Zamknij
Ona
Premiera
14 lut 2014
Czas trwania
126 minut
Produkcja
USA, 2013
Reżyseria
Spike Jonze
Obsada
Scarlett Johansson
Rooney Mara
Kristen Wiig
Olivia Wilde
Joaquin Phoenix
Pełny opis
8,3

Średnia ocena

Ona

Komedia Dramat Romans Od lat: 15 126 minut

Rozgrywająca się w Los Angeles w niedalekiej przyszłości historia przedstawiona w filmie „Ona” /Her/ śledzi losy Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy....

Pełny opis

Rozgrywająca się w Los Angeles w niedalekiej przyszłości historia przedstawiona w filmie „Ona” /Her/ śledzi losy Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy.  Uwagę poszukującego nowego celu w życiu, rozbitego po długim związku Theodora zwraca pewnego dnia zaawansowany system operacyjny, obiecujący intuicyjną i wyjątkową obsługę. System rządzi się swoimi prawami – aktywując go Theodor poznaje „Samanthę”, pogodnie brzmiący kobiecy głos (Scarlett Johansson), który, jak można przypuszczać, należy do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej osoby. Z czasem potrzeby i pragnienia Samanthy wydają się narastać, podobnie rzecz ma się z Theodorem. Ta przedziwna przyjaźń wkrótce przeradza się we wzajemne zauroczenie i miłość. 


Autor scenariusza i reżyser w jednej osobie Spike Jonze wnosi do tej współczesnej historii swój charakterystyczny, niekonwencjonalny styl, wnikliwie obserwując okiem kamery jak wygląda współczesna relacja dwojga ludzi i w jaki sposób ewoluuje miłość. 


Jak sam mówi: „Jednym z najtrudniejszych aspektów relacji jest połączenie ze sobą z jednej strony całkowitej szczerości w związku, z drugiej intymności, a przy tym pozwolenie partnerowi czy partnerce, żeby postępowała w ten sam sposób. W związku stale zmieniamy się i wzrastamy, pozostaje zatem pytanie, do jakiego stopnia i jak często jesteśmy skłonni pozwolić naszym partnerom na wolność bycia tym, kim są naprawdę – w danej chwili, z dnia na dzień, czy też z roku na rok? Kim staną się z czasem i czy nadal będziemy w stanie darzyć ich uczuciem? Czy te osoby nadal będą kochać nas?”


Takie pytania pojawiają się w momencie, kiedy Theodore przynosi do domu najnowszej generacji system kontrolowany za pomocą głosu … i  poznaje Samanthę. System jest reklamowany jako ten, który słucha i rozumie potrzeby użytkownika. Samatha zaś okazuje się być wysoce zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji, z miejsca jest zatem ciepła i empatyczna. Wkrótce daje poznać się też z innej strony – jest niezależna, ma poczucie humoru oraz smykałkę do dociekania prawdy. Z czasem, przy bliższym poznaniu okaże się, że jej zakres emocjonalnego odczuwania jest niezwykle szeroki. Od momentu aktywacji Samantha robi szybkie postępy, podobnie rzecz się ma również z relacją jaka wiąże ją z Theodorem. Z czasem status Samanthy zmienia się z asystentki, na przyjaciółkę i zaufaną powierniczkę, później relacja staje się dużo, dużo bliższa.Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
132

Głosów

8,3

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Ona
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Ona

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.