Zamknij
Mistrzowie Kina Mastercard: Diego
Mistrzowie Kina Mastercard: Diego
Premiera
8 lip 2019
Czas trwania
130 minut
Produkcja
Wielka Brytania, 2019
Reżyseria
Asif Kapadia
Pełny opis
10

Średnia ocena

Mistrzowie Kina Mastercard: Diego

Biograficzny Dokumentalny Sportowy Mistrzowie kina 130 minut

Przedpremiera w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard! Finał niezwykłej trylogii nagrodzonego Oscarem reżysera filmów „Amy” i „Senna” – ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum, która porwała publiczność festiwalu filmowego w Cannes.

Pełny opis

Polska premiera tytułu zaplanowana jest na 19 lipca, w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard "DIEGO" pokażemy przed tą datą dwa razy: już 8 i 15 lipca o godz. 19:30. Przed każdym z pokazów wyemitowany zostanie premierowy odcinek programu Grażyny Torbickiej i Michała Walkiewicza, redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl.


„Diego" to historia młodego, niezwykle utalentowanego chłopaka, który zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata. W mieście, w którym piłka to religia, Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem.


Jak zauważa Fionnuala Halligan ze „Screen Daily", „twórczy zamysł Kapadii wznosi się znacznie wyżej od próby przedstawienia kariery najlepszego piłkarza na świecie. Diego to przede wszystkim głęboka i wzruszająca opowieść o człowieku, który kryje się za mitem”. Philip De Semlyen z „Time Out" ocenia, że film jest „hipnotyzujący jak talent Diego i porywający jak jego życie", a Anne Thompson z „IndieWire" obwołuje go „najlepszym filmem dokumentalnym roku".

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
5

Głosów

10

Średnia ocena

Oceń film

play
Multimedia dla Mistrzowie Kina Mastercard: Diego
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mistrzowie Kina Mastercard: Diego

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.