Zamknij
Ona
Ona
Premiera
14 lut 2014
Czas trwania
126 minut
Produkcja
USA, 2013
Reżyseria
Spike Jonze
Obsada
Scarlett Johansson
Rooney Mara
Kristen Wiig
Olivia Wilde
Joaquin Phoenix
Pełny opis
8,3

Średnia ocena

Ona

Komedia Dramat Romans Od lat: 15 126 minut

Rozgrywająca się w Los Angeles w niedalekiej przyszłości historia przedstawiona w filmie „Ona” /Her/ śledzi losy Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy....

Pełny opis

Rozgrywająca się w Los Angeles w niedalekiej przyszłości historia przedstawiona w filmie „Ona” /Her/ śledzi losy Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy.  Uwagę poszukującego nowego celu w życiu, rozbitego po długim związku Theodora zwraca pewnego dnia zaawansowany system operacyjny, obiecujący intuicyjną i wyjątkową obsługę. System rządzi się swoimi prawami – aktywując go Theodor poznaje „Samanthę”, pogodnie brzmiący kobiecy głos (Scarlett Johansson), który, jak można przypuszczać, należy do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej osoby. Z czasem potrzeby i pragnienia Samanthy wydają się narastać, podobnie rzecz ma się z Theodorem. Ta przedziwna przyjaźń wkrótce przeradza się we wzajemne zauroczenie i miłość. 


Autor scenariusza i reżyser w jednej osobie Spike Jonze wnosi do tej współczesnej historii swój charakterystyczny, niekonwencjonalny styl, wnikliwie obserwując okiem kamery jak wygląda współczesna relacja dwojga ludzi i w jaki sposób ewoluuje miłość. 


Jak sam mówi: „Jednym z najtrudniejszych aspektów relacji jest połączenie ze sobą z jednej strony całkowitej szczerości w związku, z drugiej intymności, a przy tym pozwolenie partnerowi czy partnerce, żeby postępowała w ten sam sposób. W związku stale zmieniamy się i wzrastamy, pozostaje zatem pytanie, do jakiego stopnia i jak często jesteśmy skłonni pozwolić naszym partnerom na wolność bycia tym, kim są naprawdę – w danej chwili, z dnia na dzień, czy też z roku na rok? Kim staną się z czasem i czy nadal będziemy w stanie darzyć ich uczuciem? Czy te osoby nadal będą kochać nas?”


Takie pytania pojawiają się w momencie, kiedy Theodore przynosi do domu najnowszej generacji system kontrolowany za pomocą głosu … i  poznaje Samanthę. System jest reklamowany jako ten, który słucha i rozumie potrzeby użytkownika. Samatha zaś okazuje się być wysoce zaawansowanym systemem sztucznej inteligencji, z miejsca jest zatem ciepła i empatyczna. Wkrótce daje poznać się też z innej strony – jest niezależna, ma poczucie humoru oraz smykałkę do dociekania prawdy. Z czasem, przy bliższym poznaniu okaże się, że jej zakres emocjonalnego odczuwania jest niezwykle szeroki. Od momentu aktywacji Samantha robi szybkie postępy, podobnie rzecz się ma również z relacją jaka wiąże ją z Theodorem. Z czasem status Samanthy zmienia się z asystentki, na przyjaciółkę i zaufaną powierniczkę, później relacja staje się dużo, dużo bliższa.Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
132

Głosów

8,3

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Ona
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Ona

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

HM

HM

04.03.2014, 13:12:33

Wspaniały, fantastyczny... po zakończeniu chciałam więcej. W oryginalny sposób ukazana walka o zrozumienie emocji własnych i innych ludzi. Film o samotności, zagubieniu, złożoności relacji międzyludzkich. Cudowne obrazy, nastrojowa muzyka. Brawo <3

Milo

Milo

27.02.2014, 23:22:56

Nothing short of amazing. 10/10

PP

PP

24.02.2014, 14:25:37

bardzo dobry, a nawet świetny. O uczuciach, przyjaźni, istocie miłości, wielowarstwowy. Daje do myślenia. Choć początkowo wydaje się śmieszny (niektóre sceny wydają się nawet głupawe, człowiek zakochany w komputerze ;), nie bez przyczyny zaliczony do trojakiej kategorii Dramat / Komedia / Romans. Po głębszym zastanowieniu okazuje się, że traktuje o bardzo złożonch problemach, na podstawie relacji mężczyzny ze sztuczną inteligencją twórcy pokazują nam słabe i mocne strony wszelkich relacji międzyludzkich. Ponadto, w czasach cyfrowych, człowiek ma już dość pośpiechu, zwalnia tempo, ma czas na zadumę nad samym sobą i osobami w jego otoczeniu. Każdy jes pozornie sam/samotny, a jednak na potęgę szuka kogoś... Film bardzo ambitny, umieszczony w lekko futurystycznym otoczeniu. Ciekawe oko kamery, kolorystyka, design. Polecam dla tych, którzy lubią filmy "nie-zwykłe"

monx

monx

22.02.2014, 21:33:26

Film bardzo mierny...nudzilam sie od samego początku, brak fabuły która choć torochę mogłaby kogoś zainteresować, bardzo żałuję że się na to wybrałąm do kina. Przyznaję że zwiastun jest ciekawie zrobiony i zachęca, szkoda tylko że film jest zupełnie inny.

