Zamknij
Renifer Niko ratuje brata
8,7

Średnia ocena

Renifer Niko ratuje brata

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 76 minut

Nieustraszony Niko powraca, aby uratować małego braciszka Riko i udowodnić światu, ze renifery mają miękkie serca i twarde charaktery! Marzenia Niko się spełniły – trafił do ekipy odlotowych reniferów Świętego Mikołaja. Jednak teraz czeka go zupeł...

Pełny opis

Nieustraszony Niko powraca, aby uratować małego braciszka Riko i udowodnić światu, ze renifery mają miękkie serca i twarde charaktery!

Marzenia Niko się spełniły – trafił do ekipy odlotowych reniferów Świętego Mikołaja. Jednak teraz czeka go zupełnie nowe wyzwanie. Już nie jest sam w domu. Pojawił się młodszy braciszek, który sprawia bohaterowi mnóstwo problemów. Ale kiedy niesforny reniferek zaginie, dzielny Niko stanie na czele wyprawy ratunkowej, mając do pomocy niezawodnych przyjaciół – wiewióra Juliusza i łasicę Wilmę.

W polskiej obsadzie dubbingowej „Renifera Niko” swój talent komiczny i… wokalny zaprezentują Artur Andrus, Stanisław Tym, Katarzyna Pakosińska, Anna Dereszowska i Jarosław Boberek. Powróci też gwiazda pierwszej części filmu – Marcin Prokop!

Niko, młody latający reniferek, którego znamy z filmu „Renifer Niko ratuje Święta”, przez całe życie mieszkał ze swoją samotną mamą Luną. Dziś Niko jest już nastolatkiem, ale nadal skrycie marzy o tym, żeby jego mama i tata Biegun, członek Latającej Eskadry Świętego Mikołaja, zamieszkali razem. Wszystko zmieni się, gdy mama oznajmi mu, że poznała sympatycznego renifera Lenniego, który zamierza wprowadzić się do nich razem ze swoim małym synkiem o imieniu Riko.

Rozżalony Niko, z trudem próbuje odnaleźć się w roli przyrodniego brata. Sytuacji nie ułatwia to, że wszystkie renifery w stadzie zachwycają się małym, słodkim Riko, a Niko czuje, że został zepchnięty na drugi plan. Gdy mama zachęca go do spędzania czasu z bratem, Niko zaprasza Riko do zabawy w chowanego ze swoimi przyjaciółmi – wiewiórem Juliuszem i łasicą Wilmą. Podczas zabawy Niko myśli o tym, ile by dał za to, żeby mały reniferek po prostu zniknął z jego życia. I nagle jego życzenie się spełnia – Riko znika…

Niko nie wie o tym, że Biała Wilczyca od dawna chce się na nim zemścić za pokonanie swojego brata Czarnego Wilka. Jeden z jej pomocników, ogromny orzeł spostrzega renifera, który podczas zabawy oddalił się od stada i, myśląc, że jest to Niko, porywa go do siedliska orłów.

Niko słyszy płacz Riko i rusza w pogoń za orłem, ale nie wie, gdzie go szukać. Błądzi po niebie do momentu, gdy groźna zamieć przerywa jego lot. Reniferowi udaje się wylądować na czubku drzewa, ale po chwili spada na ziemię. Kiedy odzyskuje przytomność, zauważa starego, przygłuchego renifera, który mu się przygląda. To Tobiasz, samotny renifer, który nie życzy sobie towarzystwa i chce, żeby Niko poszedł swoją drogą. Niko już ma odejść, gdy Tobiasz przypadkowo wyjawia, że wie, gdzie jest zlokalizowane siedlisko orłów. Niko tak długo błaga Tobiasza o pomoc, aż w końcu stary renifer niechętnie zgadza się wskazać mu drogę. Trasa okazuje się niełatwa do pokonania, nie tylko ze względu na naturalne przeszkody, ale również z powodu bardzo kiepskiego wzroku Tobiasza. W końcu jednak udaje im się dotrzeć do siedliska orłów, gdzie jest uwięziony Riko i wyrwać brata z łap Białej Wilczycy.

Po ucieczce reniferów Biała Wilczyca wpada w szał i nakłania orły, by całkowicie przejęły kontrolę nad niebem, eliminując Latającą Eskadrę. Chce wyłapać wszystkie latające renifery i wreszcie nasycić się zemstą za porażkę brata podczas poprzednich świąt.

