Zamknij
Mały Książę
Mały Książę
Premiera
7 sie 2015
Czas trwania
106 minut
Produkcja
Francja, 2015
Reżyseria
Mark Osborne
Pełny opis
8,05

Średnia ocena

Mały Książę

Animowany Fantasy Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 106 minut

Studio Paramount Animation („Rango”, „Przygody Tin Tina”) oraz nominowany do Oscara Mark Osborne („Kung Fu Panda”), przedstawiają wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry...

Pełny opis

Studio Paramount Animation („Rango”, „Przygody Tin Tina”) oraz nominowany do Oscara Mark Osborne („Kung Fu Panda”), przedstawiają wysokobudżetową ekranizację jednej z najukochańszych książek wszech czasów – „Małego Księcia” Antoine’a de Saint Exupéry’ego –arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Lotnika i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu – Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
323

Głosów

8,05

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

play
Multimedia dla Mały Książę
Recenzja redakcji
Jerzy Wasowski
„Mały Książę”: Róża, Lis i korpoplaneta

Dodany przez: Jerzy Wasowski

Wyjątkowa ekranizacja wyjątkowego dzieła Antoine’a de Saint Exupéry’ego.

Mark Osborne bierze się do odświeżenia przesłania dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, choć jest ono ponadczasowe i odświeżania, rzecz jasna, nie potrzebuje. Reżyser „Kung Fu Pandy” wespół ze scenarzystami robi to jednak z wyczuciem - łącząc oryginał z nową historią - za pomocą animacji (komputerowej i tradycyjnej poklatkowej), która wydaje się najlepszą i jedyną słuszną formą przekazu. Główną bohaterką jest tutaj mała dziewczynka, systematycznie pozbawiana przez matkę dzieciństwa. Ukochana rodzicielka, która korporacyjne metody przenosi na grunt wychowania, zaplanowała życie córce na lat kilkanaście i nie ma w nim miejsca na żadne odstępstwa. Okres wakacji dla dziewczynki to bynajmniej nie czas na relaks i oddawanie się radosnemu leniuchowaniu, a moment na odpowiednie przygotowanie się do roku szkolnego w renomowanej szkole. Każda minuta i każdy dzień są precyzyjnie zagospodarowane. Śniadanie, nauka, obiad, nauka, kolacja, nauka, spanie - tak w skrócie można by opisać dzień z życia bohaterki. Ratunek przychodzi jednak z posesji obok, a raczej rudery, kiedy to jej mieszkaniec odpala... samolot.

Sąsiadem okazuje się ekscentryczny staruszek, który próbuje otworzyć dziewczynkę na uroki świata. Nie jest to jednak łatwe, lata spędzone z do bólu racjonalną i pragmatyczną mamuśką zrobiły bowiem swoje, bohaterka ma problem z abstrakcyjnym myśleniem. Sympatyczny staruszek podrzuca jej jednak pojedyncze kartki z przygodami Małego Księcia i jego ukochanej Róży. Dziewczynka poznaje Lisa, który dał się oswoić i Pilota, który rozbił się na pustyni (wygląd postaci oparty jest na oryginalnych rysunkach Antoine’a de Saint Exupéry’ego). Zaczyna rozumieć, że widzi się dobrze tylko sercem, a to, co najważniejsze jest dla oczu niewidoczne. Podąża tropem Małego Księcia, trafia na korpoplanetę, na której mieszkają wyłącznie dorośli, policjantem jest Pan Próżny oczekujący ciągłych oklasków, a wszystkimi rządzi Bankier, któremu jakimś sposobem udało się uwięzić wszystkie gwiazdy. Animacja Osborne’a to pouczająca i wzruszająca podróż po świecie dorosłych i świecie wyobraźni. Jej twórcom udało się uwypuklić najważniejsze przemyślenia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, nadając jednocześnie historii współczesnego rysu. Ale bez szkody dla oryginału.

„Mały Książę”, reż. Mark Osborne, głosu postaciom użyczyli m.in.: Bernard Lewandowski, Aleksandra Kowalicka, Włodzimierz Press, Anna Cieślak, Antoni Pawlicki, Robert Więckiewicz, Małgorzata Kożuchowska, Piotr Adamczyk, Maciej Musiał, Andrzej Seweryn, Adam Ferency

Jerzy Wasowski

 

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Mały Książę

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.