Zamknij
Weekend z królem
Weekend z królem
Premiera
1 mar 2013
Czas trwania
96 minut
Produkcja
Wielka Brytania, 2012
Reżyseria
Roger Michell
Obsada
Olivia Colman
Laura Linney
Eleanor Roosevelt
Sam Creed
Franklin D. Roosevelt
Samuel West
Bill Murray
Pełny opis
7,07

Średnia ocena

Weekend z królem

Komedia Dramat Biograficzny Od lat: 15 96 minut

Niezwykły romans za kulisami wydarzeń, które zmieniły bieg drugiej wojny światowej. Pełna subtelnego dowcipu historia miłosna Daisy (trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney, gwiazda „Egzorcyzmów Emily Rose” i „To właśnie miłość”), dalekiej kuzy...

Pełny opis

Niezwykły romans za kulisami wydarzeń, które zmieniły bieg drugiej wojny światowej. Pełna subtelnego dowcipu historia miłosna Daisy (trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney, gwiazda „Egzorcyzmów Emily Rose” i „To właśnie miłość”), dalekiej kuzynki Franklina Delano Roosevelta (kolejna wirtuozerska kreacja Billa Murraya po nominacji do Oscara za „Między słowami”), której skrywana zażyłość z prezydentem wychodzi na jaw w trakcie pierwszej w historii amerykańskiej wizyty brytyjskiego monarchy Jerzego VI (Samuel West, znany z Notting Hill”, „Powrót do Howard’s End” i królowej Elżbiety (Olivia Coleman, znakomita jako córka Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”), wcześniej błyskotliwie sportretowanych przez Colina Firtha i Helenę Bonham Carter w oscarowej komedii „Jak zostać królem”.

Przed wybuchem II wojny światowej para królewska dążyła za wszelką cenę do zawarcia sojuszu, gwarantującego Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo w razie ataku III Rzeszy. Roosevelt z kolei pragnął poprawić stosunki z byłym kolonizatorem, upatrując w słynącym z nieśmiałości Jerzym pokrewną duszę. Nie przypuszczał, że to właśnie jego własne, utajnione dotąd romanse i ekscentryczna, uprzedzona do Anglików, małżonka (Olivia Williams, uznawana w Hollywood za mistrzynię drugiego planu po rewelacyjnych rolach w filmie Romana Polańskiego „Autor widmo” i jednym z thrillerów wszech czasów – „Szósty zmysł” u boku Bruce’a Willisa) uczynią weekend, spędzony z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, niezapomnianym. Intymny portret największych osobowości polityki XX wieku i zarazem jeden z najpoważniejszych kandydatów do głównych nagród Brytyjskiej i Amerykańskiej Akademii Filmowej za rok 2012 wyreżyserował specjalista od komedii na królewskim poziomie – Roger Mitchell („Notting Hill”).

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
45

Głosów

7,07

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Weekend z królem
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Weekend z królem

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

rysiek

rysiek

08.03.2013, 17:49:48

dziadostwo, szkoda pieniedzy

Ryjek

Ryjek

07.03.2013, 14:32:11

Nie warto! Film nie jest kontynuacją "Jak zostać królem". Film jest nudny, wątki zaczynają się nagle i kończą się nagle.. ten film to zły sen każdego dobrego scenarzysty... Film zrobiony, tylko i wyłącznie dla kasy!

on

on

01.03.2013, 15:17:37

Film zapowiadany jako kontynuacja "Jak zostać królem" (The King's Speech) a nijak się ma do tego filmu. 2500 głosów i ocena 5.7/10 na IMDB, flaki z olejem.

nudy na pudy

nudy na pudy

28.02.2013, 10:46:07

Film nudny jak flaki z olejem. Nic się nie dzieje. Jeżeli to jest komedia, to opisany powyżej "subtelny dowcip" był tak subtelny, że prawie niezauważalny...Odradzam wydania pieniędzy, żeby go zobaczyć.