Tymczasem Luna oraz Lenni i Wilma, którzy również pospieszyli na pomoc przyjaciołom, docierają do obozu Latającej Eskadry, która właśnie odbywa ostatni przed Bożym Narodzeniem ćwiczebny lot. Przerywa go dzwonek alarmowy z groty Świętego Mikołaja. Okazuje się, że fabryka zabawek przestała działać! Latająca Eskadra rusza sprawdzić, co się stało i zostaje uwięziona przez orły Białej Wilczycy.

W tej sytuacji nikt nie jest w stanie powstrzymać Niko przed wyruszeniem na pomoc ojcu. Ląduje w Grocie Świętego Mikołaja by samotnie stawić czoła Białej Wilczycy i orłom. Nagle słyszy jakieś głosy za plecami – to Juliusz, Wilma i Riko przylecieli na ramionach Tobiasza, żeby pomóc mu w starciu z porywaczami. Przyjaciele łączą siły, aby uwolnić Latającą Eskadrę schwytaną w ogromną sieć. Tobiasz jest uszczęśliwiony tym, że znowu jest w akcji. Staje naprzeciw orłom, podczas gdy Niko, Riko, Juliusz i Wilma walczą z Białą Wilczycą. Po zaciętej potyczce udaje im się pokonać wilka, a Niko wreszcie pojmuje, jak fajnie mieć brata. To dzięki Riko udało się zgromadzić siły i wygrać. Mały renifer zachował się w potrzebie jak prawdziwy brat. Przyjaciele cieszą się zwycięstwem i zapraszają Tobiasza do swojego stada, by już nigdy więcej nie musiał żyć samotnie.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
253

Głosów

8,7

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Renifer Niko ratuje brata
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Renifer Niko ratuje brata

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Szime

Szime

31.12.2012, 16:37:30

Jeśli chcecie wprowadzić dziecko w świat rodziny, która sie rozpada, mamusi i tatusiowi nie zależy na byciu razem, ale za to mogą sobie znaleźć nowych partnerów, mieć z nimi nowe dzieci i wszyscy na końcu będą szczęśliwi - zapraszam do kina. Osobiście nie zamierzałem raczyć dzieci tego typu wizjami i pluję sobie w brodę, że wcześniej nie przeczytałem komentarzy pod filmem.

idka

idka

28.12.2012, 23:13:46

Wasze komentarze są tak sprzeczne że pójde na to z czystej ciekawości, jeszcze nie widziałam. Moja sytuacja życiowa jest adekwatna do tej w bajce, moje dzieci są w temacie. Nie rozumiem dlaczego twierdzicie ze dzieci z tzw pełnych rodzin nie powinny mieć wogóle takiej świadomości ze inne dzieci wychowuja sie bez taty czy mamy, albo maja nowych tatów. Przeciez to normalne i po prostu zyciowe! kazdy moze miec życiowy kataklizm choćby nie wiem jak sie starał. Czy dzieci samotnych matek sa z marsa? Wasz Jas czy Malgosia siedzi z nimi w szkolnej ławce. I to ma byc dobry przyklad? Dzieci nie barany i swój rozum maja.

Amelia

Amelia

22.12.2012, 11:17:51

Moja Helenka i Julia prawie zasnęły

Roman Michalak

Roman Michalak

15.12.2012, 19:30:56

Byłem z moimi synkami 6 i 4 latkami. Ludzie tragedia - dla 4 latka to jest jakiś horror, to nie powinien być film "bez ograniczeń wiekowych" - w połowie wyszedłem z nim z sali bo tal się bał. Dla 6 latka w miarę ok ale szału nie ma. Najgorzej wydana kasa. Nie polecam.

:)

:)

15.12.2012, 10:35:28

Wg mnie słaby. Mój 3,5 letni synek był zadowolony, ale jego kolega w tym samym wieku przez prawie cały film się bał. Jeśli macie do wyboru inny repertuar to poleam wybrać coś innego.

