Zamknij
Młyn i krzyż
Młyn i krzyż
Premiera
18 mar 2011
Czas trwania
96 minut
Produkcja
Szwecja/Polska, 2010
Reżyseria
Lech Majewski
Obsada
Charlotte Rampling
Rutger Hauer
Pełny opis
9,23

Średnia ocena

Młyn i krzyż

Dramat 96 minut

Rewolucja w kinie! Rewolucja w sztuce! Rewolucja w myśleniu! Jeszcze nigdy sztuka nie była tak blisko kina. Najnowszy film Lecha Majewskiego dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych przeżyć w kinie. Ręką reżysera, na oczach widzów, ...

Pełny opis

Rewolucja w kinie! Rewolucja w sztuce! Rewolucja w myśleniu! Jeszcze nigdy sztuka nie była tak blisko kina.

Najnowszy film Lecha Majewskiego dostarczy wrażeń wszystkim, którzy szukają niezapomnianych przeżyć w kinie. Ręką reżysera, na oczach widzów, ożywiony zostaje niezwykły obraz – „Droga Krzyżowa” Bruegla, z całym swym pięknem, z całą swoją surowością i okrucieństwem.

Dzięki nowym technologiom reżyser pokazuje losy 12 postaci z obrazu. Realizacja filmu trwała 3 lata i wymagała niezwykłej cierpliwości i wyobraźni. Wykorzystano technologię CGI (obraz generowany komputerowo, technologia wykorzystana m.in. w „Labiryncie Fauna” i „Avatarze”) oraz przestrzeni 3D. „Wykonana praca może być porównana do tkania ogromnego cyfrowego gobelinu zbudowanego z wielowarstwowych perspektyw, zjawisk atmosferycznych i ludzi” – tłumaczy reżyser Lech Majewski.
W rolę Pietera Bruegela wcielił się Rutger Hauer. Michael York zagrał bankiera Jonghelincka, kolekcjonera jego obrazów, a Marię – Charlotte Rampling.

Po filmach „Avatar” i „Incepcja”, w których nie chodziło jedynie o opowiedzenie zwyczajnej historii, również „Młyn i Krzyż” wpisuje się w nowy nurt wizjonerskiego kina. Widzowie podczas tego filmu będą mogli odkryć, że granice wyobraźni, dla prawdziwych artystów, nie istnieją.

„Młyn i Krzyż” już od 18 marca w kinach.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
53

Głosów

9,23

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Młyn i krzyż
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Młyn i krzyż

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

M

M

06.04.2011, 15:15:45

Fajnie, żeby pójść na film, trzeba wziąć wolne w pracy, bo nie ma seansu popołudniowego.

Miś

Miś

01.04.2011, 13:58:56

"Multikinia 1 tydzień, 6 dni temu Masakryczny film, w sensie mega nuda. Bylam na pokazie przedpremierowym i w polowie wyszlam. Godzina z zycia zmarnowana. Zdecydowanie odradzam ten film. Nie wiem skad to porownanie do filmow: Avatar i Incepcja - jak piernik do wiatraka, a moze mlynu :" Do Multikinia: Dziecko, jak nie rozumiesz prawdziwej sztuki to wybieraj w kinie filmy lekkie, łatwe i przyjemne. Nie będziesz tracić czasu i nadmiernie forsować swojego małe jeszcze rozumku... A zanim napiszesz kolejny komentarz to zastanów się dwa razy. Czy ty wiesz kim był Peter Bruegel?

grynet

grynet

01.04.2011, 00:19:09

Robi wrażenie. Świetna gra aktorska i świetnie odizolowana rzeczywistość tak realna że aż ma się ochotę odwrócić wzrok. Zrobiony monumentalnie, zrealizowany potężnie, mamy ciągłe wrażenie że stoimy i patrzymy na ten sam obraz..... Polecam koniecznie dla wielbicieli malarstwa. Jestem pełny podziwu dla reżysera prawdziwa walka z wiatrakami i do tego wygrana. Co do opinii że można się na nim nudzić.. Tak większość waszego życia to realna rąbanka i marazm. Skoro tak jest to może rzeczywistość jest naprawdę taka a kłamstwem jest cała ta technologia zawracania D..... Pozdrawiam.

bardzo szkoda

bardzo szkoda

25.03.2011, 19:31:56

najzwyczajniej żal ściska cztery litery! Jak jakiś badziew, to wszędzie grają bo się sprzeda, jak coś wartościowego, to fokusy pokazują, że nie wyświetlać. Ale to jest dziwne, bo np. transmisje z oper chyba się sprzedają mimo, że większość ludzi nie za bardzo rozumie słów.

kinom

kinom

22.03.2011, 22:38:13

Szczecin składa wyrazy współczucia dla Trójmiasta... Niestety witamy w Polsce B.

