Zamknij
Sicario
Sicario
Premiera
25 wrz 2015
Czas trwania
121 minut
Produkcja
USA, 2015
Reżyseria
Denis Villeneuve
Obsada
Emily Blunt
Jon Bernthal
Josh Brolin
Benicio Del Toro
Jeffrey Donovan
Maximiliano Hernández
Pełny opis
7,75

Średnia ocena

Sicario

Dramat Kryminał Od lat: 15 121 minut

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowa...

Pełny opis

Młoda agentka FBI Kate Macer przyłącza się do supertajnej akcji CIA mającej na celu pojmanie szefa wielkiego meksykańskiego kartelu narkotykowego. Macer stopniowo poznaje szczegóły operacji, która często ociera się o granicę prawa i moralności, prowadząc do najgłębszych czeluści przestępczego piekła. Przewodnikiem po jego kolejnych kręgach będzie dla Macer tajemniczy współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu, zwany „konsultantem”, który jak się okaże ma dla całej akcji kluczowe znaczenie. Jego prawdziwa tożsamość będzie dla Macer największym szokiem.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
142

Głosów

7,75

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Sicario
Recenzja redakcji
Jerzy Wasowski
„Sicario”: W paszczy lwa

Dodany przez: Jerzy Wasowski

W klimatycznym thrillerze Denisa Villeneuve’a główną rolę gra niepewność.

W narkotykowym półświatku policjant może okazać się skorumpowaną gnidą, a członek kartelu narkotykowego mieć zbieżne z amerykańskim rządem cele. Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt), kierująca jednostką ds. porwań, ślizga się zaledwie po powierzchni układu. Do paszczy lwa trafia przez przypadek, gdy w jednym z domów narkotykowego bossa odkrywa kilka tuzinów zwłok poupychanych w ścianach. Kate zostaje dokooptowana w trybie natychmiastowym do zespołu mającego w planach przeprowadzenie szeroko zakrojonej akcji. Czego ma ona dotyczyć? Nie wiadomo. Czym konkretnie zajmuje się ów zespół? Brak odpowiedzi. Wiemy tylko, że rozpracowuje narkotykowy kartel z Meksyku. W skład ekipy wchodzą jowialny szef Matt (wyśmienity Josh Brolin), agenci federalni, żołnierze i tajemniczy „konsultant” Alejandro (Benicio Del Toro). Kate zaś oficjalnie figuruje jako łączniczka z Departamentem Sprawiedliwości. Najpierw musi jednak połączyć fakty, ale nikt nie zamierza jej w tym pomagać.

Kate dostaje jedynie skrawki informacji, których nie potrafi złożyć w logiczną całość. Gdy naciska, otrzymuje wymijające odpowiedzi. „Zwątpisz we wszystko, co robimy, potem zrozumiesz”, mówi Alejandro. „Obserwuj, ucz się, chłoń”, dorzuca coraz bardziej irytujący Matt. Bohaterka szybko orientuje się, że wszyscy wokół działają na granicy prawa. Kolega z jednostki Reggie (Daniel Kaluuya), żołnierz i prawnik w jednej osobie, odradza jej dalszą współpracę. Ona nie potrafi się już jednak wycofać, wyrwać ze szponów ciekawości. Z czasem nawet brak jakichkolwiek procedur przestaje jej przeszkadzać - wpada w trans. Podobnie jak bohaterka, trzymani za gardło są widzowie. Villeneuve wespół ze scenarzystą Taylorem Sheridanem zadbali o odpowiednią aurę niepewności. Nie ma tu też superbohatera, który pomógłby nam w jednoznacznym zdefiniowaniu sytuacji. Bo nie sposób jej jednoznacznie zdefiniować. W klimatycznym thrillerze reżysera „Labiryntu” zło jest wszechobecne, a granica między dobrem a złem płynna. Niepokój wzmaga idealnie współgrająca z obrazem muzyka Jóhanna Jóhannssona („Teoria wszystkiego”). Bestia czai się tuż za rogiem. Tylko za którym?

 

„Sicario”, reż. Denis Villeneuve, wyst. Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin, Victor Garber, Jon Bernthal, Jeffrey Donovan, Raoul Trujillo, Maximiliano Hernández

 

Jerzy Wasowski

 

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Sicario

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.