Zamknij
Mustang
Mustang
Premiera
8 kwi 2016
Czas trwania
97 minut
Produkcja
Francja, Niemcy, Turcja, Katar, 2015
Reżyseria
Deniz Gamze Ergüven
Obsada
Günes Sensoy
Doga Zeynep Doguslu
Elit Iscan
Tugba Sunguroglu
Ilayda Akdogan
Ayberk Pekcan
Pełny opis
6,48

Średnia ocena

Mustang

Dramat Od lat: 13 97 minut

Francuski kandydat do Oscara. Debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet. Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno siln...

Pełny opis

Francuski kandydat do Oscara. Debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
23

Głosów

6,48

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Mustang
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mustang

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Barbara

Barbara

02.05.2016, 19:59:47

Dlaczego nie ma "Mustanga" w Arkadach Wrocławskich?

Karolina

Karolina

11.04.2016, 08:07:13

W Bydgoszczy nie będzie wyświetlany ten film?