Zamknij
Twarz anioła
Twarz anioła
Premiera
19 cze 2015
Czas trwania
102 minuty
Produkcja
Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, 2014
Reżyseria
Michael Winterbottom
Obsada
Kate Beckinsale
Sai Bennett
Cara Delevingne
Rosie Fellner
Genevieve Gaunt
Daniel Brühl
Valerio Mastandrea
Pełny opis
6,04

Średnia ocena

Twarz anioła

Dramat Od lat: 15 102 minuty

Sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Cara Delevingne – modelka i celebrytka oraz Daniel Brühl i Kate Beckinsale w rol...

Pełny opis

Sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. Cara Delevingne – modelka i celebrytka oraz Daniel Brühl i Kate Beckinsale w rolach głównych.

Zanim powstał film, o tej historii było głośno na całym świecie. Prasa pisała, że „jest w niej wszystko, czego potrzebuje dobry kryminał: morderstwo, miłość, seks, narkotyki, piękna podejrzana i kontrowersyjny prokurator snujący teorię satanistycznej orgii seksualnej, która miała doprowadzić do śmierci niewinnej dziewczyny.

 

W 27 marca 2015 włoski Sąd Najwyższy uniewinnił Amerykankę Amandę Knox i jej byłego chłopaka Włocha Raffaele Sollecito, którzy wcześniej zostali skazani przez sąd apelacyjny na wieloletnią karę więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku w Perugii.


Osiem lat wcześniej ciało 21-letniej Meredith Kercher zostało znalezione przez włoską policję. W ciągu kilku dni od tragedii media przestały pokazywać wizerunek Meredith. Uwaga publiczna szybko odwróciła się od ofiary i skupiła na jednej z oskarżonych o zabójstwo – Amandzie Knox. To twarz młodej amerykańskiej dziewczyny widniała we wszystkich nagłówkach gazet i wszystkich wiadomościach telewizyjnych przez kolejne dwa lata. Sprawa brutalnego morderstwa budziła ogromne kontrowersje: kiedy Knox i jej chłopak, Raffaele Sollecito, zostali uznani za winnych przez sąd pierwszej instancji, nie było pewności, co do ich winy. Pojawiało się tysiące pytań bez odpowiedzi. Czy główny oskarżony Rudy Guede działał w pojedynkę? Czy zbrodni dokonali razem, we trójkę? Być może zrobili to sami Knox i Sollecito, jak kiedyś zasugerował Guede? Niezależnie od tego, kto był winny,  pozostawało pytanie, jaki był motyw tej zbrodni?

 

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
69

Głosów

6,04

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Twarz anioła
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Twarz anioła

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

mela

mela

02.07.2015, 22:29:49

wyszłam w połowie filmu,szkoda kasy i czasu,brak spójności,fabuły,rozczarowałam się

daisy

daisy

29.06.2015, 11:04:41

Opis filmu jak i zwiastun błędnie opisują jego prawdziwą treść, a raczej jej brak. Dawno tak się nie zawiodłam, on nawet nie był nudny, tylko głupi, więc jeśli ktoś nie zrozumiał tego filmu to nie oznacza, że jest niewyczulony na sztukę albo jest mało inteligentny. Ten film po prostu trudno zaliczyć do sztuki, to jest gniot niewart ani poświęconego czasu ani pieniędzy.

daisy

daisy

29.06.2015, 10:48:08

Zgadzam się z przedmówcami. Film o tym jak zabrać się za zrobienie filmu, o problemach egzystencjalnych scenarzysty i chyba psychicznych również. Zupełnie niezrozumiały i chaotyczny. Możliwy do zrozumienia, ale tylko po dopalaczach lub innych wspomagaczach, niestety.

Bigextreme

Bigextreme

28.06.2015, 09:17:12

Wraz z dziewczyną nie jesteśmy wymagającymi kinomanami...I często wychodzimy z sali kinowej zadowoleni. Jednak tym razem szczerze i z pełną odpowiedzialnością Odradzamy pójścia na to coś!Najgorszy film jaki widzieliśmy w tym roku! Lepszym pomysłem będzie zostać w domu przed tv

kkamin

kkamin

25.06.2015, 10:12:23

Serdecznie nie polecam. Straszny gniot

dana

dana

23.06.2015, 22:48:05

interesujący, wprowadzający w ciekawy klimat film

asor

asor

20.06.2015, 18:36:52

Kate ma rzeczywiscie twarz anioła.

Maniek

Maniek

20.05.2015, 17:15:59

Czm nie ma dokładniejszego opisu filmuu ?? ;c

beyfan

beyfan

06.05.2015, 21:09:01

Cara !! <3