Zamknij
Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta
Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta
Premiera
4 mar 2019
Pełny opis
6,83

Średnia ocena

Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta

Mistrzowie kina Od lat: 15

4 i 11 marca w ramach cyklu „Mistrzowie Kina Mastercard” zapraszamy na film „Faworyta” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa – obsypany nagrodami (m. in. BAFTA, Critics’ Choice, Puchar Volpi i Srebrny Lew na MFF w Wenecji) i nominowany do Oscara aż w dziesięciu kategoriach obraz walki o wpływy na angielskim dworze.

Pełny opis

Ambitne, festiwalowe kino, ważne i nagradzane filmy, które skłaniają do dyskusji – cykl „Mistrzowie Kina Mastercard” zadowoli najbardziej wymagających kinomanów. Każda projekcja w ramach projektu będzie poprzedzona premierowym odcinkiem autorskiego programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza wyświetlanym na wielkim ekranie. Program będzie można obejrzeć także w internecie.

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
6

Głosów

6,83

Średnia ocena

Oceń film

play
Multimedia dla Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mistrzowie kina Mastercard: Faworyta

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.