Zamknij
Więzień labiryntu: Próby ognia
Premiera
18 wrz 2015
Czas trwania
132 minuty
Produkcja
USA, 2015
Reżyseria
Wes Ball
Obsada
Dylan O'Brien
Ki Hong Lee
Kaya Scodelario
Thomas Brodie-Sangster
Dexter Darden
Alexander Flores
Jacob Lofland
Rosa Salazar
Pełny opis
8,37

Średnia ocena

Więzień labiryntu: Próby ognia

Akcja Science-Fiction Thriller Od lat: 12 132 minuty

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała w...

Pełny opis

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera. Labirynt był tylko początkiem, a na bohaterów czeka jeszcze więcej niespodzianek, pułapek i mylnych tropów. Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia.


Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko – najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie – inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać – chyba, że chce się być więźniem do końca życia.


Reżyseria: Wes Ball, w rolach głównych: Dylan O’Brien (”Stażyści”), Patricia Clarkson (”Wyspa tajemnic”), Lili Taylor (”Nawiedzony: Niektóre domy rodzą się złe”) i Barry Pepper (”Jeździec znikąd”). Film w cyfrowym 3D i w wersji 2D.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
217

Głosów

8,37

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Więzień labiryntu: Próby ognia
Recenzja redakcji
„Więzień labiryntu: Próby ognia”: DRESZCZ emocji

Dodany przez: Jerzy Wasowski

Ekranizacja drugiego tomu bestsellerowej trylogii fantastycznej Jamesa Dashnera.

Thomas był pewien, że ucieczka z labiryntu będzie oznaczała wolność dla niego i pozostałych Streferów. Tajemnicza organizacja DRESZCZ nie zakończyła jednak swych niesamowitych eksperymentów. Rozpoczyna się Faza Druga. Czas na próby ognia. Streferzy mają dwa tygodnie, aby przejść przez Pogorzelisko - najbardziej spaloną część świata, pustynię, na której na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo. Jakby tego było mało, pojawiło się nowe zagrożenie - inna grupa, której przetrwanie zależy od unicestwienia Streferów. Nowi są zdeterminowani, aby przetrwać. Dlatego wciąż nie można przestać uciekać - chyba że chce się być więźniem do końca życia. Akcja zaczyna się w miejscu, w którym skończyła się poprzednia część. Streferzy wysiadają z helikoptera, który zabrał ich z labiryntu, a zamaskowani żołnierze wprowadzają ich do podziemnego bunkra. Poznają Jansona (Aidan Gillen) - przywódcę bazy - który informuje ich, że świat jest w rozsypce, a to, że przetrwali wirusa jest ewenementem.

Pierwszy tom „Więźnia labiryntu” wydano w 2009 roku - książka od razu trafiła na listę bestsellerów. Czytelnicy okrzyknęli ją fenomenalnym połączeniem „Władcy much”, „Igrzysk śmierci” i serialu „Zagubieni”. Ekranizacja pierwszej części podbiła serca fanów i zarobiła 340 milionów dolarów. „Próby ognia” odpowiadają na ważne pytania zadane w poprzedniej części. Dowiadujemy się, że Streferzy trafili do labiryntu w ramach próby przeprowadzanej przez tajemniczą organizację naukowo-rządową o nazwie DRESZCZ. „Powoli odsłaniamy tajemnicę dotyczącą tego, co się stało z naszą planetą. Bohaterowie zastanawiają się, czy dobrze zrobili, uciekając z labiryntu. To metafora wchodzenia w dorosłość. Jako nastolatki nie możemy się doczekać, aż wyprowadzimy się z domu rodzinnego i świat stanie przed nami otworem. Kiedy ten moment wreszcie nadejdzie, uświadamiamy sobie z iloma problemami i trudnościami wiąże się dorosłe życie i samodzielność”, mówi producent Wyck Godfrey.

Bohaterowie stawiają czoło chorym na Pożogę Poparzeńcom. Jeszcze większym przeciwnikiem jest tajemnicza organizacja DRESZCZ. „To metafora władzy, według której jednostka nie jest ważniejsza od ogółu. Społeczeństwo buntuje się przeciw takiemu modelowi rządzenia, bo każdy pragnie żyć po swojemu i podejmować własne decyzje”, mówi Godfrey i dodaje: „Organizacja nie jest w stu procentach zła. Szuka lekarstwa na wirusa, który powoli zabija ludzkość. Niestety, prowadząc swoje badania, zabija ludzi odpornych na śmiertelną chorobę”. James Dashner przyznaje, że stworzenie tej historii i postaci było dla niego wyzwalające: „Są na świecie miejsca, które nie odbiegają od tego, co opisałem. Inspirowałem się rzeczywistością, bo pragnąłem zabrać głos w ważnych sprawach - głównie w rozważaniach na temat tego, dokąd zmierza świat”. Film w cyfrowym 3D i w wersji 2D.

 

„Więzień labiryntu: Próby ognia”, reż. Wes Ball, wyst. Dylan O'Brien, Ki Hong Lee, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Dexter Darden, Alexander Flores, Jacob Lofland, Rosa Salazar        

 

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Więzień labiryntu: Próby ognia

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.