Zamknij
Mistrzowie Kina Mastercard: Jutro albo pojutrze
Mistrzowie Kina Mastercard: Jutro albo pojutrze
Premiera
24 cze 2019
Reżyseria
Bing Liu
Pełny opis
8,8

Średnia ocena

Mistrzowie Kina Mastercard: Jutro albo pojutrze

Dokumentalny Mistrzowie kina

Nominowany do Oscara dokument Binga Liu – kolejny film wybrany przez Grażynę Torbicką i Michała Walkiewicza do cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” – to zjawiskowa opowieść o skomplikowanym procesie dorastania, mierzeniu się z bagażem doświadczeń wyniesionych z dzieciństwa, dziedziczonych wzorcach i – podejmowanych wciąż od nowa – próbach radzenia sobie z dorosłością.

Pełny opis

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele: Zack, Keire i Bing, którzy w Rickford, w stanie Illinois, spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Tematem „Jutro albo pojutrze” jest dorastanie tych trzech młodych mężczyzn. Za kamerą stanął jeden z nich - Bing Liu.

„Jutro albo pojutrze” powstawał spontanicznie jako czysta rejestracja codzienności zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, ale efektem jest poruszający zapis procesu ich dorastania. Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a Keire dostaje pierwszą pracę oraz zmaga się z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Bing prowadzi długie rozmowy z matką, która jako chińska emigrantka po traumatycznym małżeństwie nie może się odnaleźć w amerykańskim społeczeństwie. „Jutro albo pojutrze” jest intymnym i szczerym spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

„Jutro albo pojutrze” był nominowany do Oscara i znalazł się na liście najlepszych filmów 2018 r. według Baracka Obamy, zdobył aż cztery nagrody na festiwalu Millennium Docs Against Gravity. O procesie powstawania tego unikatowego dokumentu Liu mówił m. in.: Gdy miałem prawie 20 lat, nie rozumiałem dlaczego po tym, jak odszedłem z domu i przeniosłem się do Chicago, tak wielu moich kolegów padło ofiarą narkotyków, skończyło w więzieniach albo jeszcze gorzej. Nagrywałem skejtów, jeździłem sam po całym kraju, śpiąc na kanapach u rozmaitych znajomych, których poznałem przez lata mojej deskorolkowej pasji. Później zacząłem robić wywiady ze skejterami. Pytałem ich: „Co czujesz jeżdżąc na desce?”, „Kogo kochasz bardziej: mamę czy tatę?”, „Kto nauczył cię czuć nienawiść?”. Takie rozmowy często przeradzały się w spontaniczne sesje terapeutyczne. Efekty zapisu tych niezwykłych filmowych sesji terapeutycznych będzie można zobaczyć w Multikinie.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
5

Głosów

8,8

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Mistrzowie Kina Mastercard: Jutro albo pojutrze
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mistrzowie Kina Mastercard: Jutro albo pojutrze

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.