Zamknij
Mój przyjaciel orzeł
Mój przyjaciel orzeł
Premiera
13 maj 2016
Czas trwania
98 minut
Produkcja
Austria, 2015
Reżyseria
Gerardo Olivares
Otmar Penker
Obsada
Jean Reno
Manuel Camacho
Tobias Moretti
Pełny opis
8,15

Średnia ocena

Mój przyjaciel orzeł

Familijny Przygodowy Od lat: 7 98 minut

Zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem.   Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsz...

Pełny opis

Zrealizowana z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik filmowych i operatorskich opowieść o przyjaźni chłopca z dzikim orłem.  

Zdjęcia do filmu powstawały kilka lat, aby losy dzikiego zwierzęcia ukazać z niespotykanym dotąd realizmem. Pierwsze ujęcia zrealizowano, gdy pisklę wykluwało się z jaja, a potem śledzono rozwój dorastającego w naturze orła.  

Nikt dotąd nie zbliżył się z kamerą do dziko żyjących orłów tak jak twórcy filmu. Dzięki temu widz będzie miał niezwykłe wrażenie uczestniczenia w losach dzikich bohaterów, a także zobaczy na własne oczy niedostępne dla ludzi miejsca ich życia. 

Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
60

Głosów

8,15

Średnia ocena

Oceń film

play
Multimedia dla Mój przyjaciel orzeł
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mój przyjaciel orzeł

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Juliannamar

Juliannamar

11.08.2016, 18:52:25

Kocham to

Krysia

Krysia

30.05.2016, 13:17:32

Witam, czy można iść na ten film z 4,5 letnim dzieckiem? Wiem, ze jest dopiero od 7 lat, ale nie widzę nic fajnego i odpowiedniego dla mojego dziecka. Albo bezmyślne napakowane reklamą (Angry Birds) historie albo przemoc - mam na myśli Maniek. Proszę o podpowiedzi.

Ula

Ula

18.05.2016, 09:51:20

Wczoraj byłam z 8-letnim synem. Film wzruszający, łezki leciały i mnie i synowi, piękne krajobrazy, myślę, że na długo zapadnie w pamięci. Warto pójść choćby ze względu na fantastyczne zdjęcia, film oceniam 10/10.

do jedge

do jedge

16.05.2016, 11:24:38

na pewno Cie obchodzi, ze ja tez moze na to pojde

Do jedge

Do jedge

15.05.2016, 13:40:45

Super, urzekła mnie ta informacja

jedge

jedge

12.05.2016, 19:46:37

Pojadę na to z koleżankami. Mam nadzieję, że będzie fajny.