Zamknij
Słowo na M
Słowo na M
Premiera
19 wrz 2014
Czas trwania
97 minut
Produkcja
Irlandia, Kanada, 2013
Reżyseria
Michael Dowse
Obsada
Meghan Heffern
Zoe Kazan
Tommie-Amber Pirie
Daniel Radcliffe
Rafe Spall
Pełny opis
7,63

Średnia ocena

Słowo na M

Komedia romantyczna Od lat: 12 97 minut

Daniel Radcliffe (Harry Potter) i Zoe Kazan (Ruby Sparks) to para dwudziestokilkulatków, próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie, kim są dla siebie i kim mogą się stać. Film z przymrużeniem oka pokazuje, jak bardzo w związkach liczy się dobre wyczuc...

Pełny opis

Daniel Radcliffe (Harry Potter) i Zoe Kazan (Ruby Sparks) to para dwudziestokilkulatków, próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie, kim są dla siebie i kim mogą się stać. Film z przymrużeniem oka pokazuje, jak bardzo w związkach liczy się dobre wyczucie czasu, stawiając przy tym pytanie: czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną?


Wallace (Radcliffe) i Chantry (Kazan) poznają się na przyjęciu i od razu nawiązuje się między nimi więź oparta na… przyjaźni. Mogą ze sobą porozmawiać o wszystkim: od filmów, do rozczarowujących prezentów gwiazdkowych. Od pierwszej chwili pojawia się między nimi chemia, ale jest jedna poważna przeszkoda – Chantry od pięciu lat jest w poważnym związku, co z góry umiejscawia Wallace’a w tzw. strefie przyjaźni.
Wallace jest bystrym, życzliwym, ale i nieco cynicznym romantykiem, z głową pełną anegdot, wniosków, obserwacji i absurdalnych ale zabawnych teorii. Zawsze stara się słusznie postępować, ale raz za razem pakuje się w skomplikowane sytuacje. Wierzy, że miłość nie jest wymówką, by zachowywać się niedojrzale – nie chce zdradzać, okłamywać, ani ranić drugiej osoby. Może rozmawiać o wszystkim i z każdym, ale nigdy wcześniej nie poznał osoby, przy której czuje się tak dobrze jak przy Chantry. Ona to urocza, z ujmującą ciekawością świata i absurdalnym poczuciem humoru młoda kobieta. Lekko antyspołeczna, ale kiedy poczuje się komfortowo w czyimś towarzystwie, od razu wpuszcza go do swojego świata. Ma poukładane życie, z którego jest zadowolona, ale życie się zmienia, a Chantry nie radzi sobie zbyt dobrze ze zmianami. Od pięciu lat jest w związku z Benem i dopiero po poznaniu Wallace’a zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo odizolowała się od świata.


Wallace i Chantry muszą zmierzyć się z rosnącymi w nich uczuciami. Czy przyjaźń powinna być zduszona w zarodku, by móc przerodzić się w coś poważniejszego? Czy powinni kontrolować swoje pożądanie, by na tyle, na ile będzie to możliwe, czerpać przyjemność z platonicznego związku. Słowo na M jest o wszystkich relacjach, które buduje się z ludźmi, a które nie zawsze są wygodne, zwracając uwagę na to, że czas jest często największą dominantą, jeśli chodzi o znalezienie tej właściwej osoby.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
46

Głosów

7,63

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Słowo na M
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Słowo na M

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Curt

Curt

03.10.2014, 09:39:50

Do P: W nawiasach podano filmy z jakich są znani ci aktorzy. Nie wiem co Cię tak dziwi.

P

P

29.09.2014, 18:15:49

"Daniel Radcliffe (Harry Potter) i Zoe Kazan (Ruby Sparks) to para dwudziestokilkulatków, próbujących znaleźć odpowiedź na pytanie, kim są dla siebie i kim mogą się stać." Harry Potter??????

Kamila

Kamila

27.09.2014, 09:39:35

No nie wiem czy pójdę z moją mamą! Obie lubimy komedie romantyczne, i nie wiem czy patrzeć na opinie innych chodzi o te złe. Mam 12, raczej mi się spodoba, jak będzie nuda to będzie strasznie :C

ola

ola

23.09.2014, 16:17:50

przyjemny, lekki, nie przesłodzony film; szczerze nie rozumiem co poniektórych komentarzy poniżej... radzę nie sugerować się opiniami innych, tylko iść do kina i samemu wyrobić sobie opinię o nim

RIK

RIK

23.09.2014, 15:44:52

Prymitywny ten film.........

Wiki

Wiki

19.09.2014, 11:44:25

Milutki film, Daniel :-)

rozczarowana

rozczarowana

19.09.2014, 09:08:02

sam zawiastun pokazuje, że nie warto tracić czasu na ten film

Asia

Asia

18.09.2014, 23:07:46

Dno nie film ,ambitnym odradzam .