Zamknij
Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna
Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna
Premiera
4 mar 2019
Pełny opis
10

Średnia ocena

Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna

Mistrzowie kina Od lat: 15

Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – w lutym w Multikinie startuje premierowy cykl „Mistrzowie Kina Mastercard”, który zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie. Program będzie można obejrzeć także w internecie.

Pełny opis

Od 18 lutego w każdy poniedziałek o godz. 19:30 na ekranach kin sieci Multikino prezentowane będą filmy specjalnie wyselekcjonowane przez najbardziej renomowaną popularyzatorkę dobrego kina w Polsce – Grażynę Torbicką i redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl – Michała Walkiewicza. W 16 wybranych kinach sieci Multikino pokazane zostaną tytuły, które zyskały uznanie krytyków i podbiły serca publiczności na europejskich i światowych festiwalach filmowych. W ramach cyklu projekcję każdego tytułu poprzedzi premierowy odcinek programu „Mistrzowie Kina Mastercard”, prowadzony przez dwójkę krytyków. Po projekcjach na dużym ekranie odcinki programu będzie można zobaczyć także na portalu Filmweb.pl, który – jako partner projektu – uruchomi w serwisie specjalną podstronę dedykowaną właśnie „Mistrzom Kina Mastercard”. Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz na dwa głosy wprowadzą widzów w tematykę filmu, zaakcentują najbardziej interesujące aspekty, ulokują film w szerszym kontekście bądź zwrócą uwagę na detale, których analiza może rzucić nowe światło na całość.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1

Głosów

10

Średnia ocena

Oceń film

play
informacje dodatkowe

  

Pierwszym filmem prezentowanym w ramach projektu będzie „Zimna Wojna” zdobywcy Oscara Pawła Pawlikowskiego, który również w tym roku znalazł się w gronie reżyserów nominowanych do Nagrody Akademii Filmowej. „Zimna Wojna” otrzymała również nominację do Oscara w kategoriach „najlepszy film nieanglojęzyczny” i „najlepsze zdjęcia”. Obraz został nagrodzony dotychczas m. in. Złotą Palmą (dla najlepszego reżysera), Nagrodą Stowarzyszenia Nowojorskich Krytyków Filmowych, czy – w kilku kategoriach Złotymi Lwami i Europejskimi Nagrodami Filmowymi.

Harmonogram pokazów – Mistrzowie Kina Mastercard: „Zimna Wojna”:

18 lutego, godz. 19:30: Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Gdańsk, Poznań Malta, Szczecin, Wrocław Pasaż, Rzeszów, Olsztyn, Sopot, Łódź, Pruszków, Lublin, Kraków, Katowice, Bydgoszcz, Kielce

25 lutego, godz. 19:30: Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Gdańsk, Poznań Malta, Szczecin, Wrocław Pasaż, Rzeszów, Olsztyn, Sopot, Łódź, Pruszków, Lublin, Kraków, Katowice, Bydgoszcz, Kielce

Multimedia dla Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mistrzowie kina Mastercard: Zimna Wojna

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.