Zamknij
Piąta pora roku
9,3

Średnia ocena

Piąta pora roku

Obyczajowy Od lat: 15 96 minut

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza...

Pełny opis

Z pozoru wszystko ich dzieli – pochodzą z odmiennych środowisk, wyznają inne wartości, różni ich nawet doświadczenie życiowe. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie ujrzał jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby – znanego malarza, z którym spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Pragnąc spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, w miejscu ich pierwszego spotkania, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.

Powracający do kręcenia filmów w kraju, jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich reżyserów  - Jerzy Domaradzki zebrał na planie „Piątej pory roku” gwiazdorską obsadę i znakomitą ekipę. U boku Mariana Dziędziela - dwukrotnie nagradzanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Ewy Wiśniewskiej, wystąpili Andrzej Grabowski i Leszek Lichota. Do współpracy Domaradzki zaprosił także cenionego operatora Zbigniew Wichłacza („Requiem”, Białe małżeństwo”, „Dom wariatów”) oraz wybitnego kompozytora Jerzego Satanowskiego („Ogród Luizy”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, „Dzień świra”, „Kolejność uczuć”, „Wszystko, co najważniejsze…”, „Magnat”, „Jezioro Bodeńskie”).

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
40

Głosów

9,3

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Piąta pora roku
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Piąta pora roku

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

gość

gość

17.01.2013, 22:22:11

Wybraliśmy się na film głównie dla Ewy Wiśniewskiej i z wielką przyjemnością obejrzeliśmy tą wspaniała aktorkę. Na seansie były tylko dwie osoby - ja i mój mąż. Fajnie było :) Polecamy wszystkim, którzy lubią świetną grę aktorską i dobre dialogi. Sympatyczna fabuła.

ech

ech

17.01.2013, 20:13:35

Dlaczego ten film był tak krótko w w-wskich kinach? Może z 10 dni, w tym przez czas świąt, sylwestra. Dlaczego go tak szybko usunęliście? Dystrybutor za mało Wam zapłacił kasy?

johny

johny

17.01.2013, 10:10:33

fajny film naprawdę polecam

Mała

Mała

09.01.2013, 21:12:03

Świetny film, jeden z najlepszych, jakie widziałam ostatnio, genialne dialogi.

Aga

Aga

30.12.2012, 23:52:10

Super !!! Na prawdę warto obejrzeć .

żelek

żelek

30.12.2012, 17:20:11

super film polecam :P