Zamknij
Mr. Nice
Mr. Nice
Premiera
20 maj 2011
Czas trwania
116 minut
Produkcja
Wielka Brytania, 2010
Reżyseria
Bernard Rose
Obsada
Elsa Pataky
Chloë Sevigny
Crispin Glover
Rhys Ifans
David Thewlis
Pełny opis
7,46

Średnia ocena

Mr. Nice

116 minut

Oparty na bestsellerowej, autobiograficznej powieści film, opowiada historię Howarda Marksa - absolwenta uniwersytetu w Oxfordzie i międzynarodowego przemytnika narkotyków na olbrzymią skalę. Autor książki, z pochodzenia Walijczyk, jest ikoną k...

Pełny opis

Oparty na bestsellerowej, autobiograficznej powieści film, opowiada historię Howarda Marksa - absolwenta uniwersytetu w Oxfordzie i międzynarodowego przemytnika narkotyków na olbrzymią skalę. Autor książki, z pochodzenia Walijczyk, jest ikoną kontrkultury pokolenia dzieci kwiatów, wymienianą w jednym szeregu z takimi znakomitościami jak John Lennon czy Timothy Leary.

W czasie swej, trwającej wiele lat, przestępczej działalności, Marks posługiwał się ponad czterdziestoma tożsamościami, był zarejestrowany jako agent MI-6, posiadał kontakty w mafii, CIA i kolumbijskich kartelach narkotykowych. Nigdy nie stosował przemocy.
Przygodom głównego bohatera, w którego wciela się pamiętny z Notting Hill współlokator Hugh Granta, Spike - Rhys Ifans, towarzyszy cały poczet barwnych typów, w tym szalony członek IRA i szmugler narkotyków James McCann (David Thewlis). W rolę żony Mr. Nice'a, Judy Marks, wciela się brytyjska gwiazda Chloë Sevigny.

Film to obowiązkowa pozycja dla miłośników brytyjskiego humoru i wciągającej akcji.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
28

Głosów

7,46

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Mr. Nice
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mr. Nice

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.