Zamknij
Mistrzowie kina Mastercard: Free Solo
PREMIERA
Mistrzowie kina Mastercard: Free Solo
Premiera
22 kwi 2019
Czas trwania
100 minut
Pełny opis
10

Średnia ocena

Mistrzowie kina Mastercard: Free Solo

Mistrzowie kina 100 minut

Film „Free Solo” wielokrotnie nagradzanej reżyserki i producentki Chai Vasarhelyi („Meru”, „The Fourth Phase”) oraz znanego fotografa, alpinisty, operatora i reżysera Jimmy'ego China („Meru”, „180 stopni na południe”) – zdobywca Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny oraz nagrody BAFTA w kategorii najlepszy dokument.

Pełny opis

Niesamowite filmowe doświadczenie: zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan – wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia. Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie – wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite. Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. „Free Solo” zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza – często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” to ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji. Każda projekcja będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie.

Reżyseria: Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
Występują: Alex Honnold, Jimmy Chin, Tommy Caldwell
Producent: National Geographic
Dystrybutor: 9th Plan, Woodpecker Motion Pictures

Czas trwania: 100 min.

Daty pokazów: 15, 22 kwietnia, godz. 19:30.

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1

Głosów

10

Średnia ocena

Oceń film

play
Multimedia dla Mistrzowie kina Mastercard: Free Solo
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mistrzowie kina Mastercard: Free Solo

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.