Zamknij
The Circle. Krąg
The Circle. Krąg
Premiera
19 maj 2017
Czas trwania
109 minut
Produkcja
USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, 2017
Reżyseria
James Ponsoldt
Obsada
Emma Watson
Tom Hanks
John Boyega
Karen Gillan
Bill Paxton
Pełny opis
6,99

Średnia ocena

The Circle. Krąg

Od lat: 15 109 minut

„Krąg” to porywający thriller na podstawie światowego bestsellera Dave’a Eggersa, określanego przez „The New York Times” mianem książki proroczej. W ekranizacji powieści uderzającej w globalne potęgi internetowe pokroju Google’a i Apple’a, występują – dwukrotny zdobywca Oscara – Tom Hanks oraz młode gwiazdy „Harry’ego Pottera” i „Gwiezdnych Wojen” – Emma Watson i John Boyega.

Pełny opis

Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w Kręgu – najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela – genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks). Z czasem praca w Kręgu pochłania dziewczynę bez reszty, a jej rola w korporacji ewoluuje w niepokojący sposób. Stając się pionkiem w przewrotnej grze Baileya, Mae nie dostrzega zagrożeń, jakie rodzi miejsce zatrudnienia. Dopiero gdy odkrywa przerażającą prawdę o Kręgu, zrobi wszystko, by wyrwać się z macek organizacji. Nie ma jednak pojęcia, jak daleko sięgają wpływy pracodawców i ich potęga inwigilacji.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
153

Głosów

6,99

Średnia ocena

Oceń film

play
Multimedia dla The Circle. Krąg
Komentarze

Dodaj swój komentarz do The Circle. Krąg

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Aleksandra

Aleksandra

29.05.2017, 01:30:44

Film daje do myślenia, koncepcja jest bardzo dobra, ale niestety realizacja mogłaby być lepsza. Film ma niewiele wspólnego z książką, a szkoda, bo gdyby był wierniejszy, to bardziej trzymałby się kupy. W powieści Mae jest w zasadzie czarnym charakterem, a tu została trochę wybielona. Film ogląda się bardzo dobrze i lekko, to fakt, ale wątki i postacie są słabo rozwinięte. Brakuje odpowiedniej ekspozycji niektórych postaci. Film jest nieoczywisty i rozstrzygnąć go trzeba samemu, dlatego podzielam opinię kolegi, że jest dla myślących.

Sir Mario

Sir Mario

23.05.2017, 20:39:32

Niezły film mówiący o tym czy człowiek ma prawo do prywatności, o konsekwencjach nieograniczonego dostępu do informacji oraz o tym, czym tak na prawdę jest "transparentność". No i najważniejsze pytanie - czy ci którzy sterują tym zjawiskiem są gotowi na to, aby ich samych objąć tymi samymi "dobrodziejstwami". Film zdecydowanie dla myślących, ale ogląda się dobrze i lekko. Daję mu 8/10 pkt. za pomysł i dobra realizację.

DOMINIK

DOMINIK

20.05.2017, 18:36:45

Film może być czekam na dvd