Zamknij
Twarz
Twarz
Premiera
6 kwi 2018
Czas trwania
92 minuty
Produkcja
Polska, 2017
Reżyseria
Małgorzata Szumowska
Obsada
Mateusz Kościukiewicz
Agnieszka Podsiadlik
Małgorzata Gorol
Roman Gancarczyk
Pełny opis
7,08

Średnia ocena

Twarz

Dramat Od lat: 15 92 minuty

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”).

Pełny opis

Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
76

Głosów

7,08

Średnia ocena

Oceń film

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Twarz

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Piotr

Piotr

11.04.2018, 10:17:27

Super film, czas przy oglądaniu minął błyskawicznie. Pokazuje zazdrość polaków, życie codzienne ubogich, zachowania, prawdziwe zacofanie w wiarę Boga,a pod maska twarzy nienawiść. Pokazuje ze w życiu liczy się jak masz pieniądze, masz wypadek, nagle zostajesz sam. Polecam, bardzo dobry Polski film.

Artur

Artur

10.04.2018, 10:20:56

Film z przesłaniem. Momentami zabawny a momentami pełen smutku i zadumy na co stawia drugi człowiek co jest dla niego ważniejsze? Bo dla niektórych przecież twarz znaczy więcej niż ciało. A gdzie w tym wszystkim uczucia piękno które może być ukryte wewnątrz? Czy ktoś dziś na to jeszcze patrzy? Film który z pewnością warto obejrzeć i zastanowić się nad sensem własnego życia oraz zadania sobie pytania co dla mnie jest sensem życia jakie są moje priorytety? Daję 8/10 za bardzo dobrą grę Mateusza Kościukiewicza który również grał główna rolę w filmie Amok. Miał nie łatwe zadanie ale super podołał. Ogólnie film dla każdego choć może odrobinę za dużo przekleństw? Rzecz gustu a może taki urok tego filmu? Ilu widzów tyle opinii. Pozdrawiam

Dominik

Dominik

07.03.2018, 12:46:26

Twarz trzeba zobaczyć zostaniesz moją żoną fajny film