Zamknij
Piąta fala
Piąta fala
Premiera
15 kwi 2016
Czas trwania
112 minuty
Produkcja
USA, 2016
Reżyseria
J Blakeson
Obsada
Chloë Grace Moretz
Maggie Siff
Nick Robinson
Ron Livingston
Liev Schreiber
Alex Roe
Maria Bello
Maika Monroe
Pełny opis
7,34

Średnia ocena

Piąta fala

Science-Fiction Od lat: 12 112 minuty

Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przeraż...

Pełny opis

Nie jesteśmy sami we wszechświecie. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. I tak, po czwartej fali ataku kosmicznych najeźdźców z siedmiu miliardów mieszkańców Ziemi została zaledwie przerażona i zdesperowana garstka. Cywilizacja obcych przewyższa naszą tysiąckrotnie, udało im się poznać nasz sposób myślenia, przewidywać każdy krok. Niewiele wskazuje, by ktokolwiek przetrwał nadchodzącą piątą falę. Świat, w którym żyją Cassie, Evan, Ben i Sams, to płonące wymarłe miasta, krajobraz apokaliptyczny, nikt z ocalałych nie ufa nikomu innemu, strach paraliżuje Ziemię.

Młodzi bohaterowie, by przetrwać, muszą dowiedzieć się, kim są przybysze, dlaczego chcą zgładzić ludzkość i czy istnieje choćby szansa na przetrwanie. Może im w tym pomóc młody mężczyzna, którego spotyka Cassie. Film oparty na bestsellerowej powieści (21 tygodni na liście bestsellerów „The New York Timesa”) Ricka Yanceya „Piąta fala”.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
117

Głosów

7,34

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Piąta fala
Recenzja redakcji
Jerzy Wasowski
„Piąta fala”: Obca miłość

Dodany przez: Jerzy Wasowski

Inwazja kosmitów oczami nastolatki (Chloë Grace Moretz - „Kick-Ass”).

Miały być imprezy, bunty i przelotne zauroczenia. Nastoletnią Cassie (Chloë Grace Moretz) w dorosłość błyskawicznie wprowadzają jednak kosmici, którzy w naszpikowanym kolcami, połyskującym statku chwilowo zawiśli nad Ohio i knują przeciwko ludzkości. Atak na Ziemian rozpoczynają od wysłania impulsu elektromagnetycznego, padają więc m.in. smartfony. Już samo to dla większości ludzi, a na pewno uczniów, oznaczać musi swoisty koniec świata, lecz na rozpacz nie ma czasu. Obcy przystępują bowiem do kolejnego natarcia. Tak zwana „druga fala” objawia się trzęsieniami ziemi i gigantycznymi falami tsunami. Przechlapane mają zwłaszcza mieszkańcy nadbrzeżnych miast. Bohaterce na szczęście zagraża tylko jezioro. Z niewielką powodzią radzi sobie równie dziarsko co ze zmutowaną ptasią grypą, która wytrzebia sporą część ludzkości. Samotnie walczącą z nieuchwytnym wrogiem, poszukującą młodszego brata Cassie w leśnej gęstwinie obezwładnia jednak miłość.

Oparty na bestsellerowej powieści (21 tygodni na liście bestsellerów „The New York Timesa”) Ricka Yanceya kosmiczny dramat w reżyserii J Blakesona („Uprowadzona Alice Creed”) to po troszę wariacja na temat „Zmierzchu”, po troszę „Mali agenci” na poważnie. Tuż po przejściu „czwartej fali” (kosmici zaczynają przejmować ludzkie ciała) do wojska masowo wcielane są dzieci. Podobno łatwiej u nich niż u dorosłych wykryć obcego. Dlatego to w dziatwie właśnie leży ostatnia nadzieja na utrzymanie Ziemi w posiadaniu. Bazą wojskową dowodzi pułkownik Vosch (śmiertelnie poważny Liev Schreiber), z kolei nowych rekrutów znakuje sierżant Reznik (Mario Bello w stylowej fryzurze). Wśród nich jest brat bohaterki. Prowadzona przez Cassie misja ratunkowa zostaje jednak wstrzymana, a na jej drodze staje szarmancki farmer Evan Walker (Alex Roe), który oferuje bezinteresowną pomoc. Inwazja zdecydowanie schodzi na dalsze tory. Punkty kulminacyjne wyznaczane są bowiem nie przez militarne potyczki, lecz przez międzygatunkowe rozważania na temat miłości. Dlatego też „Piąta fala” do gustu przypaść powinna zwłaszcza rówieśnikom Cassie, a także miłośnikom popularnych w ostatnim czasie ekranizacji powieści SF dla młodzieży.

„Piąta fala”, reż. J Blakeson, wyst. Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Ron Livingston, Maggie Siff, Alex Roe, Maria Bello, Maika Monroe, Liev Schreiber

Jerzy Wasowski

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Piąta fala

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.