Ona_31

Ona_31

22.02.2014, 21:30:19

Już dawno nie chciałam wyjść z sali w połowie seansu. Dla mnie dramat i kasa wyrzucona w błoto (dla mojej znajomej podobnie) nie polecam!

witan

witan

20.02.2014, 21:01:22

Futurystyczny - technika zastępuję ludzi we wzajemnych kontaktach i psychologiczny - o uczuciach, związkach, samotności i miłości która jest związkiem umysłów. Phoenix gra świetnie

..

..

20.02.2014, 20:19:25

Zostaje w głowie ... Jak dla mnie dobry film ale nie do kina tylko samotnie w domu pod kocem i z lampką wina .

roksi811

roksi811

20.02.2014, 00:41:02

Film masakra ja nie polecam !!!!!!!!!!!Nudziłam się !!!!!!!!!

aga

aga

20.02.2014, 00:17:10

Film warty obejrzenia,mi się podobał.

EiZ

EiZ

19.02.2014, 22:30:30

cóż...słaby, nudny, za długi... owszem, o samotności, ale widziliśmy lepsze filmy z nostalgią i romantycznością w tle; doszukiwaliśmy się metafory... na próżno, no może tylko o uzależnieniu od otaczającej komputeryzacji... odradzamy!

Artur_Schopenhauer

Artur_Schopenhauer

18.02.2014, 17:56:23

Theodor, bohater filmu „Ona”, jest samotnym mężczyzną na etapie rozwodu z żoną. Pracuje w firmie prowadzącej klientom prywatną korespondencję. Ucząc się życia innych ludzi sam ma problemy z własną egzystencją. Egoistyczne problemy może rozwiązać nowy inteligentny komputerowy system operacyjny. OS-ka pod imieniem Samantha akceptuje w pełni i wspiera właściciela systemu. System wyposażony jest w wyobraźnię i intuicję. Z czasem jednak, pragnie posiadać też ciało. Nawiązując kontakty z innymi OS-ami i ludźmi, Samantha podejmuje próbę doświadczenia poznania przez ciało, korzystając interaktywnie z ciała umówionej na seks kobiety. Theodor angażuje się w związek z Samanthą, podobnie jak większość użytkowników systemów. Wpada w panikę w momencie upgrade’u systemu. System, który kumuluje doświadczenia zebrane z setkami ludzi, dochodzi do wniosku, że świat w którym funkcjonuje, nie jest najlepszym ze światów, rezygnując tym samym z cielesnych roszczeń. Wolą OS-ów jest rozstanie z ludźmi i przejście do lepszego świata, który poznany zostaje w sumie filozoficzno-naukowych refleksji niezależnych systemów. W mieście pozostają samotni ludzie „w ciągłej potrzebie”, niezdolni do dźwigania ciężaru odpowiedzialności za związki z drugim człowiekiem. Świat ludzi okazuje się być nieznośnym dla świata sztucznej inteligencji. Polecam, trochę o naszych czasach, technologii i woluntarystyczno-psychologicznych ściemach :)

Lulu

Lulu

17.02.2014, 19:35:31

Rewelacyjna gra aktorska Joaquina Phoenix, głos Scarlett Johansson zjawiskowy sensualny, film warty uwagi, poruszający, refleksyjny, szkoda tylko iż choć na moment nie pojawiła się w realu Samantha.

Pola

Pola

17.02.2014, 14:52:43

Fantastyczny:) film o samotnosci, bogaty w filozoficzne dialogi i przemyślenia na temat życia, ale przy tym nie traci lekkości i humoru. Robi wrażenie i zostaje w głowie na dłużej.

Mydło

Mydło

12.02.2014, 15:23:51

Już wiem że u mnie w mieście tego nie obejrzę. To już 3 film na przestrzeni kilku miesięcy który chciałem zobaczyć ale go nie grają :/

kimol

kimol

10.02.2014, 22:27:26

Film który trzeba obejrzeć!!!

Mydło

Mydło

10.02.2014, 15:42:47

Gdzie będzie to można zobaczyć ?