Niko

Niko

10.12.2012, 21:09:43

bardzo slaby film, może dwie śmieszne sytuacje. dzieci się nudzą, dorośli też... Odradzam.

mistrzmarcin

mistrzmarcin

09.12.2012, 17:20:19

Odradzam wszystkim samotnym tatom i wszystkim samotnym mamom ktorzy pragną spędzić chwilę z dzickiem a los tak ich urządził że razem już tego zrobić niepodobna, treści które propaguje ta bajka was zabolą, rozbita rodzina i wmawianie że wszystko ma swoją wymówkę na marginalnym tle jakiejś quasi walki dobrego reniferka ze złą wilczycą i jej kumplami. Dno. Polecam hotel transylwania, frankenweeniego ale to prawdziwe dno zwłaszcza ze wspomnianych powodów.

mono

mono

08.12.2012, 21:49:09

niezły film

Milena

Milena

05.12.2012, 18:13:20

Mam pytanie do Multikina kiedy będzie wyświetlany ten film ponieważ chciałabym pójść z moimi siostrzencami na tą bajke 15 w sobote, czy będzie można go jeszcze wtedy obejrzeć? z góry dziękuje

Kasia11215

Kasia11215

05.12.2012, 11:17:12

KONOMANKA Jaką wodę z mózgu,przecież ludzie się rozstają i zawsze się rozstawali,nie każdy do siebie pasuje, bądź nie każdy zasługuje sobie na pełną rodzinę i niestety czasem musi się wszystko rozsypać....Uważam że bajka pomoże dzieciom takim jak na przykład moje zrozumieć realia tego świata.Moje dzieci pochodzą z rozbitej rodziny,ale nie są przez to gorsze i inne.A powiem nawet że są bardzo mądre i dojrzałe jak na swój wiek.Chociaż nie mówię że dzieci nie przeżywają rozstania rodziców,bo tak nie jest.Uważam że w tej bajce nie ma nic co mogłoby doprowadzić do zabraniania jej oglądania... Mówisz mama renifera uczy mieć nowego tatusia i brata...głupota mama renifera po prostu stara się być szczęśliwa i tworzy rodzinę po raz drugi,przecież każdy chce być kochany.Dzieci nie rozumieją do pewnego momentu rozstania rodziców i z reguły obwiniają którąś stronę o ten stan rzeczy i najlepiej by było gdyby tatuś i mamusia mimo wszystko byli razem,ale tak się często nie da i ta bajka to tłumaczy.Tłumaczy też że jeżeli tatuś dał nogę i nie interesuje się dzieckiem to może znaleźć się w życiu dziecka i jego mamusi,ktoś taki kto da im miłość i poczucie bezpieczeństwa:)

Paweł

Paweł

05.12.2012, 09:39:07

Konomanka - odpuść sobie! A sądzisz, że dzieci na co dzień nie stykają się z takimi sytuacjami np. w przedszkolu lub w szkole. Rozejrzyj się, ile jest ludzi po rozwodach, chyba więcej, niż tych szczęśliwych w udanym związku.

Jagienka i Oliwia

Jagienka i Oliwia

02.12.2012, 09:52:32

moja małodsza siostra była zachwycona.

a

a

26.11.2012, 09:16:09

dla dzieci powyżej 5 lat

KONOMANKA

KONOMANKA

25.11.2012, 20:55:17

bajka beznacziejna. kto pisze taki scenariusz do bajem? jak można już małym dzieciom robić taką wodę z mózgu. mama renifera uczy ze możńa mieć nowego tatusia i nowego synka. Jesli mama ma problem jak wytłumaczyć dziecku że będzie miało przybranego brata czy też ojca to owszem polecam. Jednak dla rodziny mającej dawać przykład swoim pociechom odradzam w 100%. Mam niespełna 3 letnie dziecko, gdyby było rok starsze na pewno byśmy wyszli z tej bajki. Nie polecam!!!

renifier

renifier

25.11.2012, 19:21:20

Aga, spokojnie to lajtowa bajka dla dzieci, bez żądej kontynuacji sobie poradzą. Moja córa ma 5,5 i jej się podobało. Choć do filmów podchodzi dość obojętnie. Nic szczególnego, zwykła historyjka... pozdrawiam

aga

aga

25.11.2012, 15:07:55

Mam pytanie do kina i do wszystkich którzy obejrzeli ten film, pisze że film jest bezograniczeń wiekowych jednak wiadomo że nie wszystkie dzieci poradzą sobie z obejrzeniem tego filmu, czy dziecko w wieku 6 lat zrozumie ten film i czy JEST ON DO ZROZUMIENIA MIMO IŻ JEST TO DRUGA CZĘŚĆ czy trzeba najpierw obejrzeć pierwszą żeby zrozumieć.

vana4444

vana4444

25.11.2012, 12:50:27

ten film jest super

karol

karol

25.11.2012, 11:17:24

czy moje dziecko 3 letnie moze ogladac ta bajke?czy jest za male

pawell19

pawell19

22.11.2012, 22:46:45

oj, "bendzie" :)

rew

rew

21.11.2012, 21:20:07

to bendzie najlepszy filmm