AISA

AISA

20.03.2011, 17:48:15

W Trójmieście też masa ludzi czeka na ten film, mimo zapowiedzi, nie grają go w żadnym z trójmiejskich kin.

jo

jo

18.03.2011, 20:45:30

No dobra, skoro taka masakryczna mega nuda wedlug ponizszych komentarzy i zostało już przetestowane na grupie fokusowej, to prosimy o przekazanie taśmy do Szczecina. Tam takie filmy chyba lubią, sądząc po dalszych komentach. Dodatkowo warto obniżyć cenę biletu to może się i uspokoją...

Multikinia

Multikinia

18.03.2011, 17:04:18

Masakryczny film, w sensie mega nuda. Bylam na pokazie przedpremierowym i w polowie wyszlam. Godzina z zycia zmarnowana. Zdecydowanie odradzam ten film. Nie wiem skad to porownanie do filmow: Avatar i Incepcja - jak piernik do wiatraka, a moze mlynu :)

kinoman

kinoman

18.03.2011, 11:27:23

No dobrze, Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków. A reszta kin to co ? Wspaniale widać podział na Polskę A i B.

Knujak Pospolitek

Knujak Pospolitek

18.03.2011, 08:48:38

No cóż... a jednak jesteśmy prowincją... od dziś film ma być na ekranach a tymczasem Szczecin jak nie przymierzając... Gabon - fistaszkowa pustynia. Gratuluję panom od układania repertuaru. Po co na prowincji takie filmy? Jeszcze im się zachce KNUĆ!!!

z

z

18.03.2011, 01:08:13

i we Wrocławiu w Pasażu!

aggynn

aggynn

17.03.2011, 22:42:25

przeciez jest też w starym browarze w Poznaniu...

abc

abc

17.03.2011, 21:49:27

"Młyn i krzyż" tylko w Warszawie bo opowiada o wydarzeniach sprzed pałacu

wiOlka

wiOlka

17.03.2011, 15:11:01

kurde !!! nie powinien być wyświetlany tylko w kinie w Warszawie.. :/ to nie sprawiedliwe.. :/:/:/

Popelka

Popelka

16.03.2011, 21:04:23

Może ja źle widzę, ale jest w repertuarze nie tylko kina w Warszawie...Co nie zmienia faktu, że w moim prowincjonalnym Opolu kina uznały, że ta produkcja nie będzie zbyt dochodowa :( Dobrze że do Wrocławia niedaleko :)

MMM

MMM

16.03.2011, 17:35:24

No właśnie - o co chodzi ? Wszędzie piszą, że premiera, ale nigdzie nie ma tego filmu. Znowu ktoś przeprowadził badania fokusowe na jakiejś ograniczonej grupie ? Masa ludzi czeka na ten film. Takie podejście cały czas potwierdza, że tam gdzie podejmuje się decyzje siedzą jacyś ludzie kompletnie pozbawieni wyobraźnie i chyba elementarnego wykształcenia. O co chodzi ? Chyba rzeczywiście trzeba jechać do Berlina i przy okazji skorzystać z innych elementów ich szerokiej oferty kulturalnej :)))

standart1

standart1

15.03.2011, 23:07:48

Od pół roku czekam na projekcję tego filmu. Do Berlina mam bliżej niż do Warszawki. Majewski to nazwisko wielkiego artysty znanego na całym świecie. U nas kilku przygłupów, których imion nie będę przytaczał. Rzeczywistość kreują media, również Wy. Młyn i Krzyż mam zamiar obejrzeć kilka razy. Będę szukał innego kina. PS. Polecam film Pana Lecha Majewskiego Angelus.