Zamknij
Toni Erdmann
Toni Erdmann
Premiera
27 sty 2017
Czas trwania
163 minuty
Produkcja
Austria, Niemcy, 2016
Reżyseria
Maren Ade
Obsada
Sandra Hüller
Peter Simonischek
Michael Wittenborn
Thomas Loibl
Trystan Pütter
Ingrid Bisu
Hadewych Minis
Lucy Russell
Pełny opis
6,81

Średnia ocena

Toni Erdmann

Komedia Od lat: 15 163 minuty

Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.

Pełny opis

Pokazana w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes komedia „Toni Erdmann” stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. Film okazał się również niekwestionowanym triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nominowany w 5 kategoriach zdobył wszystkie najważniejsze nagrody: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, za Najlepszy Scenariusz oraz dla odtwórców głównych ról: Sandry Hüller (Najlepsza Aktorka) i Petera Simonischeka (Najlepszy Aktor). Maren Ade stała się tym samym pierwszą kobietą w 29-letniej historii Europejskich Oscarów, której film zdobył główną nagrodę Akademii. „Toni Erdmann” jest również nominowany do nagród BAFTA oraz jest niemieckim kandydatem do Oscara .

Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
21

Głosów

6,81

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Toni Erdmann
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Toni Erdmann

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kate

Kate

04.02.2017, 23:44:26

To nie jest komedia! Film pokazuje zycie kobiety, która ma "niby karierę", "niby przyjaciół" a tak naprawdę zatraciła siebie i sens życia, próbując dostosować sie do niefajnych zasad gry. I jej ojca, który na swój sposób, próbuje jej to uświadomić i pomóc. Film pozostawił refleksję nad tym ile jeszcze damy sie wykorzystywać przez firmy i dokąd to nas wszystkich zaprowadzi...

pannaanna

pannaanna

21.01.2017, 21:09:25

Wspaniały film! Miałam przyjemność oglądać go na Dwóch Brzegach w 2016 roku. Bawiłam się świetnie. Na prawdę warto się wybrać. Film nietuzinkowy, zabawny i z głębokim przekazem!