Zamknij
Piękna i Bestia
Piękna i Bestia
Premiera
17 mar 2017
Czas trwania
129 minut
Produkcja
USA, 2017
Reżyseria
Bill Condon
Obsada
Emma Watson
Dan Stevens
Luke Evans
Ewan McGregor
Gugu Mbatha-Raw
Stanley Tucci
Emma Thompson
Ian McKellen
Pełny opis
8,39

Średnia ocena

POLECA

Piękna i Bestia

Fantasy Familijny Musical Romans Od lat: 6 129 minut

„Piękna i bestia” to aktorska wersja jednej z najbardziej uwielbianych animacji Disneya.

Pełny opis

Na ekran wiernie przeniesiono nie tylko stronę wizualną, ale także piosenki z kultowej produkcji. Bella (Emma Watson) zamieszkać w zamku potwora (Dan Stevens), aby ratować swojego ojca. Z czasem między niedopasowaną dwójką zaczyna się tworzyć uczucie.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1259

Głosów

8,39

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Piękna i Bestia
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
„Piękna i Bestia”: Gościem bądź [RECENZJA]

Dodany przez: Piotr Olczyk

Nowa wersja klasycznej animacji Disneya.

Magia na nowo ożywia ekranach Multikina! Zapraszamy więc w swoje progi wszystkich: starych i młodych, wodzonych nutą nostalgii oraz chcących przeżyć niesamowitą przygodę. Oto „Piękna i Bestia” – niegdyś klasyczna francuska baśń ludowa, później kultowa animacja umiłowana przez pokolenie dzisiejszych trzydziestolatków, a teraz podana w nowej aktorskiej wersji. Więc gościem naszym bądź i niech Piękna znów pokocha Bestię!

A tym razem Piękna, czyli Bella (w tej roli zjawiskowa Emma Watson), jest nie tylko zapaloną czytelniczką buszującą po przykościelnej biblioteczce. Dziewczyna ma także smykałkę do mechaniki, a gdy jest taka potrzeba, to zmajstruje sobie też chociażby prototyp pralki Frani. W miasteczku wciąż jest uważana za nieszkodliwego dziwaka, a awanturnik Gaston (fenomenalny Luke Evans) wciąż nachalnie stara się namówić tę panienkę do ożenku. Reszta także brzmi znajomo. Oto los sprawia, że ojciec Belli (Kevin Kline) trafia do zapomnianego zamczyska, po którym miota się Bestia (Dan Stevens), straszliwy stwór, który niegdyś był urodziwym Księciem. Wiecie, co będzie dalej, prawda? Wiecie, ale nigdy nie widzieliście tego w tak wspaniałej oprawie.

Nowa „Piękna i Bestia” to przede wszystkim cudowna scenografia, świetne aktorstwo i wpadające w ucho piosenki. Do formy jeszcze wrócę, ale może najpierw przyjrzyjmy się bohaterom. Twórcy filmu doprawili fabułę kilkoma mniejszymi i większymi wątkami oraz znacząco wyeksponowali postacie wcześniej tylko przemykające po drugim planie. Dowiadujemy się więcej o matce Belli czy przeszłości Gastona. Poznajemy także bliżej służących na zamku Bestii i odkrywamy, że tym razem kwestia odczarowania Księcia jest dla Płomyka (Ewan McGregor), Trybika (Ian McKellen) i reszty kwestią życia lub śmierci. Poznajemy także motywacje LeFou  (zabawny Josh Gad), którego postać wzbudzała ogromne kontrowersje przed premierą. Wychodzi na to, że z dużej chmury spadła mżawka – tak, LeFou prawdopodobnie jest homoseksualistą i nie, nie jest to w żaden sposób eksponowane.

Nie jest to także pierwsza aktorska wersja znanego klasyka Disneya, wcześniej oglądaliśmy między innymi  chociażby „Kopciuszka” czy „Księgę dżungli”. Nigdy wcześniej jednak studio nie nakręciło na nowo swojego wielkiego przeboju zachowując konwencję musicalu. Najnowsza „Piękna i Bestia” kojarzyć się może z wystawnymi hollywoodzkimi musicalami z lat 40. ubiegłego wieku.  Scenografii i kostiumów tu się nie żałuje, kolejne muzyczne partie są jeszcze bardziej rozbudowane od poprzednich, a kalejdoskop barw potrafi oszołomić nawet najbardziej wprawnego kinomana. Starsze piosenki nierzadko wydłużono, dopisano także kilka nowych utworów. Zabawne, że „Piękna i Bestia” jest o wiele bardziej „musicalowa” niż „La La Land”, którego przecież reklamowano właśnie jako przedstawiciela gatunku tańca i śpiewu.

„Piękna i Bestia” w nowej odsłonie przepięknie wygląda i wspaniale się rusza. Miejscami jest to kino lekko rozdmuchane, z którego twórcy mogliby uszczknąć tu i ówdzie kilkanaście minut, ale jednocześnie widowisko to wykreowano z fantazją i rozmachem. A i wzruszeń dostarczy, gdy po kolejnej kultowej piosence popłyniemy z wiatrem nostalgii. „Piękna i Bestia” nie jest filmem, który ma zmienić nasze życie – chodzi o zachwyt, o chwilkę zatracenia w magicznym świecie, do którego ostatni raz zawitaliśmy w dzieciństwie.  

Kilka książek z chęcią Belli pożyczyłby
Piotr Olczyk


Komentarze

Dodaj swój komentarz do Piękna i Bestia

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.