytelniczka

czytelniczka

11.10.2015, 09:14:32

Książki nie czytałam. Byłam wczoraj w kinie i jestem pod dużym wrażeniem filmu. Akcja trzyma w napięciu. Daję max ocenę :)))))

Dominika

Dominika

09.10.2015, 19:42:50

Jaka cena biletu normalnego ?

olalala

olalala

03.10.2015, 17:59:12

najlepszy film świataaa!!!cudowi aktorzy i cudowa fabuła

justyn08@

[email protected]

02.10.2015, 19:37:28

byłam dzisiaj w kinie i byłobardzo fajnie polecam

mmaacciieekk

mmaacciieekk

01.10.2015, 20:06:35

byłem dziś na tym filmie bardzo fajny polecam

mnarko

mnarko

01.10.2015, 18:12:25

Jak dla mnie sporo lepszy niż jedynka. Fabula bardzo fajna, przez większość czasu akcja ma swoje dobre tępo. Jedyne przy czym można mieć niedosyt to efekty specjalne. No i może dość śmieszną rozbieżność technologiczną pomiędzy stronami konfliktu. Ale jak na film którego głównym celem jest rozrywka to 8/10

radek

radek

30.09.2015, 11:11:20

the wallking dead dla gimbazji. Wyszedłem z kina

Arek

Arek

28.09.2015, 00:17:31

Masakra nie polecam... szkoda, ze nie moge dac oceny "1" chyba opcja zablokowana ;/ Nie polecam... stracone hajsy

Julitka

Julitka

27.09.2015, 21:02:19

Bezkonkurencyjny! 10/10 !!

monika

monika

27.09.2015, 09:15:12

Kiedy powtórzycie 'Imperium robotów. brunt człowieka'.

LINA

LINA

25.09.2015, 16:03:34

Bardzo dobry film. Nie sposób się na nim nudzić. Doskonałą rozrywka w 3D.

michal

michal

20.09.2015, 23:26:30

fajny film czekam na 3 część

tuszyniak

tuszyniak

20.09.2015, 18:09:51

tez moim zdaniem dużo lepsza czesc od tamtej.....jeśli ktoś po pierwszej części nie był zrażony to po drugiej nie będzie zawiedziony....daje również tak 7/10

czemunie

czemunie

19.09.2015, 22:54:59

Byłam na części pierwszej filmu - okazała się lepsza niż jego kontynuacja. Są momenty trzymające w napięciu, głownie jednak pojawiają się sceny, które miały chyba wyciskać łzy z oczu bezlitosnych widzów :P Ogólna ocena: 6 może 7 na 10. Można oglądać, ale nie ma czym się zachwycać.